Metrem, aż na lotnisko!

On 11 March 2016

Od piątku 15 lutego 2016 roku na lotnisko El Prat można dostać się metrem!

Na początek kilka słów o samym metrze. Jest to pierwsza w Barcelonie linia całkowicie zautomatyzowana tzn. za sterami metra nie zobaczymy maszynisty.
Gdy wszystkie budowy dobiegną końca (część południowa zostanie połączona z północną) linia będzie mierzyć 47,8 km długości, z czego 43,71 km będzie przebiegało pod ziemią. To uczyni linię L9 najdłuższą europejską podziemną automatyczną linią, przez linią numer Arbatsko-Pokrovskaya metra Moskiewskiego (44,3 km), linią 12 metra w Madrycie (41 km) oraz północną linią metra londyńskiego.

Ponadto stacje metra wyglądają jak te, które mogłam zobaczyć w Singapurze. Stacja jest w pełni zautomatyzowana – drzwi na stacjach otwierają się dopiero, gdy zatrzyma się przy nich pociąg metra.
metroo

Linia L9 pomiędzy przystankami Zona Universitaria i el Aeropuerto de Barcelona ma 20 kiletrów i 15 stacji. Czas przejazdu pomiędzu Zona Universitaria i Terminalem 1 to 32 minuty. Pociągi kursować będą co 7 minut. Częstotliwość zostanie zwiększona do 15 minut podczas świąt lub okresów przewidywanego zmniejszonego ruchu.

 

UWAGA: Aby zacząć lub skończyć podróż na stacji lotnisko El Prat należy wykupić bilet za 4,50 euro. Karta T-10 nie jest ważna na tej stacji! Jednak mozna używac katr T-Mes(miesięcznej), T-50/30 lub T-Trimestre.

Należy pamiętać, iż z terminalu drugiego nadal będzie kursować pociąg Cercanillas, którym dotrzemy między innymi do stacji Sants, która jest najlepszym miejscem przesiadkowym do innych pociągów (Costa Brava, Costa Dorada) lub zielonej linii metra.

15 komentarze do “Metrem, aż na lotnisko!”

 • czy jest jakaś godna polecenia aplikacja mobilna na telefon z rozkładem jazdy metra?

  • metro jeździ co kilka minut! nie potrzebny rozkład, stojąc na stacji z monitorów dowiesz się jaki jest czas oczekiwania.

 • Rewelacyjna strona! Właśnie wróciłem z dziewczyną z Barcelony i Wasza strona była rewelacyjnym materiałem na przygotowanie do podróży 😉 co do samego metra L9 – jest rewelacyjne, ze stacji Zona Univerisitaria do Terminalu 2 dojechaliśmy w ok. 40 minut. Polecam! Warto wydać te 4,50 euro/osobę 🙂

 • Witam,
  w jakich godzinach kursuje ta linia, i gdzie mozna kupic bilety-czy na terminalu 1 sa jakies automaty?
  Lece do Barcelony 5 maja i bede ok 22:10.

 • Witam!

  Strona super ! My wlasnie z rodzinka szykujemy sie na podboj Barcelony.Bedziemy w dniach 2-9 kwiecien.Mam pytanie :jakiej pogody sie spodziewac?Bedzie juz na tyle cieplo,ze bedzie mozna poplazowac? 🙂 Mam dwoch synow 3 i 5 lat i nie wiem czy nastawiac ich na zabawe na plazy czy nic im nie wspominac 🙂 Bedziemy mieszkac w Pineda de Mar

 • Nathalie, metro w tygodniu jeździ średnio co ok. 2.30 min, w weekendy średnio co 4 minuty. Pozdrówki!

 • Wspaniały blog 🙂
  Chcę dopytać…. muszę dostać się do Salou. Zrozumiałam, że muszę przesiąść się w pociąg expres, lecz z jakiej stacji najbliższej El Prat T2 ? Pozdrawiam cieplutko.

 • Czy akceptowane są karty T70 na tej linii?

 • Dzien dobry, czy linią L9 mozna jechać na bilecie T70?

  • Tak.
   Linią L9 można jechać przy użyciu następujących biletów.
   T-Dia, T-12, różowa karta(dla niepełnosprawnych), T-4, T-Mes, T-Jove, T-Trimestre, T-50/30, T-70/30, T-FM/FN 70/90, Karta Hola BCN! 2, 3, 4 lub 5 dniowa.

 • Hej, orientujecie się czy metro kursuje z lotniska także w nocy?

  • Linia metra na lotnisko kursuje w takich samych godzinach jak reszta linii tzn.:
   Poniedziałek – Czwartek: od 5.00 do północy.
   Piątek i święta: od 5.00 do 2.00 am.
   Sobota: od 5.00 am przez całą noc.
   Niedziela: do północy

 • wybieramy się do barcelony, mam pytanie jak dojechać z lotniska el prad do przystanku camp del arpa nad ranem w niedzielę, jaki muszę kupić bielt, z jakiego przustanku
  z góry dziękuję za info. jedziemy tam pierwszy raz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.