Bilety do metra, autobusu, pociągu

Przyjeżdżając do Barcelony możecie się lekko zagubić w rodzajach i taryfach biletów oferowanych przez tutejszy zarząd transportu TMB. Postaramy się Wam podpowiedzieć co i za ile kupić.

Bilety podzielone są na strefy. Jest ich 6, jednak poruszając się tylko po Barcelonie korzystacie z biletów tylko na 1 strefę. Także na dojazd z lotniska El-Prat do centrum miasta używacie biletu 1 strefy.

W Barcelonie istnieje zintegrowany system biletów. Na jednym bilecie możecie podróżować metrem, autobusem, tramwajem czy pociągiem, dokonując przesiadek i zmieniając środek transportu (za wyjątkiem biletu jednorazowego).

Bilety kupuje się w automatach biletowych lub punktach obsługi TMB płacąc gotówką lub kartą.

Istnieje także możliwość zakupu biletów oraz wzięcia bezpłatnej mapy Barcelony w informacji turystycznej na lotnisku El-Prat (na przeciwko wyjścia na terminal T2).

Dzieci poniżej 4 lat mogą podróżować za darmo we wszystkich środkach transportu, za wyjątkiem pociągów, gdzie aby podróżowały za darmo, nie mogą zajmować osobnego miejsca. Należy zawsze mieć przy sobie dokumentu tożsamości dziecka, stwierdzający jego wiek.

Bilety i taryfy dla 1 strefy:


 Bilet Jednorazowy – Billete sencillo – cena 2 €

– jedna podróż metrem, autobusem lub kolejką szynową  (funicular). Nie jest możliwe podróżowanie na tym bilecie pociągami, jak również nie możemy dokonać przesiadki. Nie polecamy zakupu tego biletu.

Billete sencillo

 

 

 

 

Bilet dzienny – T-Dia – cena 7,00 €

– możliwość podróżowania wszystkimi środkami transportu przez 1 dzień od pierwszego skasowania. UWAGA! Bilet ważny jest tylko do końca danego dnia! Nie są to 24 godziny od momentu pierwszego skasowania!

T-DiaIstnieją także karty 2,3,4 i 5-dniowe w cenach odpowiednio 12,80 €, 18,50 €, 23,50 €, 28 €.

Bilet na 10 przejazdów – T-10 – cena 9,45 €

– jedna z najlepszych możliwości dla odwiedzających Barcelonę na kilka dni. Każde skasowanie karty to możliwość podróżowania przez 1 godzinę 15 minut wszystkimi środkami transportu wraz z możliwością dokonywania przesiadek. Ponadto, karty możecie używać w kilka osób.

Przykład: Podróżując w 2 osoby należy kartę skasować najpierw przez pierwszego pasażera, przejść przez bramkę metra, podać kartę drugiej osobie, która skasuje kartę po raz drugi i przejdzie przez bramkę. Będąc w tramwaju lub autobusie należy skasować kartę 2 razy w kasowniku.

Wydaje się bardzo proste, ale wiele razy widzieliśmy turystów mających z tym problemy: próbujących skasować kartę najpierw 2 razy, a potem przechodzić przez bramki. Często w wyniku “paniki” kasują bilet wielokrotnie. UWAGA! Każde skasowanie karty zużywa Wam jeden przejazd!

bilet T-10

 

 

 

Bilet 50 przejazdów w ciągu 30 dni – T-50/30 – cena 37,70 €

Bilet tylko dla 1 osoby, umożliwiający pięćdziesiąt 75 minutowych przejazdów z przesiadkami w ciągu 30 dni od momentu pierwszego skasowania. Bilet możemy przekazać innej osobie, ale nie możemy podróżować z nią na tej samej karcie.

bilet T-50 30

 

 

 

 

Bilet miesięczny – T-Mes – cena 50,95 €

Odpowiednik naszego biletu miesięcznego, do zakupu oraz przyszłej kontroli wymagany dokument tożsamości. Ważny przez 30 dni od momentu skasowania.

bilet T-Mes

 

 

 

 

Bilet 3-miesięczny – T-Trimestre – cena 137,50 €

Bilet ważny przez 90 dni od momenty pierwszego skasowania i tak jak w przypadku biletu miesięcznego, do zakupu i kontroli wymagany jest dokument tożsamości.

Bilet trzymiesięczny Barcelona

 

 

 

 

Bilet 3-miesięczny z ulgą dla osób poniżej 25 roku życia – T-Jove – cena 101,85 €

Bilet można kupić jedynie w punktach obsługi klienta TMB (metro Sagrada Familia, Sants Estación, Diagonal, Universitat). Aby uzyskać zniżkę należy przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem i datą urodzenia.

Bilet polecamy szczególnie ze względu na niską cenę w porównaniu do innych opcji. Niestety w przypadku zgubienia biletów TMB nie wyrabia duplikatu, ani nie zwraca pieniędzy. Jedynie w przypadku, gdy karta się zegnie i przestaje działać, możemy ją wymienić w punkcie TMB.

bilet ulgowy Barcelona

 

 

 

 

Bilet wieloosobowy na 70 przejazdów w ciągu 30 dni – T-70/30 Familiar – cena 52,75 €

Z biletu może korzystać wiele osób, tak jak w przypadku karty T-10. Umożliwia 70 przejazdów w ciągu 30 dni. Polecamy grupom i rodzinom spędzającym czas w Barcelonie.

bilet rodzinny T-70/30 Barcelona

 

 

 

 

Taryfy dla pozostałych stref biletowych dostępne tutaj.

 

 

613 komentarze do “Bilety do metra, autobusu, pociągu”

 • nie jestem pewien jak należy rozumieć “1 przejazd”:
  a) podróż jednym i tym samym środkiem transportu do 75 minut
  czy
  b) podróż wieloma środkami transportu do 75 min.?

  • 1 przejazd to podróż wieloma środkami transportu przez maksymalnie 75 minut w 1 strefie. Dla każdej kolejnej strefy czas ten zwiększa się o 15 minut.

  • Słuchajcie, będę mieszkał w hotelu w miejscowości Mataro która znajduje się w strefie 3. Czyli chcąc kupić bilet T-10 jeśli chodzi o połączenie Mataro-Barcelona-Mataro muszę kupić taki który obejmuje 3 strefy tak? i jeszcze żeby pozwiedzać Barcelonę kupić osobny T-10 na samą pierwszą strefę? Dobrze rozumuje?

  • Witam , czy jezeli kupilem bilet dwa dni wczesniej I nie skasowalem ile on jest wazny , tylko na dany dzien ? Bilet z S.sussana do barcelony, przejechalismy na nim ale nie chcialo go skasowac I ktos z obslugi nam otworzyl bramke

   • pytanie jaki to rodzaj biletu I czy jest na nim data. Spróbuj skasować – jak się uda to git 🙂

 • Dobra w poście na temat pociągów był link tutaj z cenami biletów ale nie moge znalezc opcji z barcelony do blanes jaka jest cena i ew. skad odjezdza ten pociag ?

  • Do Blanes dojedziesz pociągiem Rodalies R1. Odjeżdża z L’Hospitalet de Llobregat, Sants Estació, pl. Catalunya, Arc de Triomf oraz El Clot–Arago. Blanes znajduje się w 6 strefie biletowej -bilet jednorazowy kosztuje 5,40€. Możesz także podróżować na karcie T-10 wykupionej na 6 strefę -koszt 39,35€. Pozdrawiam

   • Czy jeżeli wykupię kartę T-10 na 6 strefę (zależy mi żeby się dostać do Blanes) to mogę w ramach tego biletu poruszać się również po 1 strefie w Barcelonie w dwie osoby?

    • tak, ale nie będzie to zbyt ekonomiczne. Lepiej kupić kolejny bilet jedynie na 1 strefę. pozdrawiam

     • Dziękuję za tak szybką odpowiedź 🙂 Zamierzamy wraz z mężem 2 razy wybrać się do Barcelony z Blanes, a z metra według planu skorzystamy 3 razy także kalkuluje się idealnie 🙂 Również pozdrawiam!

 • czy jak się przesiadam np. z autobusu do metra, to kasuję bilet jeszcze raz? jak mam kartę t10 to nie skasuje mi się przypadkiem kolejny przejazd?

  • Kartę należy skasować przy każdej zmianie środka transportu – nie spowoduje to skasowania kolejnego przejazdu; w przypadku metra, otworzy Ci tylko bramkę.

 • Witam, mam pytanie do znawców barcelońskiej i regionalnej kolei. Jeśli kupię bilet powrotny np. z Calelli do Barcelona Arc de Triomf czy mogę wsiąść w drodze powrotnej na innej stacji niż ta, na kórą bilet się kupiło, np.na stacji wczesniejszej lub późniejszej?

  • Witam, może Pan to zrobić jeżeli tylko dana stacja znajduje się w tej samej strefie biletowej co Calella. pozdrawiamy

 • Witam.
  A czy na JEDNYM bilecie T-10 bedą mogły np. 4 osoby przejechać na odcinku Barcelona Aeroport (strefa 1) – Calella (strefa 4) i z powrotem tą samą trasą (Calella – Barcelona Aeroport) w ciągu 7 dni? Oczywiście mam na myśli bilet 4-strefowy.

 • wybieram się z rodzina do barcelony w listopadzie,myslalam o kupieniu biletu T-70.Czy na tym bilecie też można podróżować 1h 15 min przy jednym skasowaniu? I skąd bedę widziała ile mi jeszcze zostało przejazdów?

  • Tak, bilet T-70 umożliwia podróż przez 1h15min. Przy każdym skasowaniu biletu w bramce, na jej wyświetlaczu wyświetla się pozostała ilość przejazdów. Również na odwrocie biletu zostaje nadrukowana taka informacja.

 • Witam.
  Dziękuję. Zakręciłem się jeszcze trochę z tymi stefami. Według jednej z mapek (http://www.gencat.cat/rodalies/planol_en.htm) chcąc podróżować z centrum Barcelony (lub z lotniska) do miejscowości Calella poruszam się w 4 strefach. Według innej (http://www20.gencat.cat/docs/rodalies/planols/Mapa_Rodalia_Barcelona.pdf) poruszam się w 5 strefach. Jaki właśiwie mam bilet kupić aby swobodnie jeździć miedzy Calella a Barceloną – na 4 czy na 5 stref ?

  • Witam. Według zintegrowanej taryfy ATM (metro, autobusy, pociągi rodalies) Calella znajduje się w 4 strefie -bilet T10 kosztuje wtedy 32,80 euro. Można jednak zakupić bilet tylko i wyłącznie na pociągi Rodalies -nie umożliwiają one jazdy metrem i/lub autobusem. Według tej taryfy Calella znajduje się w 5 strefie biletowej (bonotren na 10 przejazdów dla 5 stref to koszt 30,95). Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie bilet T10 na 4 strefy.

   • Witam
    A czy można kupić również bilet T50/30 na 4 strefę do Calella? Jeżeli ta to w jakiej cenie?

 • Witam. A jeszcze mam takie pytanko:
  Czasy ważnosci przejadu, to nie są de facto czasy podróży, ale maksymalne czasy pomiędzy pierwszym a ostatnim kasowaniem biletu, tak? Czy mogę np. pierwszy raz przejść przez bramkę metra z biletem T-10 o godz.10:00, potem pojeździć troche metrem lub autobusami po Barcelonie, po czym przejść przez bramkę kolei Renfe o godz.11:55 i przyjechac do Calella o 13:00 ? Czy system zaliczy to jako tylko 1 przejazd? Calella jest w czwartej strefie – czyli dozwolony czas = 2 godz.

  • Na początku lipca jadę z dzieciakami do Calelli, lądujemy w Gironie. Zastanawiam się czy lepiej dostać się do Calelli autobusem barcelonaBus . Czy jechać do Girony i z tamtąd pociągami. Nie wiem czy ten autobus jedzie bezpośrednio do Calelli, bo z rozkładu wynika, że i tak jest przesiadka.
   Strona rewelacyjna!!! Dużo mi w głowie rozjaśniła.

 • Dla biletów T-10. Czy jeśli przesiadasz się z autobusu do autobusu w ciągu tej 1h15min, to też trzeba kasować bilet ponownie? I tak samo jeśli przesiadasz się z metra do autobusu – kasować ponownie czy nie?

 • hej, czy na bilecie jednodniowym moge pojechac z lotniska kolejka renfe do centrum i tam swobodnie korzystac z metra? czy T-Dia nie dziala na kolejke Renfe?
  No i jaki kupic jesli chce dostac sie z lotniska do centrum i wrocic tego samego dnia. Na strefe 1 wystarczy?
  Z gory dziekuje za odpowiedz 😉

 • Mam biet t10. dojezdzam metrem do stacji gdzie krzyzuja sie 2 linie. zeby wejsc do 2 linii nie musze przechodzic przez bramki… bez ponownego odbicia ktore i tak nie zabierze przejazdu bedzie ok??

 • Witaj,
  Lecę za 10 dni do Girony – jak najlepiej dostać się do Barcelony? Dodam, że wylądujemy koło północy – linie Ryanair (podobno mają autobusy do Barcelony na swoje przyloty… – to prawda?). Chciałem wypożyczyć auto, ale podobno strasznie drogo i trudno w Barcelonie z parkowaniem. Czy możesz polecić rozwiązanie?

  • Cześć, wszystko opisaliśmy na naszej stronie. zobacz tutaj: http://barcalena.pl/barcelona-transport/z-lotniska-na-lotnisko
   Generalnie rozkład autobusów jest zrobiony tak, aby turyści lądujący w Gironie bez problemu dotarli do Barcelony i chyba jest to najlepszy sposób na transport, szczególnie w takich godzinach. pozdrawiam, Sebastian

   • witam,za parę dni lecimy do Girony i dalej Barcelona.Ale chodzi mi bardziej o powrót.Mamy samolot z Girony o 6,45.Ostatnią noc spędzamy w tym mieście,po prostu chcemy zwiedzić Gironę.czy z hotelu (kilka km od lotniska) mozna dostać się na lotnisko środkami kom.miejskiej o tak wczesnej porze?czy zostaje nam tylko taksówka?jest to dla nas ważne .pozdrawiam

 • Witam,
  czy bilet 10-przejazdowy obowiązuje także na kolejkę Funicular na Tibidabo i w parku Montjuic?
  Pozdawiam

  • T-10 nie obowiązuje na Funicular de Tibidabo, ale na Funicular Para-Lel już tak. Niestety nie wwozi on nas na sam szczyt i potem albo można się przespacerować, albo wziąć Teleferic na zamek, który znajduje się na samym szczycie Montjuic. pozdrawiam

   • Dziękuję za odpowiedź:)
    A czy w takim razie bilet 10-przejazdowy można wykorzystać przy wjeździe na Tibidabo sposobem opisanym na stronie w zakładce o Tibidabo?

  • Witam!
   A czy bilet jednodniowy T-DIA obowiazuje na kolejke Funicular de Vallvidrera na Tibidabo?

   • Tak, sposoby dojazdu opisane są na naszej stronie w dziale Barcelona nieznana: Tibidabo oraz Zwiedzanie: Park atrakcji Tibidabo. Polecam lekturę 😉

 • Czasami bilety mogą “kiksować” dlatego warto mieć rezerwę. Reklamacje przyjmowane są na stacji pl.Catalunya – bez problemu wymieniają bilet.

 • Jeśli chcę jechać z lotniska el-prat koleją renfe do Calella, z przesiadką w Barcelona Sants kupuję bilet T10 ATM na 4 strefy. Jaki bilet dla 4 osób powinienem kupić jeśli chcę jechać z Calella do Blanes w innym dniu? Czy muszę wtedy kupić T10 na 5 stref?

  • Aby się nie pomylić najlepiej będzie na Barcelona Sants użyć maszyn do kupowania biletów i zaznaczyć stację docelową jako Calella, wtedy system sam dobiera taryfę za bilet. Następnie na peronie w Calella stoją te same maszyny i tam należy wybrać stację docelową Blanes. I tu i tu należy zaznaczyć opcję: bilet T10. Powodzenia! PS Calella jest bardzo urokliwa!

