Labirynt Horta

Jeśli oglądaliście “Pachnidło. Historia mordercy” Toma Tykwera to na pewno pamiętacie scenę, gdzie szlachta urządza zabawę w chowanego. Dziewczęta rozbiegają się wtedy po pięknym labiryncie.

Mało osób wie, że ten właśnie labirynt znajduje się w Barcelonie, w samym środku przepięknego parku.

Barcelona - labirynt Horta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parc del Laberint d’Horta niedaleko stacji metra Mundet – zielona linia

Wejście: 3 €

W niedziele i środy wejście bezpłatne.

21 komentarze do “Labirynt Horta”

 • Witam, strona naprawdę fajna, wiele przydatnych informacji które pomogą zorganizować tylko dwu dniowy pobyt w Barcelonie, mam jednak pytanie,w jakich godzinach można wejść do labiryntu?

  • Witamy! do 31 października park otwarty jest od 10 do 19. W La Merce wejście za darmo!

   • Czy po 31 października park jest otwarty?

    • Tak, godziny otwarcia jedynie ulegają zmianie. Park jest czynny od 10 do 18 w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym .

     • Witam czy darmowe wejście obowiązuje cały rok w środy i niedziele? Mamy zamiar jechać ze znajomymi pod koniec Marca i na początku kwietnia do Barcelony. Proszę o odpowiedź.

     • Na stronie parku jest informacja, że cały rok 🙂

   • Człowieku, pisz tak żeby inni wiedzieli o co ci chodzi. CO TO JEST LA MERCE???

    • Polecamy zapoznać się ze stroną na temat La Merce jest sporo informacji. La Merce to największe święto Barcelony obchodzone pod koniec września.

 • zdecydowanie warto tam pojechać, przepiękne miejsce !!!
  miałam wprawdzie niewielki problem ze znalezieniem…
  po wyjściu z metra trzeba skręcić w prawo, schody ruchome i znajdujemy się po tej stronie ulicy, która jest bliżej wzgórza; potem znowu w prawo i jak się skończy parkan to w lewo i w górę (park jest zaraz za stadionem, nieczynnym zresztą)

 • Potwierdzam że warto 🙂
  Co do drogi – propozycja powyższa jest trochę dookoła. Bowiem jak już wyjedziemy z metra schodami na górę, na stronę ulicy bliżej wzgórza – to wystarczy podążać drogą do góry która jest zaraz po prawej stronie. Potem na rondzie w prawo i i potem pierwsza też w prawo i po po lewej stronie jest park. Miłego zwiedzania!

 • Trochę daleko, ale park przepiękny, co do samego labiryntu to myślałam że będzie większy i bardziej zarośnięty.

 • W kwietniu Park byl otwarty do 20:00, a ja bylam za pietnascie. Na szczescie wyblagalam pozwolenie na wejscie. Wiec pare fotek strzelilam. W labirynt nie wchodzilam, bo znajac moje szczescie pewnie za szybko bym z tych zywoplotow nie wylazla, a Pan przy wpuszczaniu mnie zapowiedzial, ze jak za 10 minut nie wyjde, to cala noc tam zostane, bo zamykaja bramy 😉 hihihi 😉 Faktycznie nie jest latwo ten Park znalezc, ale trzeba sie kierowac na kampus studencki.

 • Labirynt i cały park bardzo nam się podobał. Romantyczne miejsce i bez tłumu turystów… Dziękuję za tę propozycję.
  Jedno ostrzeżenie: ja byłam w maju, ale myślę że w upalny letni dzień wdrapywanie się szosą pod górę i wędrowanie po dość dusznym niezacienionym labiryncie ( rośliny tworzące labirynt mają ok 2 metrów wysokości, ale cienia nie rzucają niemal wcale) może być trochę męczące, co zepsuje przyjemność… W lecie na pewno lepiej pójść rano albo po późnym południem.

  Rzeczywiście nie ma żadnych znaków kierujących do tego miejsca, ale idąc od razu z metra drogą pod górę w stronę campusu studenckiego, trafiliśmy prawie bez problemu. Na wszelki wypadek zapytałam jeszcze jakieś studentki czy dobrze idziemy…

 • Barcelona jak wiadomo jest głośnym miastem (od turystów;)) więc idealnym rozwiązaniem na zakończenie pobytu była wizyta w tym miejscu;) Spacerek po parku ( większośc alejek w cieniu) w ciszy, wśród zieleni bardzo nas zrelaksował.
  Dziękujemy za podpowiedź.
  Ps. Bilety 2.23€ 😉

 • Witam 🙂 Czy przy dojeździe do labiryntu obowiązuje jeszcze 1 strefa komunikacji?

 • Polecam,piękny ogród bez dzikich tłumów,można się zreelaksować.

 • Cześć, po pierwsze- fantastyczna strona!! Od kiedy kupiłam bilety do Barcelony odwiedzam Was kilka razy dziennie; mnóstwo przydatnych informacji, świetne opisy, super wskazówki.
  Widzę, że nikt jeszcze o to nie pytał- ile mniej więcej czasu powinnam zaplanować na obejrzenie parku? Mam tylko kilka dni, a chciałabym zobaczyć jak najwięcej i optymalnie zaplanować trasy 🙂
  Pozdrawiam!

  • Muchas gracias za ciepłe słowa!
   Na sam park myślę 1h – 1,5h wystarczy. Jednak trzeba do niego dojechać metrem i dojść, a to warto wziąć pod uwagę.

 • wg mnie bardzo łatwo znaleźć ten park. Wychodząc z metra, jeszcze w podziemiach jest wielki napis z nazwą parku i strzałką pokazującą kierunek, w którym należy iść. Po wyjściu z metra na słupach są mapki. Nie miałam problemów. Park jest jakieś 7 min od metra.
  wychodząc z metra kierujemy się w prawo, przechodzimy przez ulicę, następnie wzdłuż płotu i za nim od razu w lewo do samego końca pod lekką górę. Nie można się zgubić 🙂

 • Byłam kilka dni temu w parku, nie wiem czemu nie było biletów (był poniedziałek), moze datego ze sporo rzeczy było w tamtej chwili nieczynnych (fontanny itp) i w renowacji
  Sam labirynt dość mały, choć i tak przez chwilę trzeba było kluczyć szukając wyjścia:)
  Rośliny tworzące ściany labiryntu nieco przerzedzone
  Polecam jeśli ktoś zwiedził już wszystkie atrakcje Barcelony, z samych parków które są atrakcyjniejsze, większe polecam Park Guell i Park Ciutadella

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.