Castellers 
Po raz pierwszy zobaczyłam wieżę Castellersów na zdjęciu w przewodniku i od tamtego momentu marzyłam, żeby zobaczyć ich na żywo! Nie rozczarowałam się, a nawet byli oni lepsi niż w mej wyobraźni!

Jest to katalońska tradycja polegająca na budowaniu wież z ludzi. Jest to doznanie zapierające dech w piersiach, nawet gdy jest się tylko jednym z gapiów pośród tłumu.

Castellers

Castellers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepiej zobaczyć ich podczas święta La Merce, które odbywa się pod koniec września. Istnieje jednak możliwość zobaczenia ich w ciągu roku podczas prób! Jeden z ośrodków, w którym ćwiczą znajduje się w dzielnicy Sants. Wejście na ich próby jest bezpłatne, a dodatkowo być może zostaniesz poproszony o pomoc w budowaniu wieży. Niesamowite przeżycie!

Kiedy:

Wtorki:

18:45-20:00 Próba dla dzieci

20:00-22:00 Próba generalna

Piątki:

21:30-24:00 Próba generalna

 

Gdzie: metro Placa Sants, autobusy 157, 57

Przejście za budynkiem Les Cotxeres de Sants (duży oszklony budynek)

 

16 komentarze do “Castellers”

 • Adres nieaktualny!!! Obecnie Comtes de Bell Lloc

  • A czy nadal można oglądać próby? Godziny się nie zmieniły?

  • Jak można tam dojechać?

   • Proszę zerknąć w aktualności. Tam dodaliśmy spis miejsc, gdzie będzie można zobaczyć pokazy Castellers. Natomiast dojazd na próby opisany jest na dole artykułu. Pozdrawiamy!

 • wybieram się do Barcelony od poniedziałku – ktoś wie gdzie szukać Castellers w październiku i w jakie dni oraz w jakich godzinach mają próby?

 • O tak tak, dołączam do pytania. Gdzie i kiedy można ich zobaczyć w październiku?

 • Witam,
  Wybieram sie 23.05.2014 ( piatek czy jest szansa zobaczyc “Castellers” w akcji?? czy adres jest aktualny?

  • jest szansa na aktualny adres??

   • Adi, jeżeli udało Ci się ich odnaleźć proszę napisz! lecę w niedziele do Barcelony i bardzo bym chciała ich zobaczyć!

 • Ponawiam prośbę o aktualny adres i godziny prób, interesuje mnie październik 2014 r

 • Bylam na probach Castellersow. Ciekawe doswiadczenie. Zadziwiajacy jest sposob wspinania sie ich po sobie 🙂 Jak dotrzemy pod adres: CARRERDELS COMTES DE BELL-ILOC 86 (pomiedzy stacja metra PLACA DEL CENTRE a SANTS ESTACIO) nie stojmy przed drzwiami budynku, tylko wejdzmy przez sale gimnastyczna i dotrzyjmy na dziedziniec. Tam odbywaja sie proby generalne. W sali gimnastycznej zobaczymy tylko rozgrzewke 😉 Poki co proby sa w dniach – wtorek od 19-22, piatek – 21-do polnocy. Proponuje kontrolowac czy cos sie nie zmienilo, na stronie, ktora podala wczesniej Lena. http://www.borinots.cat/content/calendari

  • Skorzystalismy z Waszych podpowiedzi i udało sie nam tam dotrzec;)

   Sympatyczny starszy pan zaprosil nas na dziedziniec(wcześniej przyglądaliśmy sie rozgrzewce na sali) żebyśmy mogli popatrzeć, wspaniałe widowisko. Polecamy serdecznie wszystkim!

 • Witam 🙂 na początku baaaardzo dziękuję za ten blog 🙂 Wcześniej czytałam tylko marząc o Barcelonie – teraz wcielam je w życie, wiec kompletuję aktualne informacje.

  Stąd moje pytanie o pokazy / próby budowanie Wież z Ludzi. Gdzie/kiedy teraz się odbywają (pytam zwłaszcza o I połowę kwietnia) 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.