 • Witam ,
  jak najprościej dojechać z lotniska El Prat do La Sagrada Familia? I jakie bilety najlepiej kupić skoro podróżuję z siostrą? Będziemy w El Prat ok godz 23 i zastanawia mnie czy od razu jechać do Barcelony czy może przekoczować na lotnisku do rana i wtedy wyruszyć w zwiedzanie…

  • Z El Prat do Sagrada Familia najprościej wziąć pociąg z lotniska i przesiąść się na El Clot we fioletową linię metra (L2) lub na Sants Estacio w niebieską linię metra (L5).
   To czy zostać na lotnisku czy jechać do Barcelony zależy chyba od zarezerwowanej opcji zakwaterowania. Jeżeli możecie zameldować się o tak późnej porze, lepiej to zrobić i nabrać trochę sił przed zwiedzaniem. O tym jak dojechać przeczytacie tutaj: http://barcalena.pl/barcelona-transport/z-lotniska-na-lotnisko/ pozdrawiam

 • Witam
  Wybieramy się wspólnie w 4 dorosłe osoby i 5 dzieci do Barcelony na 10 dni. Jaki bilet jest najlepszy aby móc swobodnie się poruszać ? Każda osoba podróżująca zużyje jeden przejazd ? Czy dla dzieciaków są jakieś zniżki w wieku 4-12 lat ?
  Pozrdawiam

 • Witajcie! Czy jak kupię bilet dzienny – T-Dia to mogę na nim przyjechać z Blanes do Barcelony, a potem na nim wrócić do Blanes? Jeżeli nie to jaki najlepiej bilet kupić? W Barcelonie chce zobaczyć Camp nou, sagrada familia, park gaudiego i wieczorem fontanny.

  • Niestety nie, gdyż Blanes nie znajduje się w 1 strefie biletowej. najlpieje kupić bilet T-10 lub bilet dzienny aby poruszać sie po Barcelonie oraz dodatkowo bilet w tą i z powrotem do Blanes. Najlepiej kupić bilet w automacie biletowym na stacji kolejowej (np. Sants Estacio) i system sam wybierze odpowiednią strefę biletową. pozdrawiamy

 • Witam!
  czy mogłabym prosić o informacje, gdzie i jak zdobyć taką kartę uprawniającą do bezpłatnych przejazdów dla dziecka? Czy dziecko, które w tym roku ukończyło 12 lat może jeszcze z niej skorzystać?
  Dziękuję i pozdrawiam!

  • Wczytaliśmy się dokładnie w zasady wydawania takiej karty i okazało się, że jej koszt wydania to 35euro.

   • Hmmm… To trochę drogo jak na bezpłatną kartę…
    Niemniej jednak – dziękuję za odpowiedź! 🙂

    • Jest to karta skierowana raczej do mieszkańców Barcelony, którzy wyrabiają taką kartę swoim dzieciom. pozdrawiam

 • Witam,
  Mam pytanie o dojazd z lotniska El Prat BCN do Miami Platja. Do dworca Estacion de Francia myślę, że dotrzemy bez problemu, tylko nie mam pojęcia jakie najlepiej kupić bliety. Będzie nas 7 dorosłych osób. Myślę, że będziemy się poruszać podczas urlopu trochę pociągami po miasteczkach przy wybrzeżu. Jaka opcja biletów jest najlepsza?

 • Witam! W sprawie biletuT-10. Czy przejazdy dotyczą 1 dnia czy kilka niezrealizowanych z biletu T 10 można wykorzystać, np. następnego dnia? Dzięki za odpowiedź.Jarek

  • Na T-10 można podróżować przez kilka dnia czy nawet kilkadziesiąt dni.

   • podłączam się pod pytanie? gdzie będzie informacja ile jeszcze ważny jest bilet?czy jeździ się po prostu aż się skończy? Pozdrawiam twórców 🙂 rewelacyjna strona, na wszystkich forach pełno bzdur a tu proszę……istnieją jeszcze normalni sympatyczni ludzie chcący pomóc 🙂

   • Jeszcze jedno pytanie. Będę mieszkać w Calella, czyli najprościej R1 do Barcelony , bilety w automacie na dworcu, czy to też T10?( planuję kilka dni zwiedzania) Calella jest w 5 strefie, czyli bilet T10 na 5 strefę? Bilet z rodalies obowiązuje też na przejazdy po Barcelonie, czy muszę kupić inny na 1 strefę? Czy dziecko 14 letnie ma jakieś zniżki? pogubiłam się kompletnie 🙁 sorry……

    • Jest to trochę skomplikowane 🙂 Najlepiej zakupić T-10 na 4 strefę – 34 euro (Calella jest w 4 strefie w zintegrowanej taryfie TMB). pozdrawiam

 • W ogóle to podziękowanie za super przydatną i przejrzystą stronę!Wybieramy się rodzinnie w czerwcu . Dzięki Wam wszystko proste!

 • Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak z lotniska El Prat w Barcelonie dostać najprościej do Santa Susanna i jaki najlepiej kupić bilet na 3 osób dorosłych i 3 dzieci w wieku 2,6,8??????

  • Witam. wszystko opisane jest na naszej stronie transport: Barcelona – Costa Brava. Do Santa Susanna można się dostać pociągiem Rodalies -mapka, link do cennika i rozkładu jazdy pociągów znajduje się na dole wyżej wymienionej strony. pozdrawiamy

 • Dziękuje bardzo za informacje.Mam jeszcze pytanko jakie opłaty na bilety są dla dzieci w wieku: 2,6.8 lat??I czy jak kupie bilet T-10 czy to prawda,ze jadąc do Santa Susanna,która jest w 5 strefie to po kazdej przekroczonej strefie czas biletu wdlurza się o 15min?Bo normalnie jest 75min na przejazd

  • Jeżeli Santa Susanna jest w 5 strefie, należy kupić bilet T-10 na piątą strefę (39 euro). Wtedy czas podróży na takim bilecie to 135 minut. pozdrawiam

 • Czy to prawda,ze dzieci do lat 4 maja bezpłatny przejazd?

  • tak, dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie w barcelońskim metrze, ale proszę liczyć się z tym, że może Pani być poproszona o ID dziecka (dowód osobisty lub paszport)

 • czy dzieci maja tylko w barcelońskim metrze bezpłatny przejazd czy tez na inne środki transportu publicznego?

  • dzieci poniżej 4 lat podróżują bezpłatnie we wszystkich środkach transportu z warunkiem, że w pociągach nie zajmują osobnego miejsca. pozdrawiam

 • Dziękuje bardzo za informacje.Super stronka 🙂

 • Wybieram się z rodziną do Barcelony w sierpniu. Cudowna strona ! Wielkie dzięki, na pewno wiele nam to ułatwi 🙂

 • Witam
  Mam pytanie czy są jakieś zniżki na pociągi dla osób niepełnosprawnych? Jeśli tak to jak można takie bilety nabyć (jakie są obowiązujące dokumenty bo pewnie polskie nie bardzo będą obowiązywać)?
  Ja i moja narzeczona oboje jesteśmy na wózkach i wybieramy się do Santa Susanna we wrześniu razem z naszymi znajomymi. Pytanie czy te osoby mogą być traktowane jako opiekunowie i też mieliby zniżkę.

  Wyczytałem coś o TARJETA DORADA /ZŁOTA KARTA/ ale jak to działa i czy osiągalne dla nas Polaków a nie mieszkańców Hiszpanii?

  Dodatkowo pytanie czy w Barcelonie środkami transportu (autobus/tramwaj) osoby niepełnosprawne podróżują za darmo jak w Polsce?

  • Witam, zrobiliśmy mały research i okazało się, że karta umożliwiająca darmowe przejazdy niepełnosprawnym nazywa się Tarjeta Rosa, ale niestety dostępna jest ona wyłącznie dla mieszkańców Barcelony. pozdrawiam serdecznie

   • A ta Tarjeta Rosa to jest na wszystko czy na renfe jest coś innego? Bo ja o tej złotej karcie czytałem tutaj http://kolej.darlex.pl/hiszpania i to dotyczyło renfe?
    Czy skoro nie ma zniżki na kartę to czy są choć jednorazowe ulgowe bilety?
    Czy Orientuje się Pan czy są jakieś zniżki na bilety np. do parku Gaudiego lub innych muzeów? Chcemy zobaczyć jak najwięcej bo nie wiadomo czy uda się kiedyś tam jeszcze pojechać a będziemy dwa tygodnie.
    Czy z Santa Susanna w drugą stronę koleją renfe jest po co jechać i zwiedzać? Kolejkę będziemy mieli nie daleko hotelu stąd pytania.
    Czy warto wypożyczać samochód zamiast jeździć koleją, słyszałem że wypożyczalnie są tańsze niż w polsce? Nie wiem jakie są ceny paliw i czy nie ma problemu z parkowaniem (co prawda mam kartę parkingową która obowiązuje w całe UE i można stanąć wtedy na kopercie dla niepełnosprawnych ale nie wiem jak z ich ilością bo u nas zawsze jest ich za mało.)
    Przepraszam za tą ilość pytań ale chciałbym jak najlepiej być przygotowanym do wyjazdu.

    • Proszę Pana, dzwoniliśmy w czerwcu w Pańskiej sprawie na informację biletową TMB i przekazano nam, że ta karta jest dostępna tylko i wyłącznie dla mieszkańców Barcelony posiadających tzw. numer NIE oraz że nie ma dodatkowych zniżek.
     Wejście do Parc Guell jest bezpłatne. Do innych muzeów z reguły są zniżki dla studentów, emerytów i dzieci, a osoby niepełnosprawne wraz z osobą towarzyszącą często wchodzą za darmo. Należałoby jednak sprawdzić to osobno dla każdego muzeum, które Państwa interesuje, gdyż taryfy i zasady przyznawania zniżek mogą się różnić.
     Czy opłaca się jechać w drugą stronę? Według mnie jak najbardziej – w okolicy jest mnóstwo pięknych plaż Costa Brava, do tego Cadaques i muzeum Daliego, które w szczególności polecam.
     Odnośnie wypożyczenia auta myślę, że to bardzo dobry pomysł. Ceny, jeżeli zarezerwują Państwo z wyprzedzeniem są bardzo atrakcyjne, a cena paliwa jest w zasadzie taka sama jak u nas, Na naszej stronie (np. Transport->Costa Brava) znajdą Państwo link do sprawdzonej wypożyczalni, z której korzystaliśmy i nie mieliśmy żadnych problemów.
     pozdrawiam

 • A co z bagażami? Są extra płatne? Chodzi mi o podróż z lotniska do hotelu pociągiem i potem metrem, stąd bagaże

 • Proszę o pomoc. Z Calella do Barcelony kupię T 10 na 4 strefę. Czy na tym samym bilecie jeżdżę po Barcelonie czy lepiej kupić osobny T 10 na 1 strefę ?

  • Jeżeli będziesz dużo jeździć po Barcelonie, lepiej kup drugi bilet na 1 strefę. pozdrawiam

   • Witam 🙂
    Dlaczego drugi bilet ? Z tego co zrozumiałam jeśli się bd krzystać z autobusów a nie metra podczas zwiedzania Barcelony to nie zjada nam przejazdów, tak?

    Mam jeszcze pytanko jak najprościej ze stacji metra w Barcelonie dostać się na Camp Nou ?

    • gdyż bilet na 1 strefę jest dużo tańszy niż na 4.
     Na Camp Nou najprościej piechotką ze stacji Palau Reial.
     pozdrawiam

 • Jeśli planuję dojazd na Tibidabo koleją FGC przez Peu d. Funicular i Vallvidrera Superior / tak jak polecacie/ to czy mogę wsiadać na stacjach: Gracia, ST. Gervasi? I czy stacja Diagonal to to samo co Provenca? A propos wsiadania do kolei FGC. Dzięki za odp.Jarek

  • tak, możesz wsiadać też na tych stacjach. Stacje Diagonal i Provenca są połączone tunelem i w zasadzie są w jednym miejscu. Diagonal to nazwa stacji metra, Provenca pociągów. pozdrawiam

 • cześć, chyba prawie już wszystko wiem, ale:
  1) chce kupić bilet na renfe z Blanes do Barcelony i z powrotem. czy można kupić taki bilet? jak tak to jaką opcję wybrać w automacie? I może wiecie ile to kosztuję?
  2) pytanie dotyczy biletu T-10: np. ze stacji Sagrada dojeżdżam do stacji Diaggonal tam wysiadam i wychodzę zobaczyć casa mila po czym po 15 minutach mogę wsiąść z powrotem do metra bez kasowania kolejnego przejazdu i jechać np na camp nou? góry dziękuję za odpowiedź.

  • 1. będąc w Blanes wybierasz w automacie Barcelonę i system automatycznie wybierze odpowiedni bilet (pociąg Rodalies R1). Możesz kupić bilet jednorazowy tylko na pociąg (5,70 euro), możesz także kupić T-10 na 5 strefę (39 euro) jeżeli będziesz często jeździć do Barcelony.
   2. niestety to tak nie działa. Każde przejście przez bramkę metra zabiera Ci jeden przejazd z T-10. Zauważ też, że na tym bilecie może jechać kilka osób równocześnie, więc np. podczas jazdy w 2 osoby, aby przeszły przez bramkę, każda musi skasować bilet i system zabiera 2 przejazdy. Jedyne co możesz zrobić to wysiąść z metra i przesiąść się w autobus – wtedy system potraktuje to jako zmianę środka transportu i nie zabierze Ci przejazdu. w metrze niestety zabiera.

   • dziękuję już rozumiem. Gorąco pozdrawiam

   • A ja przestałam rozumieć…….. żeby nie skasowało trzeba zmienić środek transportu? Nie można poruszać się wyłącznie metrem?

    • Możesz zmienić linię metra, ale nie wychodząc za bramki. Nie możesz podjechać gdzieś metrem, potem wyjść na zewnątrz i ponownie przejść przez bramki bez skasowania biletu.

 • Hola, lecimy na wakacje do Santa Susana. Chcemy pojechać do Barcelony na 1 dzień. Czy dobrze rozumiem,że najlepszym biletem na transport po mieście będzie T-dia? Czy dziecko w wieku 11 lat ma zniżki? Ile wziąć pieniędzy? Jaki jest najlepszy sposób płatności?
  Dziękuję:)

  • T-dia lub T-10 -to zależy ile będziecie podróżować metrem. Najlepiej spróbować to sobie przeliczyć jakoś patrząc na mapę metra i na to co chcecie zobaczyć:) dziecko w wieku 11 lat nie ma żadnych zniżek. co do pieniędzy to ciężko mi powiedzieć, zależy ile będziecie wydawać:). Liczcie obiad ok. 10-15 euro na osobę plus transport, reszta tak jak w Polsce. Generalnie nigdzie nie ma problemu z płatnością kartą, jedynie często kasjerzy wymagają pokazania dowodu osobistego, aby sprawdzić czy nazwiska się zgadzają. I pamiętajcie o kieszonkowcach! lepiej nie trzymać wszystkiego w jednym miejscu, uważać podczas robienia zdjęć, w metrze, w tłumach. pozdrawiam serdecznie

 • jeszcze jedno pytanie. Jak najlepiej zwiedzać Barcelonę, aby zobaczyć te najważniejsze miejsca? Koleżanka polecała mi rower.

  • tak! rower to super sprawa, ale jak nie znacie dobrze Barcelony możecie się trochę pogubić 🙂 wbrew pozorom Barcelona nie jest taka duża i z wielu miejsc można spokojnie się przespacerować. np. ze stacji Diagonal można schodzić “w dół” Passeig de Gracia, aż do placa Catalunya mijając po drodze najważniejsze kamienice Gaudiego, a potem Ramblą do portu (mijając Mercat de la Boqueria, teatr Liceu) i następnie w stronę Barcelonety na plażę (zatrzymując się np. w Kiosko na burgera 🙂 ).

 • Dziękuję, pozdrawiam:)

 • Dzień dobry,
  mam jeszcze pytanie. Czy to prawda, że nazwy stacji końcowych metra są napisane na pociągach w języku katalońskim i że czasami zupełnie się różnią od tych w j. hiszpańskim? Czy można dostać mapę metra w j. katalońskim/
  Dziękuję

  • mapę metra znajdziesz na naszej stronie w dziale transport->mapy (także wersja pdf do pobrania). Nazwy stacji są takie jak na mapie. Jest to identyczna mapa, jaką znajdziesz na stacjach metra czy w samym metrze.

 • Witam,
  Mam pytanie, bilet na autobus 46 można kupić jedynie w automatach biletowych?

  • bilet można także kupić u kierowcy autobusu, z tym że będzie to bilet jednorazowy. W automacie można kupić również inne bilety np. kartę T-10 na którą także można podróżować autobusem.

 • Czy na bilecie t10 można podróżować aerobusami?:)

 • Witam, chcialbym dowiedziec sie jak najtaniej i prosto dostac sie z lotniska w barcelonie terminal 2 do girony lub do figueres, przylot mam o godz 20:20, prosze o jakies linki i informacje, dziekuje:)

  • Witam. wszystko opisane jest w dziale transport->costa brava oraz z lotniska/na lotnisko. pozdrawiam serdecznie

 • Witam,
  wybieramy się do miejscowości margaret de mar, na 1-2 dni chcemy jechać do barcelony,,jak dostać się z tej miejsowości i jaki bilet najlepiej kupić?
  Pozdraiwam

 • Witam, przeczytałem wszystkie komentarze i tylko tak w kwestii upewnienia się:
  1. mając bilet t-10 wsiadam do metra, jade kilka przystanków i mogę wysiąść i podjechać kilka następnych autobusem (o ile mieszczę się w czasie 1h15min) tak?
  wsiadając do autobusu kasuje bilet, ale nie zjada mi przejazdu o ile mieszczę się w czasie, tak?
  2. Robiąc kombinację metro – autobus – metro (mieszcząc sie w czasie) zje mi dwa przejazdy czy jeden?
  3. Dojeżdzając metrem do stacji Paral-lel mogę w ramach tego samego przejazdu przesiąść się na kolejkę Funicular de Montjuic (gdzie z niej wysiądę?) a następnie w ramach tego samego przejazdu (o ile mieszcze się w czasie) podejchać autobusem np 150 po wzgórzu?

  Z góry dzięki za odpowiedz, super stronka 😉

  • cześć,
   1. tak
   2. zużyjesz 2 przejazdy
   3. wydaje mi się, że jest to możliwe. z kolejki wysiadasz przy Parc de Montjuïc i możesz przesiąść się do autobusu.
   pozdrawiam

 • Witam, jaka opcja bylaby najlepsza dla rodziny ( 5 os.) zwiedzajacej Barce w 7 dni ( mieszkamy przy El Rambla ) ?
  ( strona jest b. pomocna 🙂 )

  • Dzień dobry, nie do końca rozumiem co ma Pani na myśli poprzez najlepszą opcję. Wydaje mi się, że do zwiedzania Barcelony najlepsze są spacery uzupełnione podróżami metrem, ewentualnie wypożyczenie roweru, a na dalsze wycieczki samochodu.
   pozdrawiam serdecznie

 • Hej.
  Wybieram się do Santa Susanna, planuję jednodniowe zwiedzanie Barcelony – 2 osoby dorosłe. Jakie bilety najlepiej zakupić?

  • jednorazowe na przejazd Santa Susanna -> Barcelona, a w samej Barcelonie albo T-10 albo bilet jednodniowy. pozdrawiam

 • Witam,

  Gratuluje strony i ogromnej wiedzy 🙂

  Wybieramy się z mężem do Barcelony 5 paź, ( sobota) Lądujemy na lotnisku Barcelona ( Girona) myślę, że nie powinno być problemu z dotarciem do Barcelony ( co polecasz?) Jednak obawiam się o powrót do domu. Wylatujemy 8 paź (wtorek) o 6.55. Czyli musimy być na lotnisku ok. 5.00. Jak najlepiej, najtaniej i najpewniej tam dotrzeć na czas?

  Pozdrawiam

  • Hej, sprawdź naszą stronę Transport -> z lotniska/na lotnisko. Jest tam link do strony, na której można sprawdzić rozkład autobusów oraz także kupić bilet. Pierwszy autobus do Girony jest chyba o 3:45 także nie powinno być problemu z powrotem. pozdrawiam serdecznie

  • Polecamy autokary, które jadą na lotnisko w Gironie. Ruszają ze stacji koło metra Arc de Triompf. Jeśli chodzi o powrót to może lepiej będzie dotrzeć na lotnisko już około 23 czy 24 i najwyżej spróbować odpocząć w samym terminalu. Rozkład jazdy znajdziecie tutaj: http://www.sagales.com/airport/index.php?idioma=3

 • Proszę o info jakie mamy zakupić bilety, aby móc podróżować pociągiem z Callela do Barcelony, oraz na metro i autobusy po samej Barcelonie.
  2 osoby dorosłe oraz dziecko wiek 11 lat.

  • Cześć, zobacz naszą stronę Transport: Barcelona->Costa Brava. Na dole znajdziesz info co do transportu do/z Callela. Co do samych biletów to ich rodzaj musisz przekalkulować w zależności od tego jak często będziecie jeździć do Barcelony i po Barcelonie.pozdrawiam

 • Witam. Zastanawiam się nad zakupem biletu T10. Potrzebuję jednak dostać się z lotniska El-Prat (najpewniej terminal 2) na stację Poble Sec.Nie wiem gdzie dowiezie Mnie pociąg R2. Jak najlepiej zaplanować taki przejazd?
  Z góry dziękuję za odpowiedź! 🙂

  • Pociąg z lotniska zatrzymuje się na Barcelona Sants. Następnie należy przesiąść się w zieloną linię metra i wtedy już tylko kilka przystanków do Poble Sec. T10 jest najlepszym rozwiązaniem, jednak nie można go kupić w maszynach na lotnisku. Można kupić bilet lotnisko-Barcelona Sants, a następnie a stacji Sants bilet T10 (bo pewnie i tak wykorzysta się te 10 przejazdów podczas pobytu, a także zostawić przejazd na powrót).
   Pozdrowienia!

 • Witam, na początku chciałem pochwalić za bardzo fajną stronę, która naprawdę wiele rzeczy mi wyjaśniła. Jednakże mam kilka wątpliwości i prosiłbym o pomoc, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi:
  1) Z lotniska El-Prat potrzebuję dostać się na Estacio de Franca. Wiem, że muszę skorzystać z R2 na trasie Aeroport – Sants i potem przesiąść się na R2 (sud) na trasie Sants – Estacio de Franca. Czy mogę to zrobić na jednym przejeździe z karty T-10?
  2) Jak kasuje się bilety w Renfe (na stacji – jak w berlinie? czy też w pociągu? A może na bramce wejściowej (jak w metrze)?
  3) Jeśli jadę na karcie T-10 i wybiorę metro pojadę gdzieś, przesiadam się na autobus (to pomimo kasowania biletu – cały czas jest jeden przejazd), ale jeżeli przesiadam się znowu na metro to będzie drugi? Na oficjalnej stronie TMB jest tylko, że można zmieniać linie i środki transportu… nie ma o żadnych ograniczeniach.
  4) Jak wracać z Camp Nou w godzinach nocnych do centrum miasta?

  Z góry dziękuję za pomoc…
  Ł.

  • cześć, poniżej odpowiedzi:
   1. wydaje mi się, że nie powinno Ci skasować drugiego biletu o ile nie przejdziesz przez bramki
   2. na bramce wejściowej
   3. jeżeli przesiadasz się z jednej linii metra do drugiej nie opuszczając stacji (tj. nie wychodząc za bramki) nie skasuje Ci przejazdu. W innym przypadku tak.
   4. zazwyczaj po meczach metro działa dłużej

 • Czy rzeczywiście na lotnisku El-Prat nie mam żadnej możliwości kupienia biletu T-10 ?
  Muszę kupować zatem pojedyncze bilety u kierowcy ?

  • z tego co pamiętam, bilety można kupować na terminalu 2, zaraz po wyjściu na główny hol lotniska, w biurze informacji turystycznej oraz w automatach biletowych

 • Witam! Mam pytanko, jaki bilet będzie najbardziej ekonomiczny z Santa Susanna do Barcelony dla dwóch dorosłych osób jeśli chcą jechać 3 lub 4 razy i dodatkowo pojechać do Montserrat. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

  • karta T-10 na 5 strefę (tylko do podróży między Santa Susanna-Bcn), z której możecie korzystać wspólnie. Ewentualnie dodatkowa karta T-10 na 1 strefę tylko do poruszania się po Barcelonie. pozdrawiam

 • Dzień Dobry,
  Wspaniała strona, pokazuje prawdziwe miasto 🙂 i wiele ułatwia.
  Chciałabym się dostać z Barcelony do Girony (nie lotnisko), moglibyście wskazać najtańszy środek transportu oraz miejsce odjazdu?
  Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

  Pozdrawiam

  Marta

  • dziękujemy za komplementy 😉 najtaniej będzie pociągiem, odjazdy są z Sants Estacio, Passeig de Gracia, Clot i Sant Andreu. Cena najtańszego biletu to niecałe 8 euro. Rozkład znajdziesz na renfe.com. pozdrawiam serdecznie

 • Hej! W 5 osób chcemy się dostać z Calella do Montserrat. Chcemy kupić bilet T-10 na 4 strefę. I teraz mam pytanie: wysiadając w Barcelonie na placu Catalunya i przesiadając się na metro żeby dojechać do placu Espanya – skasuje nam kolejny przejazd przechodząc przez bramkę w metrze czy zmieścimy się na 1 przejeździe (2 godzin jazdy nie przekroczymy) czy lepiej wyjść ze stacji i przesiąść się na jakiś autobus w tamtym kierunku? Pytam bo nie chcielibyśmy aby nam zżarło powrotny bilet 😉 a bilety na Montserrat kupimy na placu Espanya.

  • wydaje mi się, że nie powinno zabrać Wam przejazdu, aczkolwiek nigdy tak nie podróżowałem. Zawsze możecie spróbować i patrzeć na ekran bramki czy zabrało przejazd i wtedy najwyżej dokupicie później jednorazowy do Calella. pozdrawiam

 • Serwus. Czy osoby powyżej 65 lat mają zniżki w komunikacji miejskiej? Czy bilety wielodniowe np 5 po każdym wejściu do autobusu też trzeba kasować i jak je obsługuje metro? Cena biletu 5 dniowego to 28 Euro czyli podobnie jak 3 x T-10. Czy wygodniejszy jest w takim razie ten pięciodniowy w użytkowaniu? Czytam do dobrej chwili i jestem zachwycony. Pozdrówka

  • cześć, aby mieć zniżkę trzeba być zameldowanym w Barcelonie i uzyskać “Tarjeta Rosa”. Bilety kilkudniowe kasuje się zawsze po wejściu do autobusu tak, aby kierowca widział, że posiadamy ważny bilet (do autobusów wchodzi się tylko pierwszymi drzwiami). Aby wejść przez bramki do metra także należy skasować bilet. pozdrawiam

 • Witam.

  Super strona, bardzo pomocna.

  Mam pytanie: czy na El Prat jest możliwośc zakupienia biletu T-70/30 Familiar? A jeśli tak, to gdzie należy szukać?

  Pozdrawiam

 • Czy na wzgórze Montujic wygodny będzie dojazd najpierw metrem,a potem autobusem 150 z Pl.Espanya ?
  Czy lepiej jednak przesiąść się z metra wcześniej ,na Paral-lel do kolejki szynowej i podejść potem piechotą ?

  Pozdrawiam.

 • Hej,

  czy jesteście w stanie mi pomóc jak najlepiej dostać się z lotniska El Prat do okolic stacji metra MARINA? 🙂 Jutro mamy być w Barcelonce i zaczynamy się powoli ogarniać i stresować 🙂 (dla 2 osób może taniej i szybciej to taksówką, czy nie za bardzo?)

  Czy skasowanie biletu np. 3-dniowego w metrze, to za każdym razem przesiadając się, muszę tez kasować bilet?

  A co w przypadku biletu T-10, który umożliwia 10 przejazdów po 75 minut. Ale pytanie to takie – jedziemy autobusem – kasujemy bilet, przesiadamy sie na kolejny autobus – tez kasujemy bilet (ale nie “zjada” nam przejazdu, tak?), a co w przypadku gdy po powiedzmy 65 minutach wchodzimy do metra – tam kasujemy bilet (ale nie zjada nam znowu przejazdu tak), i jedziemy ok 20 minut (czyli powyżej już 75 minut) – to jak to formalnie wygląda??

  z góry dzięki za odpowiedź 🙂

  • 1. do marina najlepiej wziąć pociąg z terminalu 2 na El Prat, dojechać do stacji CLOT i przesiąść się w metro czerwona linia
   2. bilet kasuje się zawsze – inaczej nie przejdziesz przez bramki metra
   3. w przypadku przesiadki z autobusu do autobusu nie skasuje Wam przejazdu
   jednak po przesiadce z autobusu do metra prawdopodobnie skasuje Wam bilet jeszcze raz

 • Dzień Dobry ponownie,

  Dziękuję bardzo za informacje 🙂

  Pozdrawiam

  Marta

 • Witam. Mam pytanie odnosnie biletu t10. Chodzi mi konkretnie o podroz pociagiem z lotniska do centrum Barcelony. Gdzie nalezy skasowac bilet? W pociagu czy tez sa jakies bramki na peronach? Jesli podrozuja wspolnie 2 osoby to trzeba bilet skasowac 2 krotnie?

  • Zacznę od tego, że w maszynach na stacji pociągów na lotnisko nie można kupić biletu T10. Są to maszyny Renfe – zaznacza się w nich stację docelową do jakiej chce się dojechać i od tego zależy cena biletu.

   • Rozumiem, ze bilet ten jest wazny wylacznie w pociagu? Nastepnie kwestia to kasowanie biletu. Z tego co przeczytalem to w bramkach, ale czy tez dwukrotnie, bo jada 2 osoby? Ostatnie pytanie jak najkorzystniej dotrzec w okolice stacji ( jest to zapewne stacja metra) Drassanes? Ewentualnie na jakiej stacji kolejowej wysiasc, ale aby nie bylo piechota zbyt daleko z uwagi na bagaz. Z gory dziekuje za odpowiedz.

    • dla dwóch osób lepiej kupić 2 bilety jednorazowe na pociąg i każda kasuje wtedy swój bilet. Żeby dotrzeć do Drassanes trzeba pojechać pociągiem do Sants Estacio i przesiąść się w metro linia zielona, która dojeżdża do Drassanes.

 • Witam
  Mam pytanie, w jakiej strefie mieści się stadion FC Barcelona? I czy planując wypad 8 dniowy do Barcelony są szanse na zakup biletów na mecz?
  I jeszcze jedno pytanie, mam wybór wynajmu apartamentu pomiędzy dzielnicą Gracia a Eixample Dret, która z tych dzielnic ma lepsze położenie?

  Z góry dziękuję za pomoc
  pozdrawiam

  • Stadion mieści się w 1 strefie. Odnośnie biletów to są one sprzedawane dla osób niebędących członkami FC Barcelony z reguły dopiero 2 dni przed meczem. Jeżeli więc w okresie Waszego pobytu zaplanowany jest mecz, myślę, że spokojnie kupicie bilet na stadionie udając się tam 2 dni przed meczem.
   Odnośnie lokalizacji to obie dzielnice są lekko oddalone od centrum (max.10 minut metrem): Gracia mieści się na północy Barcelony, jest to dzielnica tętniąca życiem – pełno małych uliczek, barów, placów. Natomiast jeżeli chodzi o Example to musiałbym znać ulicę, żeby to ocenić – tak czy inaczej obie dzielnice są bardzo dobre i mają dobrą komunikację do centrum

 • świetna strona !!! dziękujemy – mam pytanie przylatując na TERMINAL 2 w Barcelonie po godz. 20.00 czy można kupić BILET T-10 ew. gdzie ? by następnie udać się pociągiem do centrum ? bo są różne wersje a jak jest w rzeczywistości jest info na forach że można w INF TURYST i jakimś kiosku ale podejrzewam że o tej porze będą one zamknięte – bo z tego co czytam na stacji kolejowej sa automaty tylko na kolej a w nich podobno nie można kupić tego biletu ? uprzejmie proszę o praktyczne informacje

  • Na lotnisku kiedyś można było kupić kartę T-10. Obecnie chyba już nie ma takiej możliwości – pozostają Wam jednorazowe bilety na pociąg i zakup karty T-10 na którejś ze stacji metra.

   • dziękuje za info 🙂

    • Mam pytanko 🙂
     Czy w tych wszystkich środkach lokomocji można podróżować z psem ??
     Pies jest rasy York. Posiada pełną dokumentację…paszport itp. Czy jest potrzeba zakupienia biletu?
     Jak to wygląda?

 • Witam czy ja też mogę prosić o pomoc?
  Mamy zamiar na zwiedzenie Barcelony poświęcić 2 dni, 6 osób dorosłych. Zakwaterowani jesteśmy w miejscowości 43885 Roda de Barà. Jaki bilet możemy kupić, aby skorzystać z niego już od Roda de Bara i był dla nas najkorzystniejszy cenowo. A może kupić tylko w obrębie Barcelony (do Barcelony dojechać autem) np. Barcelona Card, podobno ma dużo zniżek na zwiedzane obiekty. Z góry dziękuję za pomoc.

  • Zdecydowanie taniej wyjdzie kupno biletów osobno na dojazd do Barcelony i osobno na przemieszczanie się po samej Barcelonie. Auto to dobry pomysł, szczególnie, że podróżują Państwo w 6 osób – można wypożyczyć jakiegoś minivana. pozdrawiam

 • fajna stronka! 🙂

 • Witam,mam takie pytanie z dziewczyna lecimy do Barcelony El Prat i bedziemy tam 2 lutego 2014 r, ( niedziela) okolo godziny 21 ,Hotel mamy zarezerwowany Century Park Valencia 154 Eixample i moje pytanie brzmi jak najlepiej się tam dostać żeby się nie pogubić?I czy w niedziele kursują autobusy,pociągi czy jak się tam dostać?Dziękuję za odpowiedz

  • Najlepiej pociągiem z terminalu 2 do stacji pociągów Sants i potem przesiąść się w niebieską linię metra w kierunku Vall d’Hebron i wysiąść na stacji Hospital Clinic. Stamtąd to już 2 przecznice.
   Inny sposób to autobus 46 z lotniska do placa Espana i następnie metro do stacji Urgell.

 • Witam, pisze z Barcelony i mam problem nie potrafię dostać biletu 70/30 rodzinnego , nie wiecie gdzie mogę go kupić?

  • Bilet nazywa się T-Familiar. Powinien być dostępny w każdym automacie biletowym lub w biurach Tmb, np. Na Sants Estacio

 • Witam, chciałabym dojechać z Barcelony pociągiem do Vallbona d’Anoia, następnie do Aeri de Montserrat i z powrotem do Barcelony. Jaki bilet powinnam kupić jeśli chcę podróżować w 9 osobowej grupie znajomych? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  • Z Barcelony do Vallbona d’Anoia należy wziąć pociąg FGC R6 lub R60 w kierunku Igualada (szczegóły tutaj: http://www.fgc.cat/eng/llobregat-anoia.asp). Bilety kupuje się w pomarańczowych automatach FGC na Sants Estacio lub Placa Espanya. W przypadku takiej grupy najkorzystniej będzie kupić bilet T-10 na 5 stref żeby dostać się do Vallbona d’Anoia.
   Wydaje mi się, że aby ponownie dostać się na Montserrat trzeba cofnąć się tym samym pociągiem do Martorell i stamtąd wziąć pociąg w kierunku do Manresy. Będziecie mogli to zrobić na 1 przejeździe z karty T-10 na 5 stref na osobę. Na takim samym bilecie będziecie mogli wrócić do Barcelony. Będziecie więc potrzebować 3 kart T-10 na 5 stref, ale proponuję dowiedzieć się w biurze informacji turystycznej na Sants Estacio lub pl. Espanya o szczegóły dotyczące jeszcze biletów na kolejkę na szczyt Montserrat. pozdrawiam

 • Witam,

  1 stycznia wylatuję z chłopakiem do Girony. Od 2 do 8 stycznia mamy zamiar przebywać w Barcelonie. Czym najszybciej dostaniemy się do Barcelony oraz gdzie i jakie bilety kupić w mieście, żeby wyszło ekonomicznie? 🙂 Dodam, że jednego dnia planujemy wycieczkę na szczyt Montserrat – kupić zaplanowany trip czy samodzielnie się tam wybrać? Będziemy bardzo wdzięczni za rady!

  • z Girony do BCN jeździ pociąg. Ceny i rozkład możesz sprawdzić na stronie Renfe. Najtańszy bilet jest na pociągi regionalne (7,85euro). Po Barcelonie chyba najbardziej ekonomiczną opcją jest bilet T-10, ale zależy to od tego jak dużo będziecie jeździć.
   Jeżeli chodzi o Montserrat opłaca się jechać samemu. Na placa Espanya jest kiosk, w którym można kupić bilet łączony na pociąg + kolejkę, która zabierze Was na górę. Odnośnie cen – dowiecie się w informacji na stacji Sants Estacio lub Placa Espanya. pozdrawiam

 • Witam i ja dołączam do osób pytających 🙂
  Przyjeżdżamy do Barcelony na 4 dni..bardzo proszę o dobór biletu dla 3 osób z lotniska do hotelu (linia 5, stacja CONGRES) i z powrotem. Najważniejsze nasze punkty do zobaczenia to stadion Camp Nou i oceanarium oraz to co standardowy turysta powinien w Barcelonie zobaczyć 🙂 Czy T10 wystarczy, czy taniej wyjdzie bilet T70. Dziękuję i pozdrawiam!

 • karnet T-10 kosztuje 10,30 euro 🙂 proszę poprawcie

 • Zgadza sie, bilet T-10 kosztuje 10, 30 euro i mozna go bez problemu kupic w automatach biletowych na stacji na lotnisku. Bilet jednorazowy to z kolei 2,15 euro.

 • witam, nie mogę nigdzie znaleźć informacji co z opłatami za bagaż w metro BCN. czy dla dużej walizki należy skasować dodatkowy przejazd? a dla małej takiej z którą można w samolocie wejść na pokład tez należy skasować dodatkowy przejazd?

 • Witam,
  bardzo ciekawa strona!
  Wybieram się z mężem na 4 dni do Barcelony. Chciałabym zwiedzić najciekawsze punkty (Sagrada Familia, Park Guell, Barri Gotic, La Rambla, Merca de Santa Catering, Casa Mila, Camp Nou) i w związku z tym chciałabym zapytać jaka opcja biletów na komunikację miejską najbardziej by pasowała? T10 czy Hola BCN! na 4 dni? (mieszkać będziemy w okolicach Maresme). Czy zwiedzanie tych punktów wymaga częstego przesiadania się?

  • Barri Gotic, La Rambla, Mercat de Santa Caterina (La Boqueria)- znajdują się blisko siebie, więc można połączyć to w jedną wycieczkę. Casa Mila również nie jest daleko i można tam spokojnie dotrzeć piechotą z La Rambla. Na tą wycieczkę potrzebujesz więc dwa przejazdy (na dojazd do centrum i powrót)

   Sagrada Familia, Park Guell, Camp Nou to już trzy osobne wycieczki – miejsca są od siebie oddalone, a i czasu na nie trzeba (WARTO!) trochę poświęcić. Potrzebujesz zatem 6 przejazdów ( liczę za każdym razem dojazd i powrót do stacji Maresme, będzie ich mniej gdy np jedno dnia chcesz zobaczyć dwie rzeczy)

   Karta Hola BCN! kosztuje 25,50euro. Bilet T10 to koszt 10,30euro. Sugerowałabym podróżować z wykorzystaniem T10. Aby zobaczyć wszystkie wymienione przez Ciebie miejsca nie potrzebujesz wcale wielu przejazdów.Karta T10 wystarczy, a w razie potrzeby możesz dokupić kolejną.

   Na koniec przypomnę, że w Barcelonie można przesiadać się przez 75 minut po skasowaniu biletu.
   Mam nadzieję, że pomogłam.
   Pozdrawiam!

 • Mam pytanie czy z karty T-12 (travel card for under 12s subject to special processing) mogą korzystać również dzieci nie mieszkające na stałe w Hiszpanii?? jedziemy na tydzień z 5 latkiem i nie wiem czy musimy za niego płacić w komunikacji czy możemy korzystać z tej karty?
  z góry dziękuję za pomoc.

  • Niestety są to bilety jedynie dla dzieci zameldowanych w Barcelonie i są ważne dla strefy, w której mieszka dziecko.

 • Witam, Przyjezdzam na kilka dni do Malgrat de Mar z moja rodziną czyli my 2 oraz dwojka małych chłopcow 2 i 3,5 roku. Chcemy pozwiedzac Barcelone conajmniej 2 razy w ciagu tygodnia, Jakie bilety trzeba kupic by dojechac z Malgrat de Mar do Barcelony i z powrotem. Pozdrawiam

  • Witam, dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie. Polecam Wam kupić więc bilet na 5 strefę “Bonotren” tzn. bilet na 10 przejazdów jedynie na pociągi Rodalies (do przejazdów między Malgrat a Barceloną. Mimo że wykorzystacie 8 przejazdów i tak opłaca się bardziej niż bilety jednorazowe), a następnie karty T-10 na pierwszą strefę (również na 10 przejazdów) do podróżowania po Barcelonie.

 • Witam!
  Być może zanudzę kolejnym pytaniem o transport, ale podróżuję sam i słabo znam angielski. Dlatego potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Jakim autobusem dojadę bezpośrednio z lotniska El Prad do Valencji? Słyszałem że jest taki transport. A następnie jak dotrzeć pociągiem z Valencji do Barcelony El Prat wylot mam w święta Wielkanocne. Nie wiem czy pociągi będą wtedy normalnie kursowały czy tylko sporadycznie co kilka godzin?

 • Witam,
  Będę wdzięczna za informacje, czy na stacjach metra i ewentualnie ktorych, są windy dla osób niepełnosprawnych. Będziemy w Barcelonie przez tydzień – nasze lokum jest przy Av. de Gaudi, blisko Sagrada Familia. Jesteśmy już starsi, mąż ma kłopoty z pokonywaniem schodów oraz długimi spacerami ii porusza się na trojkolowym, elektrycznym “jeździku”. Jego zasięg nie jest duży więc będziemy chcieli korzystać z metra.

 • Witam,

  Trzy pytania do doskonale zorientowanego seby.

  Zamierzam nocować w HI Express w Molins de Rei (podobno to pierwsza stacja II strefy).

  1. Czym – poza taxi – dojechać do hotelu w sobotę późnym wieczorem (planowane lądowanie o 22:55)?

  2. Jakie bilety kupić na 3 dni zwiedzania Barcelony? Przypominam, że jeden przystanek byłby w II strefie. W niedzielę i poniedziałek jechałbym z Molins de Rei do centrum i z powrotem do hotelu (czyli łącznie min. 4 przejazdy), w poniedziałek tylko do centrum (i stamtąd na lotnisko).

  3. Czym najtaniej z centrum na lotnisko El Prat?

  Z góry dziękuję

  • cześć,
   1. pociągiem Rodalies – ostatni odjeżdża o 00:02. Rozkład: http://www.renfe.com/viajeros/cercanias/barcelona/index.html
   2. to zależy ile będziesz jeździć po Barcelonie. Musisz sobie to przekalkulować. Będziesz podróżować sam? Jeżeli we dwie osoby to na pewno opłaci się Wam kupić bilet “bonotren” na 2 strefy (10 przejazdów tylko na pociągi Rodalies miedzy BCN a Molins de Rei) i bilety T-10 na pierwszą strefę po Barcelonie. Jeżeli sam, to albo 4 bilety na 2 strefy na pociągi Rodalies (2,5euro/sztuka) i analogicznie T-10 na pierwszą strefę po Barcelonie. Albo jedną T-10 na dwie strefy (możesz na niej podróżować zarówno po Barcelonie, jak i do Molins de Rei) i dodatkowo, w miarę potrzeby karty T-10 na jedną strefę.
   3. Pociągiem lub autobusem. Więcej znajdziesz na stronie transport->z lotniska/na lotnisko

 • Witam mam pytanie jak najlepiej dostać się z Barcelony do miasta Girona.
  Czy mogę jechać na powrotnym bilecie zakupionym na lotnisku w Gironie do Barcelony i wracać ale nie na lotnisko tylko do miasta Girona

  dzięki za info

  • Z Barcelony do Girony(miasta) najlepiej dostać się pociągiem. Wydaje mi się, że używając biletu zakupionego na lotnisku nie można wykorzystać w celu dostania się do miasta Girona.

 • czy po przejsciu bramki metra w srodku sa jeszcze jakies kontrole biletów?

 • Witam
  Będziemy w Barcelonie w kwietniu z córka 10-letnią.
  Czy są zniżki na bilety na metro dla dzieci w tym wieku, /jeśli tak, to jakie?/ czy też trzeba kupić normalny
  bilet T-10?
  Dziękuję i pozdrawiam.

 • Witam,
  Chciałbym zapytać, czy jeśli przyjadę do Barcelony pociągiem z Girony, to mogę się bezpłatnie przesiąść do metra? W sensie, czy przejście do metra jest bez bramek na każdej stacji, a bilet ważny do wyjścia z podziemi? Tak, jak to jest np. w Paryżu?
  Dziękuję i pozdrawiam.

 • Witam.. Ogromny szacun za strone dla twórców 😀
  Wertuje internet od paru dni i nic .. A mianowicie lecimy we dwoje do Girony w niedziele 4 maja tam bedziemy ok 23-45 .. Powrot z El Prat w piatek.9 maja.. Jednak nasz mini urlop bedzie w SALOU na Costa Dorada , ponieważ jestesmy fanami rollercoasterow wiec PortAventure musimy zaliczyc..
  Moje pytanie brzmi czy Salou i Girona wogole znajduja sie w tych całych strefach komunikacyjnych?? Bo po obliczeniach dojazd z girony do barcy , później z barcy do salou i minimum jeden dzien na zwiedzanie Barcelony , po czym znowu dojazd na lotnisko El Prat trochę nas wykosztuje (2osoby dorosłe) i pytam czy istnieje jakas kombinacja na na te bilety 10cio-przejazdowe?? Czy salou jest jednak za daleko i za kazdy przejazd trzeba płacić osobno .. Pozdrawiam serdecznie, Bart

  • Niestety, Salou i Girona to miasta oddalone o ponad 200 km. Nie obowiązuje tam barceloński transport miejski. Sprawdź informacje zawarte na naszych stronach w dziale Transport: Barcelona->Costa Brava / Costa Dorada oraz Z lotniska/na lotnisko – znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

 • Wie ktoś z was gdzie można odebrać Barcelona Card jak już się ją zabukuje? Chyba, że istnieje możliwość zakupu tejże karty na samym lotnisku? Będę wdzięczny za info.

  • Chyba wygodniej zapłacić przez Internet, potem drukujemy voucher, następnie z tym voucherem i z dowodem tożsamości odbieramy kartę w biurze na lotnisku. Przy płatności przez Internet często oferują 10% zniżki.

 • Witam. Strona, jest świetna, wielkie gratulacje dla twórców.
  Na stronie TMB znalazłem informacje, że do autobusu nr 46 z lotniska El Prat można zabrać tylko bagaż o rozmiarach nie większych niż 100x60x25 cm (link do strony TMB: http://www.tmb.cat/en/acces-aeroport). Czy możecie to potwierdzić ?
  Pozdrawiam, Mariusz

 • Zmiana cen biletów. Właśnie wróciłem z Barcy.
  Bilet T-10 kosztuje 10,30 i ma oznaczenie 1 Zona. Więc podróż pociągiem jest możliwa, bo bramki otwiera, ale jak się spotka kontrolera biletów to opłata dodatkowa wynosi 100 Euro. Bilet jednorazowy kosztuje 2,15 Euro i jest najtańszym sposobem na dojazd do pl. Espana. Przy bramkach do metra stoi obsługa i pomaga turystom kasować bilety, służy też informacjami.
  Inne informacje: do parku Guell na najdłuższą ławkę i do kolumnady obowiązuje wstęp, bramki są ustawione na dole przy grzybkach i u góry przy schodach wstęp 6 Euro, wstęp do katedry w dzielnicy gotyckiej 6 Euro. Barcelona podrożała, ale prowadzi tez sporo prac na ulicach i remontuje budynki. Zasłonięta siatką Pedrera i widać wielki napis Versace. Fontanna za darmo dawała widowisko od 21 do 23:30

  • mam rozumieć że w przypadku kontroli w pociągu z T2 do Sants jeśli 2 osoby skasują ten sam T-10 można liczyć się z karą 100EUR?

   • Ja nigdy takiej kary nie dostałam. Na bilecie T10 nabijają się dwa przejazdy czyli każda z osób zapłaciła za bilet.

 • W czerwcu lecimy w 4 osoby do Barcelony i jak najtaniej i najłatwiej dostać sie z lotnika w Barcelonie terminal nr 2 do miasta Figueras na Costa Brava?

  • Hej, najlepiej wziąć pociąg z lotniska i wysiąść na stacji Sants. Stamtąd pociąg do Figueras.

 • Wybieram się pod koniec maja do Barcelony w grupie 4 dorosłych + dziecko 8 lat. Najrozsądniej będzie chyba kupić bilet T-70 (?) Wchodząc np. do metra, czy autobusu przepuszczamy bilet przez kasownik 5 razy dla każdej z osób (?) Czyli bilet będziemy mieli na 14 przejazdów 75 minutowych, wszystkimi środkami komunikacji miejskiej (?) Jeśli w czasie tych 75 minut przesiądziemy się z jednego środka lokomocji do drugiego wówczas zostanie to zaznaczone na bilecie, ale nie spowoduje zabrania kolejnego 75 minutowego przejazdu. Nastąpi to automatycznie po przekroczeniu 75 minut jazdy i próbie podróży kolejnym środkiem lokomocji (?) Czy można bez większych problemów dostać się z ulicy Roig 12 (okolice stacji metra Liceu i pl. Catalunya) na El Prat T2 tak, aby być na lotnisku około 6:30 rano ? Byłbym wdzięczny za przesłanie odpowiedzi też na maila – dash1@wp.pl. Z góry dziękuję.

  • cześć T-70 będzie dobrym wyborem. Należy go skasować z każdą osobą przechodzącą przez bramki. Obowiązuje na podróż z przesiadką w inny środek transportu – nie zostaje to zaznaczone na bilecie, automatycznie też nie skasuje się kolejny bilet. 75 minut to aż za dużo czasu żeby dostać się z jednego końca
   Barecelony w drugi. Z placu Catalunya odjeżdżaja autobusy: 46 oraz nocny – sprawdź informacje w naszym dziale transport: z lotniska/na lotnisko. pozdrawiam

 • W Barcelonie będziemy około południa w niedzielę 25 maja. Jak opcja dostania się do Barcelony jest korzystniejsza cenowo- czy bus do Girony i pociąg z Girony do Barcelony (do stacji Sants) , czy bezpośrednio do Barcelony (Estacio del Nord) z lotniska w Gironie? Czytałem na jednej ze stron, że bus do Girony kosztuje ok.2.5E, a pociąg Girona-Bracelona ~7-9E. Z kolei na innych stronach czytałem, że bus ten kosztuje 5E, a pociąg w najtańszej opcji 15.9E (wg mnie chyba trochę za drogo). Czytałem w przewodniku, który posiadam, że w niedziele po godz.15-ej jest możliwość zwiedzenia muzeum Barcelony za darmo. Chcielibyśmy to zwiedzanie jakoś połączyć z przyjazdem do miasta. Pozdrawiam.

  • Najwygodniej kupić bilety na autobus transferowy, jednak taniej wyjdzie pociągiem. Więcej informacji znajdziecie w dziale transport: z lotniska/na lotnisko. pozdrawiam

 • witam.
  1.jakie są zasady zakupu i używania(personalizacji) biletu miesięcznego T-MES,czy można go kupić w automacie i czy wystarczy odręcznie wpisać na nim nr
  polskiego dowodu osobistego ?
  2.jak wygląda sprawa biletu typu multipersonal T-10 i T-70/30 podczas kasowania dla wielu osób w bramkach w metrze i na stacjach kolejowych tzn czy kasujemy pojedynczo po 1 osobie i podajemy bilet z powrotem przez bramkę następnej osobie czy w inny sposób?

  • Hej, bilet miesięczny kupujesz w centrach obsługi pasażerów (np. na Sants lub Sagrada Familia) – musisz iść z dowodem osobistym. Odnośnie pkt.2 – dokładnie tak jak napisałeś.

 • Hola!
  Chcę kupić bilet 4-dniowy i mam pytanie, czy wsiadając do autobusu muszę go kasować za każdym razem?

 • Przylatujemy grupą 23 osobową do Barcelony na lotnisko Girona i będziemy chcieli się dostać do Lloret da Mar. Jak najlepiej i najtaniej to zrobić?

  • z lotniska w Gironie jeździ autobus miejski do Lloret – myślę że wyjdzie najtaniej. pozdrawiam

   • dzięki za info. bilet wielo przejazdowy w naszym układzie będzie chyba najlepszym rozwiązaniem

 • Witam, jaki kupic bilet z el prat-calella pociągiem dla 2 dorosłych i 5 letniego dziecka.Czy mogę kupic T10 na 4 strefę i wrócić nim na lotnisko za 12 dni.Pozdrawiam

 • I jeszcze ,czy za bagaż (duża walizka) trzeba coś płacić.

 • Hej!
  Ja próbuję znaleźć tani transport z Barcelony do Girony, ale nie na lotnisko żadne, po prostu z miasta do miasta, a wszędzie widzę informacje tylko o lotniskach. Możecie mi jakoś pomóc?
  Poszukuję też taniej opcji z Girony/Barcelony do Perpignan.

 • Witam, przylatuję we 2 osoby na lotnisko El Prat, mam zamiar kupić bilet T10, pojechać kolejką R2 i dalej metrem. Gdzie skasuję ten bilet? W pociągu, czy na peronach są jakieś kasowniki? I potem przesiadając się do metra kasuję ten bilet jeszcze raz?

  • Kasujesz go zawsze przechodząc przez bramki do pociągu lub metra. Przesiadając się do metra też kasujesz bilet w bramkach. pozdrawiam

 • Jestem pod wrażeniem wiedzy Seby!
  Czym się różnią bilety opisane powyżej od “Barcelona Card” opisanej na stronie http://www.barcelona-card.com/en/index.html ?

 • Na wstępie, SUPER STRONKA.
  Mam do Państwa 2 pytania:

  1. Jak napisał wyżej
  Jerzy Dudzik on 29 kwietnia 2014 10:18 – podróżując pociągiem RODALIEAS na bilecie T10 teraz zwanym 1 ZONE z lotniska El Prat do centrum Barcelony przejdzie się przez bramki ale spotykając konduktora opłata 100E !!?? Proszę o doprecyzowanie informacji…

  2. Wybierając transport koleją RODALIS do centrum Barcelony gdzie kasuje się bilety? Przed wejściem do stacji, na peronie czy w wagonie?

  Z góry dzięki za odpowiedź.

 • Witam,

  Czy jest możliwość bezpośredniego polaczenia pociagiem z lotniska El Prat (terminal 2) na plac katalonski? Jak nie to jak najlepiej sie tam dostac uzywajac T10?

 • Hej, dla Was mam nadzieję proste, a dla mnie pomocne: szukam taniej opcji, by się dostać z El Prat do Calella. $ osoby, w tym dwójka dzieciaków powyżej lat 4 z orzeczeniem o niepełnosprawności ( honorują takie papiery w miejscach, gdzie trzeba zakupić bilety? Legitymacja i polski papier wystaczy?) W El Prat wylądujemy pod koniec czerwca w niedzielę o godzinie 17.

  • Z El Prat do Calella najlepiej dostać się pociągiem. Przesiadkę należy zrobić na stacji Barna (Barcelona Sants), tam też można kupić bilet w maszynach lub w kasie. Polecam podejście do kasy i spytanie o ewentualne zniżki dla dzieci. Kiedyś pamiętam próbowaliśmy się dowiedzieć jak to jest ze zniżkami dla osób niepełnosprawnych, bo ktoś na stronie lub mailowo zadał takie pytanie i pamiętam, że to była droga przez mękę… Spróbuję znaleźć tę korespondencję.

   Pozdrawiam

 • Witam,
  czy na jednym przejeździe na T-10 można przejechać z Santa Susanna do Montserrat, a dokupić tylko bilet na linową?

  • Nie można. Na Montserrat trzeba wykupić specjalny bilet.

   • Dzięki za odpowiedź. Jednak nie rozumiem: nie można oddzielnie kupić biletu z Aeri na wzgórze Montserrat czy R1 i R5 nie mogą być opłacone jednym biletem?
    Zakładałem podróż R1 z Santa Susanna do Sants i przesiadka na R2 do Gornal lub Bellvitge (R1 i R2 zarządzane przez Rodalies) i przesiadka na R5 do Aeri (R5 zarządzane przez Llobregat-Anoia). Tylko czy zmieszczę się w wymaganym czasie dla 5/6 strefy? Ewntualnie czy przy przesiadce do metra (Sants-pl.Espania) zaliczony zostanie następny przejazd z biletu?

 • prosze o szybka odp 🙂 jutro wylatuje do montgat i nie do konca wiem jak tam dojechac. na lotnisku wsiadam w r2 i… wlasnie gdzie sie przesiąć i w co ? ( el clot i tam w r1???) help?:)

 • Witam. Chcemy wybrać się w 6 osób do Marineland. Potrzebnych nam jest 12 przejazdów. Planuję kupić T-10 na 5 strefę i 2 bilety zwykłe. Nigdzie nie mogę znaleźć ile kosztuje bilet zwykły na 5 strefę. Czy taki w ogóle istnieje? Jedziemy z Barcelony autobusem 603 tam i 614 z powrotem – bez przesiadek. Proszę o podpowiedź. Dziękuję
  P.S. Super stronka

 • Witam, w niedzielę lecimy do Barcelony w 3 osoby. Jeśli kupimy bilet T10, wsiądziemy do pociągu R2, kasujemy 3 razy. Potem na stacji Sants przesiadamy się do metra i czy nie będzie tak, że pierwszej osobie skasuje jako przesiadkę, a kolejnym już jako bilet? Może lepiej kupić 3 bilety T10 i każdy niech ma swój w razie przesiadek? Pozdrawiam serdecznie:-)

  • Prawdopodobnie podczas przesiadki z pociągu do metra i tak skasuje Wam bilet 3x gdyż będziecie musieli wyjść poza bramki i ponownie je przekroczyć.

 • Witam serdecznie,
  gratuluję świetnej strony! mam pytanie: jak do dotrzeć z el prat na ulice Lope de Vega (Sant Marti). Jaki bilet będzie najkorzystniejszy dla 4 os? przyletuejmy w środę wieczorem, a wylatujemy w niedzielę. Czy są zniżki na transport dla 14 letnich dzieci? czy warto rozważyć wynajem samochodu -planujemy zwiedzanie Barcelony + ew. Blanes.Będę wdzięczna za możlwie szybka odpowiedź.
  Pozdrawiam wszystkich podróżników!

  • Wszystko zależy ile zamierzacie jeździć metrem: albo kilka t-10 albo t-familiar. Auto warto rozważyć jak chcecie zwiedzać poza Barceloną, gdyż poruszanie i parkowanie samochodu w Barcelonie może być dla Was kłopotliwe i drogie.

 • Witam serdecznie,

  od kilku godzin plączę się po stronach internetowych i nie mogę znaleźć:

  1. Stacja pociągu leży na 4 strefie? (tak wynika z mapy http://www.renfe.com/EN/viajeros/cercanias/planos/barcelona.html, a byłam pewna, że gdzieś czytałam, że leży w strefie 1)
  2. Metro i tramwaje z mapy, którą znalazłam wskazuje, że metro na osiedlu Sant Andreau, gdzie mam nocleg jest poza 1 strefą.
  3. Ogólnie nie mogę znaleść sensownej mapy ze strefami metra i tramwajów.

  Z góry bardzo dziękujemy za odpowiedź, bo już nie mamy na to sił 🙁

  pozdrawiam serdecznie 🙂

  • 1. Która stacja pociągu?
   2. Mapę gdzie pokazane są linie metra i tramwaje można znaleźć na naszej stronie w dziale transport > mapy. Wszystkie linie metra oraz tramwaje leżą w pierwszej strefie. Sant Andreu również

   Głowa do góry – Barcelona jest cudowna i już niedługo tam będziesz, jak mniemam 🙂 poruszanie się po Barcelonie jest bardzo proste – wszystko łatwo przyjdzie!

 • Bardzo praktyczna strona. Podziwiam wiedze i cierpliwosc odpowiadajacych.

 • dzien dobry
  wybieram sie do Cubelles i w zwiazku z tym mam pytanie, w jakiej strefie jest Cubelles, jaki bilet powinnam kupic, zaznaczam, ze bedziemy dojezdzali do Barcelony ze 4 razy
  Wybieramy sie w 4 osoby, wszyscy jestesmy po 60tce, slyszalam, ze sa znizki dla seniorow, gdzie taki bilet kupic.

  podziwiam wspaniala strone, gdzie dowiedzialam sie bardzo duzo, ciekawych rzeczy

  z gory dziekuje za odpowiedz
  Halina

  • Odpisałam już @Krzysztofowi jak dostać się z Barcelonu do Cubelles. Najlepiej wybrać pociąg – rozkład jazdy można sprawdzić w linku w opowieści do postu Krzysztofa.
   Jeśli chodzi o zniżki to nie mogę nigdzie znaleźć informacji o biletach ze zniżkami dla Seniorów. Najprawdopodobniej najpierw należy wyrobić specjalne karty w biurach TMB w Barcelonie i dopiero wtedy można z taką kartą udać się do punktu sprzedaży biletów i tam kupić odpowiedni bilet. Nie wiem czy jest to warte zachodu… Oferta jest raczej skierowana do mieszkańców, nie do turystów.

   Pozdrawiam

 • Czołem,

  1.czy Cubelles to jest 4 strefa?
  2. czy najlepiej w 4 osoby z El Prat dostać się tam na bilecie T10 na 4 strefy, z przesiadką w Barcelona-Sants i czy uda się ta sztuka w 75 min? 🙂 Pozdrawiamy

 • Witam, moje pytanie dotyczy pociągów z Barcelona Sants do L’Hospitalet de l’Infant po godzinie 22.00, lądujemy ok 21.10 i jak sprawdzałam na stronie Renfe ostatni pociąg, który jedzie w tym kierunku odjeżdża o około 21, jedziemy 27 lipca 2014 roku, czy jest jakas inna możliwość dostania sie do L’Hospitalet de l’Infant w nocy? Będę wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję

 • Witam,
  razem z chłopakiem chcemy wybrać się do Port Aventura, wyjazd będzie z Barcelony, moje pytania :
  1.) jakim środkiem transportu się tam dostaniemy?
  2.) gdzie wsiąść i gdzie wysiąść ?
  3.) czy należy kupić bilet powrotny w Salou ?

  będę wdzięczna za odpowiedź

  • Do Port Aventura można dostać się pociągiem, np. ze stacji Sants
   Stacja Port Aventura
   Bilet powrotny można kupić na stacji Port Aventura – jednak rano jadąc do Port Aventura można na Sants od razu kupić dwa bilety, wtedy będzie bez żadnych wątpliwości

 • Czołem,
  proszę o informację jak najtaniej w 4 osoby dostać się po godz. 20.00 z el prat do Cubelles?
  Pozdrowienia

  • Pomimo tego, że Cubelles jest w przeciwną stronę niż Barcelona od lotniska – to należy “wrócić się” do Barcelony. Każdy pociąg odjeżdżający z Aeroport(lotnisko) jedzie na Barcelona Sants (największa stacja pociągów). Na Sants należy się przesiąść w pociąg linii R2 i wtedy z powrotem w stronę Sitges aż do Cubelles. Podróż zajmuje około godziny. Aby zobaczyć rozkład jazdy wejdź na http://www.renfe.com/EN/viajeros/cercanias/barcelona/ i wybierz – departure: Aeroport – destination: Cubelles

   Pozdrawiam!

 • Jeszcze mam jedno pytanie, znalazłam połączenie w nocy do Camrils – najbliżej L’Hospitalet de l’Infant – autobusem Plana, czy powinnam kupić wcześniej bilety? jedzie nas 10 osób, więc mam wątpliwości odnośnie miejsc w autobusie, dziękuję za odpowiedź.

  • Jeżeli jest taka możliwość to nie ma na co czekać 🙂 pozdrawiam

   • Dziękuję za odpowiedź, a czy jest jakas możliwość pociągów z Barcelona Sants do L’Hospitalet de l’Infant po godzinie 22.00, lądujemy ok 21.10 i jak sprawdzałam na stronie Renfe ostatni pociąg, który jedzie w tym kierunku odjeżdża o około 21, jedziemy 27 lipca 2014 roku, czy jest jakas inna możliwość dostania sie do L’Hospitalet de l’Infant w nocy?

    • Cześć,

     o tej porze jest już ciężko, a ta miejscowość jest daleko. Nie widzę możliwości jak można się tam dostać o tej porze… Taxi to fortuna…Może lepiej zostać jeden dzień w Barcelonie ( będzie to miało swoje plusy 🙂 )

     • znalazłam jeszcze inną możliwość, stronka suntransfers, z tego co wyczytałam można wynająć busa, 12 osób – 200 Euro, zawoża ponoć door to door, z lotniska pod wynajety dom, słyszałeś może jakieś opinie? wyszłoby w sumie niewiele drożej niż autobus i potem taxi z Cambrils, wydaje się dość rozsądna opcja, dzięki za odpowiedź 🙂

     • Nigdy o tym nie słyszałam. Jeśli Was jest sporo, to rzeczywiście po podzieleniu kosztów nie wyjdzie źle 🙂

 • Czy gdy dwie osoby skorzystaja z biletu t10 to skasuje jaka dwa przejazdy? I czy za kazdym razem gdy wysiadam z metra autobusu czy pociagu kasuje bilet jeszcze raz i licznik mi sie zatrzymuje i pozniej moge jeszce wyjezdzic czas ktory mi zostal zeby przejazd byl zaliczony Czy kasuje bilet i nie wazne czy ajde czy nie jest jzu policzony jako jedna podroz?

  • tak kasują się 2 przejazdy, bilet należy skasować za każdym razem gdy wchodzimy do autobusu (pierwszymi drzwiami przy kierowcy) a także przez bramki metra, a czas liczony jest od momentu skasowania.

 • stronkę masz niesamowitą, zamierzam zjeść w każdej opisanej knajpce 😀 rewelacja 😀 będziemy spać jedną noc w Barcelonie więc czas się znajdzie na bank 😉 jeszcze raz gratuluję stronki!!

 • Witam, za 2 tygodnid wybieram sie do barcelony.,chcialam zakwaterowac sie w residencia universitaria Sarria. Prosze o wyjasnienie czy z tego hotelu udajac sie do miasta, na plaze i ogolnie chcac zwiedzic zabytki barcelony bede mogla kupowac wylacznie bilety ze strefy pierwszej czy tez hotel ten znajduj sie juz w innej strefie ze wzgledu na usytuowanie na obrzezach? Jakie bilety kupic najkorzystniej na taka podroz na 2 osoby? Czy studenci maja znizke?

  • Radziłabym jednak wybrać inne miejsce. Cokolwiek, ale bliżej metra i odczujesz różnicę! To jest pierwsza strefa, ale trzeba wziąć pociąg. Nie ma zniżek dla studentów na krótki okres.

 • Witam i proszę o pomoc chciałbym się z rodziną tj 2 dorosłych i 2 dzieci 8 i 4 lata dostać pociągiem bo chyba jest to najkorzystniejszej z lotniska El prat do Roda de Bara wiem że najbliżej jest stacja De Lobregat proszę o pomoc jakie koszty to są oraz o inf gdzie mogę ściągnąć rozkład jazdy.

  • musicie się dostać pociągiem do stacji Sant Vicenc de Calders i stamtąd macie pociągi regionalne. Ceny i terminy sprawdzicie na stronie renfe. pozdrawiam

 • Czy jeśli na tym pojedynczym bilecie przejdę już przez bramki ale nie wejdę jeszcze do metra i nie skasuję biletu to czy jest możliwość wyjścia i potem przejścia jeszcze raz przez bramki na tym samym bilecie? Czas liczy się od przejścia przez bramki czy od skasowania w metrze?

 • Witam jeszcze raz ale z Barcelony do Coma ruga bo tam jest stacja Sant vicenc de coldres dostane się z El prat de lobregat . To chyba dobrze sprawdziłem? Ponadto z Coma ruga chyba też autobusy jeżdżą do Playa bara . A propos renfe i sprawdzenia rozkładu jazdy to nie mogę nic znaleźć ta strona to jakaś porażka. Jeżeli mogę poprosić to bym był wdzięczny jak byśmy mi w tym pomógł.Na El prat będziemy 7 września 2014 około 15:00 plus dostanie się spod lotniska na stację to myślę że najbezpieczniej, bo nie wiem czy dostaniemy się tam taxi czy autobusem , sprawdzić po 16:30 najwcześniej. Dzięki z góry i pozdrawiam

  • Najwygodniej będzie wziąć pociąg z lotniska terminal 2 do Sants Estació i stamtąd pociąg Rodalies R13 do Roda de Bara. (R13 nie staje w El Prat de Llobregat)

 • Witam, mam problem ponieważ ląduję w Gironie o 23.45 i bus pewnie bd w Barcelona NOrd późno gdzie metro juz nie kursuje (niedziela) także jak dojechac do Avinguda de Madrit (tam mamy nocleg) i ogólnie dobra to miejscowka na dalsze poruszanie się po miescie?

  • Najrozsądniej wziąć taxi. Inną opcją jest podróż 2 nocnymi: najpierw do placa Catalunya i tam przesiadka.

 • Hej, poszukuję informacji jak najtaniej dostać się z Barcelony do Castello de la Plana? i czy są jakieś zniżki dla grup 4 osobowych?

  będę bardzo wdzięczna za sugestie:)

  pozdrawiam
  Natalia

 • Witam, za tydzień wyjeżdżamy do Hiszpanii (Callela). Będziemy tam tylko tydzień, więc na zwiedzanie Barcelony zaplanowaliśmy 2 dni. Chciałam podpytać o pociąg który śmiga wybrzeżem. Gdzie najlepiej wysiąść w Barcelonie (jak się nazywa stacja) żeby było w miarę blisko wszędzie. Jaki kupić bilet? Również interesuje mnie ten turistic bus. Czytałam że bilet 1 albo 2 dniowy. Czy ten 2 dniowy musi być wykorzystany przez 2 dni pod rząd? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂

  • Najlepiej wysiąść na stacji Plaza Catalunya – wtedy wychodzimy “na powierzchnię” w samym sercu Barcelony!
   Na stacji Calella trzeba kupić po prostu bilet do stacji Plaza Catalunya – stacje docelową wybiera się na maszynie.
   Z Bus Turistic można korzystać dwa dni pod rząd.

 • Witam,
  6 pełnych dni w Barcelonie, rodzina 5-cio osobowa : 2 dorosłych i dzieci 5, 10, 13 lat. Ze względu na 5-cio latkę będziemy więcej jeździć niż chodzić. Chcemy zobaczyć : Sagrada Familia , Parc Guell, oceanarium, Camp Nou, labirynt Horta, plaża, La Rambla, góra Montjuic. Nocleg w dzielnicy Gracia, blisko stacji metra Diagonal i Verdaguer. Jakie bilety wybrać, aby wyszło najtaniej ?
  P.S. Strona świetna, podziwiam za cierpliwość dla wszystkich pytających w komentarzach 🙂

 • Witam,
  Mam pytanie dotyczące biletu T 70/30
  Mianowicie, czy jeden przejazd na tym bilecie dotyczy jednej osoby z grupy czy całej grupy osób?

  Wybieramy się w 3 osoby, na 10 dni i zastanawiamy się nad biletami T 70/30 lub T 50/30.
  Jesteśmy ciekawe waszej opinii na ten temat 🙂

  • bilet T50/30 jest biletem indywidualnym i nie może na nim podróżować kilka osób. Jeśli jesteście grupą to może lepiej bilet T70/30, z którego może korzystać na raz kilka osób. Już wogóle jeździć na T10 – zobaczycie, że Barcelona wcale nie jest duża i można do wielu miejsc dostać się piechotą.

 • Witam, planuję kupić bilet Bonotren na 5 strefę (Malgrat – Barcelona) dla 3 osób, potem T10 na Barcelonę (metro), potem chciałabym wykorzystać ten bonotren na dojazd do Blanes, czy dobrze kombinuję? Czy może coś innego kupić? Pozd. mk

 • Witam i dzięki za informacje wcześniejsze.Jeszcze jedna kwestia jaki bilet kupić najlepiej dla 5 dorosłych i trójki dzieci 9,8 i 4 lata na pociąg z lotniska El Prat terminal 2 do Sants Estació i z tej stacji do Roda de Bara .Bo z tego co zrozumiałem T-10 nie wchodzi w rachubę bo nie można nim jeździć pociągami i jaki to koszt ewentualnie bo może lepiej pojechać z Lotniska jedną duża Taxi do Roda de Bara

 • Chcemy w środę jechać do Barcelony w 5 osób z Calafell. Jaka to strefa i czy możemy kupić bilet T-10 do i z Barcelony ? Na miejscu kupimy 5 dziennych biletów na komunikacje. Gdzie wysiąść w Barcelonie żeby być najbliżej centrum ?

 • Witam i podziwiam stronę :))
  A przy okazji proszę o informację – jak najekonomiczniej podróżować między Rubi a centrum Barcelony przez 7 dni? Rubi jest w 2 strefie, tak? Jaki bilet byłby najlepszy? (chodzi o 2 osoby,gdyby połączenie biletów coś dawało)
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Pozdrawiam!

 • Z racji tego, że w komentarzach pojawiają się sprzeczne informacje, mam pytanie co do zakupu biletu t-70/30 na lotnisku El Prat – czy na dzień dzisiejszy znajduje się tam automat bądź punkt zakupu?

 • czy bilet T10 obowiązuje na FGC ?
  czy to prawda, że w ramach jednego przejazdu mogą być tylko 3 przesiadki ?

  • Tak, T10 obowiązuje również na FCG. Uwaga – zwróć uwagę w jakiej strefie się poruszasz
   Nie ma limitu przesiadek. W pierwszej strefie ma się 75 minut na przesiadki.

 • Witam, genialna strona 🙂
  Wybieram się z rodziną (2 dorosłych, dziecko 5 lat, dziecko 1 rok) do Calafell, ląduje na BCN. Czy chcąc dostać się do Calafell pociągiem z lotniska muszę wracać się do Barcelony na dworzec Sants czy też mogę po przejechaniu 1 stacji (El Prat) przesiąść się na R2 Sud w kierunku Calafell. Jeśli tak to czy mogę na lotnisku kupić od razu bilet do Calafell. Pozdrawiam 🙂

 • witam, z góry przepraszam że to tutaj kieruję to pytanie ale chciałam zapytać czy orientujecie się na jakich produktach są zniżki do Port Aventura? słyszałam że na jakiś gumach/żelkach..
  ps ; z tego co się orientowałam to do parku jeździ pociąg R16, mam rację? pytam ponieważ nie chcę się zgubić a widzę że jesteście profesjonalistami jeśli chodzi o BCN 🙂

  • Pamiętam jak my chcieliśmy dostać się do PortAventura ze zniżką. Wtedy zniżki były na piwach Estrella, więc zeszliśmy chyba wszystkie bary w Barrio Gotic prosząc o puste butelki. Mieliśmy jechać w 5 osób, więc potrzebowaliśmy chyba 60 zniżek. Jakimś cudem udało nam się tyle zebrać, zajęło nam to północy. Następnego dnia dumni z siebie wysiedliśmy na stacji PortAventura i od razu podszedł do nas mężczyzna, powiedział, że jest pracownikiem PortAventura i ma do sprzedania bilety ze zniżką. Zniżka okazała się większa niż ta, którą mieliśmy z butelek Estrella… 🙂 Możesz sobie wyobrazić jak bardzo się śmialiśmy z nas samych.
   Morał? Na stacji można znaleźć pracowników parku, którzy sprzedają bilety, które dostają dla swoich rodzin i wtedy zniżka jest duuża:) Jeśli jednak nie chcesz ryzykować, że kogoś takiego nie spotkasz to zbieraj zniżki.

   Zniżki dochodzą do 20euro! w 2014 zniżki są na żelkach ChupaChups. Należy zebrać trzy saszetki, aby uzyskań 20 euro zniżki.
   20 euro za 10 etykiet z wody Liviana.
   Również 20 euro za etykiety z cocacoli, ale ta akurat promocja kończy się w sierpniu.

 • Witam. Wybieram się do Barcelony w połowie października na 7 dni z mężem i parą znajomych. Mamy zamiar” obejść” tam podwójne urodziny i na pewno skorzystamy z Waszych propozycji imprezowania,ale chcemy też pozwiedzać i zastanawiam się nad kartą turystyczną, nie mogę jednak znaleźć o niej informacji po polsku. Chodzi mi o to czy jest to opłacalny wydatek i jakich zniżek mogę się spodziewać posiadając kartę.Pozdrawiam

  • Być może niedługo taką kartę będzie można kupić u nas – widzimy, że to by pomogło wszystkim odwiedzającym Barcelonę. Jeśli chodzi o kartę Barcelona Card to dwudniowa karta dla osoby dorosłej kosztuje 30,60 euro. Karta uprawnia do wstępu the Museu Nacional d’Art de Catalunya, Fundació Joan Miró, Fundació A. Tàpies,Museu d’Història de la Ciutat, Museu d’Art Contemporani de Barcelona, Centre de Cultura Contemporània de Barcelona, Museu del Modernisme Català, Museu Egipci de Barcelona. W cenę wchodzą audioprzewodniki w 6 językach English/Catalan/Spanish/French/German/Italian. Do tego dochodzi darmowy transport publiczny w ciągu tych dwóch dni. Lista zniżek z tą kartą jest długa i znajdziesz ja tutaj: http://bcnshop.barcelonaturisme.com/imgfiles/ecv/card/descomptecard14.pdf

 • Czy możecie mniej więcej określić ile biletów T-10 zużyjemy w 5 osób przy poniższym planie podróży :
  1 dzień : Sagrada Familia + Parc Guell
  2 dzień : Plaża Castelldefels
  3 dzień : Oceanarium + Targ Boqueria + Fontanny
  4 dzień : Camp Nou + BruumRuum
  5 dzień : Montjuic + Barcelonetta
  6 dzień : Labirynt Horta + Camp Nou ( mecz )
  Dojazd z/na lotnisko El-Prat.
  Będziemy mieszkać w dzielnicy Gracia.
  A przy okazji – czy to dobry plan zwiedzania ?

 • Bardzo proszę o pomoc. Ląduję w Barcelonie chwilę po północy w najbliższy piątek 05.09 i chcę dostać się do znajomych do Blanes.
  Sprawa wygląda tak, że spędzamy tam 4 dni a potem 4 dni w Barcelonie.
  Jesteśmy w dwie osoby i z waszych bardzo przydatnych dyskusji wywnioskowałem, że kupię bilety t-10 dla pierwszej i piątej strefy ponieważ będziemy skakać pomiędzy Barcą i Blanes. Teraz pytanie bo już nie ogarniam tego wszystkiego: jak o godzinie 00:30 dostać się do Blanes uwzględniając te bilety?
  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będziemy musieli przenocować jakoś na lotnisku 😉
  Będę wdzięczny za pomoc.

  • Do Blanes najlepiej dostać się pociągiem. Będziecie musieli pewnie poczekać do rana na pociąg, dojechać do Sants, a tam przesiąść się w pociąg do Blanes.

 • Wielkie dzięki za link. Nigdy bym tego sama nie znalazła. Mam jeszcze pytanie: czy jeśli samolot planowo wyląduje o 21. 10, to jesteśmy w stanie dojechać do 22-giej na ulicę Puerto Principe w dzielnicy Sant Andreu? Chodzi oczywiście o lotnisko El Prat.. Jeśli nie zgłosimy się w hotelu do 22-giej, to będziemy musieli zapłacić 30€ za późniejsze zameldowanie,a opóźniono nam lot. Po 2 : czy Sagrada Familia jest teraz w miarę dostępna, czy lepiej darować sobie bilety, bo i tak nic nie da się zobaczyć? Po 3: Czy w terminie 8- 15 października można liczyć na jakieś wydarzenia lokalne- wiem że fajne imprezy właśnie się kończą, ale może coś…? Z góry bardzo dziękuję,ta strona to perełka w pudle koralików.

  • Hej!
   moim zdaniem możecie nie zdążyć… pociąg musiałby od razu odjechać, potem musicie pędzić do metra itd. Próbujcie!
   Sagrada zawsze jak najbardziej! Lepiej kupić bilety przez Internet, żeby nie stać w kolejce.

 • witam 29.09.2014 jadę do Barcelony z mężem samochodem wynajęliśmy apartament w Castellmar Apartments – Castelldefels mam pytanie jakim transportem dojechać do Barcelony żeby pozwiedzać się nie zgubić i gdzie można tam w pobliżu znaleźć jakiś sklep spożywczy może jakiś market żeby zrobić zakupy dziękuje

 • Heja, mam takie pytanie odnośnie biletu T-10. Kupiłem go w czerwcu i zużyłem tylko 6 przejazdów czy bedzie ten sam bilet wciąż ważny jak przyjadę do BCN teraz we wrzesniu?

  • Na tym bilecie powinna być nadrukowana data do kiedy jest ważny.

   • Jest tylko data zakupu i daty poszczególnych odbić…

   • Witam planujemy z chłopakiem dostać sie z lloret de mar do barcelony. w barcelonie chcemy spedzic około dwa, trzy dni i wszystko zwiedzić wszystkimi srodkami komunikacji(autobus, metro, tramwaj). jaki najlepiej kupic sobie bilet? osobno kupić bilet z lloret do barcelony, czy jest bilet, który obejmuje przejazd z lloret do barcelony i całe zwiedzanie barcelony??? prosze o odp dziekujemy

    • Lepiej będzie kupić osoby bilet na trasę z Lloret do Barcelony i potem na samą Barcelonę np. T-10.
     PS. Z lloret nie ma pociągu do BCN

 • Witam!
  mam takie pytanie. Pierwszego dnia mojego pobytu w Barcelonie potrzebuje bilet na transport z lotniska w Gironie do Hotelu w Barcelonie. To samo ostatniego dnia, spowrotem, z hotelu do Girony. Mam 5 pełnych dni na zwiedzanie. Dodam że jadę z mężem i 4,5 letnim dzieckiem. Czy dobrze myślę. Kupuje pierwszego dnia 3 bilety na jeden przejazd, drugiego dnia 3 bilety 5-dniowe, i ostatniego dnia bilet na jeden przejazd. Dodatkowe pytanie: Czy juz Gironie jak kupie bilet na lotnisku, to moge sie na nim poruszać też tego pierwszego dnia po Barcelonie aby dojechać do hotelu. Czy znają Państwo może jakies inne rozwiązania co do biletów dla 3 osobowej rodzinki? Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź.

  • Z Girony do Barcelony jeżdzą autobusy, które należą do jakiejś prywatnej firmy i bilety kupuje się na lotnisku.
   Jeśli chodzi o transport po Barcelonie to już bilety normalnie kupujemy w automatach. Zamiast biletów możecie kupić bilet T10 kasować za każdym razem 3 razy, a jak się skończy do dokupić kolejny 🙂

 • Witam. Strona świetna!
  W większości przypadków piszecie o biletach T10. A co z tymi 5dniowymi? będziemy w 5 osób przez 5 dni w Barcelonie. Nie mam pojęcia ile przejazdów wykorzystamy. Który bilet najbardziej opłaca się kupić?

  pozdrawiam

  • T10 polecamy ze względu na to, że ma się 10 przejazdów do wykorzystania i możesz to zrobić w jeden dzień (to trudne) i dokupić kolejny. albo i nawet przez te 5 dni wykorzystać jeden bilet i już. Ma się jakby większa swobodę i kontrolę plus taki bilet może używać kilka osób na raz.
   Bilet 5 dniowy kosztuje 30 euro, a T10 10euro. Sam oceń, który w Twoim przypadku będzie bardziej korzystny.

   • Dzięki za odpowiedź, po grubych kalkulacjach i centusiowaniu wybieram T70/30 ;]

    mam nadzieję, że wyjazd się uda 😀

    pozdro

   • Jedna rzecz jest dla mnie nie jasna w przypadku T-10.. jeśli 2 osoby na raz korzystają z przejazdu i każda przykłada bilet do kasownika to czy liczy się to wciąż jako jeden przejazd czy dwa osobne ? dziękuje za odpowiedz 🙂

 • Hej.
  Dzięki za informacje. Nie orientujecie się ile może kosztować taxi z El Prat na Sant Andreu?

 • Jak można dojechać z Lloret de Mar do Barcelony i jaki bilet najlepiej kupić?

 • Witam 🙂
  Za tydzień wyjeżdżam z mężem do Hiszpanii, lecimy do Girony. Przejazd, transfer nocą z lotniska do hotelu w Callela zamówiłam. Będziemy tam tydzień, więc zwiedzanie Barcelony zaplanowaliśmy na 2 dni. Chciałabym usystematyzować wiadomości zdobyte na różnych stronach… Do Barcelony zamierzamy jeździć Rodalies R1 (tj. 4 strefa??) z wykorzystaniem biletu T10 potem albo będziemy zwiedzać pieszo i metrem (z wykorzystaniem biletu T10 tylko na strefę 1) lub korzystając z Bus Turistic. Czy taka opcja będzie najkorzystniejsza dla Nas?? Chciałabym zapytać również, na której stacji wyiadać w Barcelonie, żeby było blisko lub była możliwość przesiadki?? Pierwszego dnia, a będzie to 24 września, czyli święto La Merche (liczymy na dodatkowe atrakcje i mamy nadzieję, że nie będzie żadnych ograniczeń dostępności do atrakcji i zabytków). Tego dnia chcemy zobaczyć Park Guell, Casa Batllo, Casa Mila, Sagrada Familia, Paseo de Gracia, Plaza Cataluna,Las Ramblas, La Boqueria i Katedrę św. Eulalii i tą wycieczkę raczej pokonamy pieszo 🙂 Drugiego dnia chcielibyśmy zobaczyć Camp Nou, następnie dzielnicę Barceloneta i pojechać kolejką na wzgórze Montjuic ze wszystkimi parkami, ogrodami, muzeami, zamkiem i wieczornym pokazem magicznych fontann, tu napewno będziemy podróżować metrem. Kolejne miejsce, które chcielibyśmy zobaczyć to klasztor Montserrat, jednak to zapewne musi być osobna wycieczka… Mam w związku z tym kolejne pytanie… Czy jest możliwość dotrzeć do Montserrat z Callela środkami komunikacji omijając Barcelonę, jeśli tak to w jaki sposób?? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za tak długą wiadomość i tyle pytań. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Witamy!
   Jeśli chodzi o bilety, to widzę, że rozumiecie już jak to działa.
   Możecie dojechać np do stacji Passeig de gracia lub Plaza Catalunya.
   Nie wiem jak dojechać do Montserrat inaczej niż z Barcelony… Pociąg odjeżdża z Plaza Espanya.

   Jeśli chodzi o La Merce!!! To zostaniecie tym tak zauroczeni, że nie wiem czy będziecie zwiedząć 🙂
   Za chwilę wrzucę plan na La Merce!

 • Czy mogę kupić bilet T-dia na 5 strefę i podróżować z Blanes do Barcelony (powrotny) oraz po samej Barcelonie???

 • Witam,
  Niedługo wyjeżdżamy z koleżanką do Barcelony. Chciałabym się zapytać jak dostaniemy się z lotniska El Prat do Cornellà de Llobregat, a dokładniej Carrer de les Orioles? Jaki bilet mamy kupić w przypadku podróży autobusem?

 • Cześć;) będe mieszkac w Barcelonie przez najbliższe pół roku. Chciałabym kupić bilet trzy miesięczny t-jove. Skoro do jego kupna uprawnione sa osoby ponizej 25 roku zycia potrzebuje tylko ID, prawda? Czy bilet taki kupuje sie osobiscie czy w pierwszym lepszym automacie? Bardo prosze o jakieś wskazówki jak mam to zrobić;)

  • Hola! Super, czeka Cię cudowny czas! Bilet T-Jove kupisz w biurze TMB (np. na stacji Sagrada Familia, Sants,…) Nie dostaniesz go w automacie, bo ktoś (pracownik TMB) musi potwierdzić wiek na podstawie Twojego ID. Wydaje mi się, że dowód powinien wystarczyć.

 • Witam.
  Za dwa dni ląduję na El Prat. Hotel mamy w Sant Joan Despi ( Hesperia Sant Joan Suites). Która to strefa?
  Jakieś podpowiedzi o transport z lotniska?

 • Mam pytanie odnośnie podróży z psem( mały pies w plecaku do przewozu psów).Jakie są opłaty za psa?
  Będziemy używać biletów na 5 strefę i na 1

  • Nieźle trafiliście z pytaniem. Od dziś (1.10.2014) psy mogą podróżować metrem nawet te średnie i duże. Muszą mieć kaganiec, chip etc. Małe psiaki mogą podróżować w transporterach.

 • Witam,
  studiuję tego bloga od kilku dni bardzo intensywnie 🙂
  Niedlugo lecimy do Barcelony na lotnisko El Prat na terminal 2. Nasz hotel będzie się znajdował przy stacji Padua (kolejka), a dokładniej przy ulicy Carrer de Ríos Rosas.
  I mam straszną zagwozdkę czy przepłacić i na spokojnie wybrać się taxi (jest nas czwórka) czy ryzykować i jechać pociągiem/autobusem z przesiadką do Cataluni 🙂 lub Espanya na kolejkę.
  Jak czasowo to wygląda? Koło godziny czy więcej? Czy po wyjściu z terminala bez problemu znajdę odpowiedni autobus?

 • Czy karta Hola BCN upoważnia do poruszania się wszystkimi środkami transportu we wszytkich strefach?

  • With your Hola BCN! travel card, you can make unlimited journeys all over Barcelona and the metropolitan area on public transport: metro, bus (TMB), tram (TRAM), urban railway (FGC) and zone-one regional rail (Rodalies de Catalunya).

   • To czytałem, tylko nie jestem pewien tego : zone-one regional rail,
    Czy to znaczy w jednej strefie czy w całej strefie metropolialnej?

    • Oznacza to, że w pierwszej strefie pociągów – czyli na lotnisko dojedziesz, bo leży w pierwszej strefie. Czy generalnie możesz podróżować za pomocą pociągu, metra, autobusów po strefie, którą przedstawia mapa na naszej stronie: http://barcalena.pl/barcelona-transport/mapy/.
     Albo spytaj mnie dokładnie, gdzie chcesz dojechać to podpowiem czy się da.

     • Poradzilismy sobie inaczej:
      T10- 1 strefa i Bonotoren z La Garriga,
      a dzisiaj nawet nie korzystaliśmy z komunikacji w Barcelonie. Pochodziliśmy sobie i poobserwowaliśmy zwykłych ludzi 🙂 i tak przez 3 tygodnie a potem dalej na południe szukać pogody

     • SUPER! 🙂

 • Witam,

  która to strefa hotel Confortel Bel Art przy Carrer de Lepant? Jak najlepiej tam dotrzeć z lotniska El-Prat? (lądujemy 5 listopada o 19.00)

 • Witam, Jak to wygląda z biletami chciałabym bilet na dwa dni na wszystkie transporty T-dia za 12,80 czy są one inaczej oznaczone i jak pytać przy zakupie. Jak kupię bilet ok 10 rano to on jest ważny do dnia następnego do 24 godz. dnia następnego? Czy taki bilet kasujemy tylko raz, czy za każdym razem jak zmieniamy środek transportu?

  • Witam,
   bilety kupuje się w maszynach, więc nie trzeba nikogo o nic pytać. Na ekranie wyświetlą się wszystkie rodzaje biletów i będzie można wybrać co nas interesuje.
   Bilety, nieważne jakie, kasuje się zawsze przy wejściu czy to do metra czy autobusu.

 • w którym miejscu w mieście wsiada się w kolejkę linową (wagonik) Teleferic de Montjuic?

 • w tym miejscu wsiadam w wagonik kolejki linowej czy też to jest taka kolejka jak na Gubałówkę, która wjeżdża po wzgórzu i dopiero tam wsiadam w wagonik kolejki linowej? sorry, że głupio pytam ale z tego co rozumiem to wagonik kolejki linowej startuje z góry i tam wraca?

 • Witam. Mam pytanie. Koczuje z soboty na niedziele na lotnisku w El Prat a w niedziele muszę sie dostać do Sant Cugat. Jaki jest najlepszy na to sposób? Jakie bilety potrzebuje? Z góry dziękuje za odpowiedz… Pozdrawiam

  • Zawsze – najpierw pociągiem do Sants, a z Sants już można się przesiadać do pociągów we wszystkie kierunki.
   Na podróż z lotniska do Sants trzeba kupić bilet w maszynie biletowej na stacji i jako miejsce przeznaczenia wybrać Sants Estacio. Potem na Sants kupujemy już kolejne bilety w zależności od miejsca destynacji.

 • Witam
  uprzejmie proszę o sprawdzenie i poprawkę mojego planu podroży do Barcelony.
  Lądujemy na El Prat – jedziemy R2 do pl.Espanya, potem metrem L1 do Mercat Nou ( tu miszkamy ) lub druga wersja jedziemy R2 do Sants, dalej L5 do pl. de Sants i dalej L1 do Mercat Nou.
  Czy koleja i potem metrem możemy jechac na jeden bilet z pakietu T10 czy teZ na kolej inny bilet a na metro T10.
  Czy do Montserrat mozna dojechac na jeden bilet T10 z pierwszej strefy ( tak gdzieś przeczytałam ) czy też bilet należy kupic na pl. Espania łączony z kolejką. Serdecznie pozdrawiam i proszę o odp

  • Pociąg z lotniska nie zatrzymuje się na Plaza Espanya. Dojedzcie do Sants pociągiem. (chyba, że autobusem do Pl. Espanya). Mozecie do zrobić na T10, ALE T10 nie można kupic w maszynach biletowych na stacji pociągu na lotnisku. Kupcie tam więc bilet na Sants, a na samym Sants kupcie T10 już na resztę jazdy.
   Jeśli chodzi o Montserrat to NIE można tam dojechać na T10, z bardzo prostego powodu – jest to super daleko od Barcelony i T10 już nie obejmuje tego rejonu.
   Bilety na Montserrat możecie kupić przed wyjazdem przez Internet. Resztę doczytasz tutaj: http://barcalena.pl/barcelona-nieznana/montserrat/

 • Witam,
  a jak najlepiej dotrzeć z lotniska do centrum ?

 • Dzień dobry, w Barcelonie lądujemy 4.12.2014 ok 23.00. Na zwiedzanie mamy cztery pełne dni (w tym sobota i niedziela). Dzięki Waszej stronie łatwiej będzie nam zabaczyc jak najwięcej nie tracąc czasu na szukanie miejsc gdzie można dobrze i tanio zjeść. Proszę o radę, czy kupować karty Barcelona Card na 4 dni, korzystając z ulg na wejścia, czy biorąc pod uwagę, że w pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca wstęp do kilku miejsc jest bezpłatny raczej nie kupować. Proszę również o informację co można zwiedzić bezpłatnie w sobotę i niedzielę. Pozdrawiam serdecznie Darek

  • Czy to się Wam opłaci to już sami musicie sobie wyliczyć do ilu zabytków/ muzeów musicie wejść, aby karta się zwróciła 🙂
   Prawdą jest, że w pierwszą niedzielę miesiąca niektóre muzea są za darmo np. MNAC

 • wybieram sie do barcelony i bede poznym wieczorem w barcelonie, na zwiedzanie mam 4 pelne dni jak najlepiej bilet na metro kupić co się oplaca

  • kochani!
   nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Co zamierzasz zwiedzać? jak spędzać czas? czy lubisz dużo chodzić? może warto rozważyć BCNcard jeśli chcesz chodzić do muzeów. Jeśli chcesz mieć swobodę kup t-10…

 • Witam,
  24 stycznia w sobotę przylatuję na El Prat ok 23.Noclegi mam wykupione w hotelu Eurostars Mitre przy ulicy Carrer de Bertran 9-15.Jak najlepiej dostać się do hotelu i na której stacji wysiąść?Google podpowiada,że autobusem N16 do Placa Espanya i metrem L3 i wysiąść na stacji Lesseps.Czy tak jest ok?

 • W styczniu lecimy do Barcelony – ja, mój mąż i 7-letni syn na 6 dni. Mamy zamiar zwiedzać miasto zgodnie z Waszymi wskazówkami. Czy oprócz T-10 i T-50 są jakieś inne opcje biletowe, np. bilet rodzinny? Bo jak przeanalizowałam Wasze porady, to T-10 wystarczy dla naszej trójki na przejazd autobusem z lotniska do centrum i odwrotnie (wyjdzie 6 przejazdów) i zostaną jeszcze tylko 4 przejazdy, czyli dla mojej 3-osobowej rodziny właściwie 1. To chyba mało na 6 dni, prawda?

  • To może być rzeczywiście mało, ale jak tylko skończy się Wam T10 możecie dokupić kolejny. W 4 osoby szybko go wykorzystacie. Nie ma biletów rodzinnych.

   • Hej, jest bilet 70/30 – 70 przejazdów do wykorzystania w 30 dni, którego możecie używać w kilka osób.

 • ŚWIETNA STRONA – KONKRETNE INFO !
  1.24 lutego o 23 ląduje na El Prat. Czy o tej porze jest możliwość kupna biletu T 10 lub jednodniowego gdzies na lotnisku czy jakims stoisku czy tylko pojedynczy u kierowcy ?
  2. Będę dwa cale dni w Barcelonie, polecacie T10 czy dzienny ? jak kupie jakis z tych biletów będę chciał mieć możliwość bardzo dużo jeżdzić (bo widzę że są świetne możliwości) i sie przesiadać (wiem ze metro+autobus+znowu metro bierze 2 przejazdy z “dziesiątki).
  3. Przeczytałem kilka przewodników i z ważniejszych miejsc poza centrum gdzie trzeba gdzieś jechać jest Camp nou, tibidabo i trochę bliżej wzgórze Montjuïc czy wystarczy nam bilet całodniowy by być w tych trzech miejsach ? a w drugi dzień na nogach ogarniać całe centrum ?
  4. Kupiłem mape i na legendzie jest wykaz środków trasportu – linie kolejowe, linie kolei miejskiej renfe, linie kolei miejskiej FGC, linie metra, linie Linowo-terenowe,koleje liniowe, linie tramwajowe – razem 7. czy na bilecie t10 lub dniowym w 1 strefie moge sie poruszać wszystkimi wymienionymi srodkami (oczywiście oprócz niektórych kolejek na tibidabo i montjuic)
  5. Które z miejsc polecacie na zachód słońca a które na wypad w dzień Tibidabo ? Montjuic ? czy Bunkers del Carmel ? ( wiem że główna część zamknięta) chodzi o widok, klimat i zdjęcie. Z tego co czytałem nie spotkałem się by wymianiane było jeszcze jakieś ciekawe miejsce na panorame.
  Z góry dziękuję za odpowiedź !

 • Dwa pytania. El-Prat T2 – gdzie mogę kupić na tym lotnisku bilet T-10?
  Czy za przewóz bagażu w autobusie/pociągu są jakieś ukryte opłaty?

  • Za bagaż nie ma opłat.
   Jeden z naszych czytelników twierdzi że w maszynach na stacji kupił bez problemu bilet T10.
   Jeśli jednak nie będziecie mogli go dostać to należy kupić bilet do Barna Sants i wtedy na Sants się przesiąść w metro i tam już też na 100% można kupić T10.

 • Witam,
  pytania mnie pewne frapują…
  jeżeli chodzi o T-70/30 to ile wynosi czasu jeden przejazd? Nie będzie zamieszania jak jest rodzina: 3 dzieci w wieku 9-10 i 3 dorosłych? Do tego jak będzie przesiadka do innego środka transportu to trzeba kasować bilet?

  • Ma się 75 minut na podróż. Co oznacza, że w ciągu tych 75 minut można się przesiadać do woli pomiędzy metrem a autobusami. Zawsze należy włożyć bilet do kasownika – bilet zostanie skasowany tylko za pierwszym razem.

 • Jak najlepiej dostać sie z lotniska El-Prat do Avenida Fabregada 54 – 56
  L’Hospitalet de Llobregat??
  Czy to jest jeszcze strefa 1??

  • To pierwsza strefa. możesz wziąć taxi to nie jest aż tak daleko. Lub dojedź pociągiem do Belvitge i stamtąd taxi.

 • Witajcie serdecznie – wspaniała strona !!
  Mam jedno pytanie na które nie znalazłem odpowiedz. Czy jeśli mam t 10 na 4 strefy to mogę jechać z Calelli do Barcelony ale też w drugą stronę do Manresy – strefa 6?
  pozdrawiam
  seerdecznie

  • Strefy są oznaczone “od środka”, czyli od centrum Barcelony. Jeśli masz bilet na 4 strefy to można pojechać najdalej do czwartej strefy, a nie podróżować przez cztery strefy niezależnie od tego w której strefie wsiadłeś.

   • Dziękuję bardzo – to jest dla mnie naprawdę istotna informacja i cieszę się że są na tym świecie tacy cierpliwi i mili ludzie jak Wy.

 • Witam w maju wybieram sie do Calelli, niestety samolot ląduje 23:30 plus za jakies 30 min na odebranie bagazy wiec bedzie juz północ, mam nastepujące pytania:
  1. Ile kosztuje przejazd taxi z lotniska do calelli nocą ? tak orientacyjnie.
  2. Jaka wypożyczalnie samochodów polecacie ? czy warto dokupic ubezieczenie dodatkowe do samochodu ?
  Pozdrawiam

  • Nie wiem ile może kosztować taki transport.
   Wydaje mi się, że zawsze warto dokupić ubezpieczenie – spokojniejsza głowa.
   Na lotnisku są różne wypożyczalnie, więc chyba najlepiej kierować się ceną.

 • Świetna strona, wiele przydatnych informacji, które bedą mi pomocne podczas wakacyjnego podboju Barcelony 🙂 Gratuluje !!
  Mam pytanie dotyczące komunikacji nocnej po mieście. Jaka jest jej dostępność i czy jest ona bezpieczna? I jeszcze jedno pytanie – czy warto i czy opłaca sie kupić karnet na kilka dni na komunikacje?

  • Dziękujemy!
   Komunikacja miejsca jest bezpieczna zarówno w nocy jak i w dzień. Nigdy nie miałam przykrej sytuacji.
   Pomijam oczywiście kieszonkowców- poza zagrożeniem dla portfela nie stanowią zagrożenia, ani nie są agresywni.

   Jeśli zamierzacie dużo jeździć metrem i autobusami to warto. BarcelonaCard poza darmowym transportem oferuje ponadto wejścia do muzeów.

 • Część. lecę za parę dni do Barcelony i będę tam około 23.00, zastanawiam się jaki transport najlepiej wybrać do dzielnicy Gracia. Z adresu hotelu wynika ze jest niedaleko stacji metra na L…. teraz nie pamiętam nazwy. Dzięki za pomoc ☺

 • Witam
  Za dwa tygodnie wybieram się do Barcelony. Planuje zwiedzić Sagrada Família, Park Güell, oceanaium, plaże Barceloneta (czy to wszystko mieści się w strefie 1?). Planuje kupić bilet na przejazdy na dwa dni. Czy ten bilet trzeba za każdym razem kasować przy zmianie środku transportu? i czy obejmuje strefę 1? z góry dziękuje za odpowiedz 🙂

 • Wybieram sie do Barcelony na 6 dni w 4 dorosle osoby, wszedzie bedziemy podrozowac po Barcelonie razem, hotel jest w centrum. Prosze doradzic jaki kupic bilet?
  i jak go kasowac, na jak dlugo wystarcza.
  Dziekuje z gory za odpowiedz.

 • W Barcelonie bede o 23:30, prosze powiedziec czym dojechac do centrum po polnocy do Renaissance Barcelona Fira Hotel?
  Z gory dzieki,

 • Niebawem wyruszam do Barcelony i chciałam zapytać o kilka komunikacyjnych rzeczy. Mieszczą się one w temacie “Jak dojechać?”i “Atrakcje komunikacyjne”.

  1.Jak z Rambli mogę dojechać do Sagrada Familia? Interesuje mnie przejazd jak najmniejszą liczbą środku transportu.

  2. Chciała bym przejechać się kolejną linową. Gdzie w Barcelone znajdę, czynną kolejkę linową w marcu?
  Jak się do niej dojechać z Rambli.

  • Z Rambli do Sagrady można dojść na piechotkę – około 30 minut. Inaczej – metro, ale z przesiadką.
   Spod pomnika Kolumba widać kolejkę – należy się kierować w stronę portu i później na prawo.

 • witam

  czy lądując w Barcelonie po 19, nie ma problemu z dostaniem sie do miejscowości Callela? czy dostane sie tam jednym transportem czy musze sie przesiadac na stacji sants?

  • Należy się przesiąść na Barcelona Sants. Rozkład jazdy dostępny na stronie Rodalillas Barcelona.

 • wyjazd z dzieckiem do Barcelony 20-23 marzec. jak z lotniska el prat t2 do hotelu Ayre Hotel Rosellón (Barcelona) C/ Rosellón 390 okolice Sagrada Familia

 • Witam, również interesuje mnie połączenie do Callela, znalazłem bus o numerze 614 który kursuje bezpośrednio z lotniska przez Callela, czy ktoś mógłby potwierdzić że coś takiego kursuje i czy można kupić bilet u kierowcy??

  hmmmm czy tym busem można jechać na T-10 na 5 strefę?

  link do rozkładu:
  http://www.sagales.com/pubdocs/4475_aeroport-barcelona-el-prat—mataro-el-maresme-blanes-%2827-03-al-31-10%29-2015-02-26-%28603-i–614%29.pdf

 • Witaj
  Będziemy nocować w hotelu Holiday Inn Express Barcelona City 22@ na ulicy Pallars .Mamy zamiar dużo zwiedzać 2 dorosłe osoby i 2 dzieci ,będziemy w Barcelonie 6 dni.Czy bardziej opłacać się będzie bilet T-70 czy 5-dniowy,czy tymi biletami można poruszać się po wszystkich strefach?
  Z góry dziękuje za odp.

  • Po pierwsze to Ty wybierasz na ile stref kupujesz bilet. Możesz kupić na wszystkie, ale “zwykłemu” turyście potrzebne jestp poruszanie się TYLKO z strefie pierwszej. To tam jest wszytsko co Was interesuje Sagrada, Park Guell, Plaża etc. Więc kupcie bilet na pierwszą strefę.
   Kupcie po bilecie T-10 dla każdego i np. Barcelona Card na jeden lub dwa dni, kiedy to zamierzacie wejść do muzeów. Wątpię, abyście te 70 wyjeździli 🙂

 • Hej,
  Na lotnisku w El Prat ladujemy o 23. Jak najwgodniej dostać się w okolice dworca Estacio de Franca? Wiem, że jest pociag 23:38 ale nie wiem gdzie dokładnie dojezdża? Gdzie po godz 23 kupić bilet (bedą 3 osoby)?
  Z góry dzięki za odp.

  • Bilety można kupić w maszynach na stacji pociągów. Przesiąść musicie się na Barcelona Sants do innego pociągu, który dowiezie was na Barcelona Franca.

 • Przeczytałam wszystkie powyższe komentarze dot. biletu T-10 i mam wielki mętlik w głowie. Początkowo wydawało mi się to proste: w ciągu 1h 15 min możesz podróżować czym chcesz, przesiadając się na co chcesz. Ale po przeczytaniu różnych wersji przesiadek już nic nie wiem.
  Czy ten czas 1h 15 min dot. całego okresu podróżowania? Czy może jest to czas od pierwszego do ostatniego skasowania biletu, czyli po godzinie podróżowania kasuję bilet i jadę jeszcze 30 min?
  Moje drugie pytanie: Kiedy dokładnie skasuje mi drugi przejazd jeśli nie minęła 1h 15 min? Możecie mi potwierdzić, że na jednym przejeździe biletu T-10 przejadę trasę:
  A) Z lotniska do hotelu: autobus L77 i pociąg R5/S33 albo autobus 46 i pociąg S8 /R6
  B) Z hotelu do centrum: metro L7 i metro L1 – linie metra się co prawda krzyżują ale nie wiem czy będę musiała przechodzić przez bramki?
  C) Z hotelu do centrum: pociąg S4 i metro L1
  D) Z hotelu do centrum: autobus 94 i pociąg R1
  Takie różne połączenia znalazłam na google i nie wiem jaka kombinacja mi się bardziej opłaca, bo nie wiem kiedy skasuje mi drugi przejazd na bilecie T-10.
  Możecie mi pomóc!

 • Witam, mam pytanie. Czy w miejskiej komunikacji są jakieś ograniczenia lub opłaty za bagaż. Będziemy mieć trochę więcej niż bagaż podręczny. Dziękuję za odp

 • I jeszcze jedno pytanie, co jeśli mam T10, a w czasie jazdy skończy się czas przejazdu (75 min)

 • Mam pytanie: Jeśli jadę w sierpniu na 6 dniowy pobyt w Barcelonie (centrum Barcelony w okolicach stadionu i nie będziemy się ruszać w inne strefy) to jaki bilet kupić najkorzystniej?

 • Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

 • Witam, chciałabym się upewnić, czy o 23.00 na lotnisku już nie kupię karty T10?

  I czy na koncert do pałacu muzyki katalońskiej mój mąż potrzbuje koniecznie marynarkę

  pozdrawiam

  • Myślę, że ładna koszula wystarczy 🙂
   Maszyny są czynne zawsze – ktoś wspominał, że nabył tam T10

 • Chciałam ostrzec , że w metrze grasują złodzieje . Poraz pierwszy w życiu zostałam okradziona podczas podróży (prawie 50 Euro) , pieniądze wyjęli mi z sakiewki , którą miałam na szyi !!!! – prawdopodobnie na ruchomych schodach. Cieszyłam się , ze nie zabrali dowodu osobistego.
  Następnego dnia byłyśmy bardzo czujne i w związku z tym namierzyłyśmy w metrze 2 podejrzanych gości , którzy wysiadali i wsiadali do metra, przesiedli się za nami na inną linię i wciąż byli blisko nas .W końcu, kiedy nic nie wskórali, opluli moja koleżankę wysiadając.

  • O tym, że grasują kieszonkowcy ostrzegaliśmy już nie raz. Należy zawsze rzeczy mieć na widoku, torebkę przed sobą, a gdy siedzimy w restauracji miejmy rzeczy na kolanach, a nie zawieszone na oparciu krzesła.
   Jeśli chodzi o oplucie to pierwszy raz spotkałam się z takim chamstwem! Trzeba było zacząć krzyczeć – może ludzi by zareagowali.

 • hej! chcialam sie dowiedziec jak jest najlatwiej i najtaniej dostac sie z lotniska bcn terminal 2 do Castelldefels oraz pozniej miec mozliwosc aby zwiedzac barcelone? pozndawiam

  • pociąg pociąg i jeszcze raz pociąg 🙂 najpierw z el prat do Barcelona Sants i wtedy do Castelldefelds.

 • witam, jesli z okolic centrum che sie dosstac na plaze to jest to juz inna strefa? jaki bilet najlepszy?

  • Plaże są w Barcelonie 🙂 od Barcelonety aż do Badalony można wygrzewać się na plaąy w pierwszej strefie 🙂

 • wyczytałem, że można parkować na parking przy Estació Nord Barcelona za 18 euro ale patrząc na mapę nie wiem czy na parking zjeżdża się tam gdzie są samochody czy inaczej

 • Witam, planuję krótki wypad do niezapomnianej Barcelony;) będziemy na miejscu o24.00 więc nocną linią dojedziemy do hotelu niedaleko placa de la espanya. Następnego dnia chciałam wybrać się z synami do port aventura i tu zaczynają się schodki. Chcemy zostać tam do końca pokazu. Niestety noclegi w Salou i okolicach są nieziemsko drogie, ostatnie pociągi odjeżdżają do Barcelony zbyt wcześnie może posiadacie jakieś informacje na temat nocnego transportu do barcelony ok 23.00 lub 24.00 myślałam już nad wypożyczeniem rowerów aby dojechać w nocy do Reusa lub Tarragony i znaleźć tam tańszy nocleg. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam ciepło, Agata

  • Witaj!
   a kiedy tam będziecie? Jeśli po 20 czerwca to ostatni pociąg R16 odjeżdza z Port Aventura 22.05. Czy taka godzina już by Wam odpowiadała?

 • czesc mam pytanie czy bilet T-Dia mogę zakupić w Santa Susana i dojechac na nim do Barcelony oraz na tym samym bilecie po niej niej podróżowac metrem i kolejka?

  • Po pierwsze pamiętaj, że Santa Susana leży w 5 strefie, więc to musi być bilet T-Dia na 5 stref.
   Czy można kupić nie wiem – nie kupowałam biletów w Santa Susana bo miałam bilet kupiony w Barcelonie.
   Jeśli na stacji stoją maszyny – to pewnie można.

 • Witam, przebrnęłam przez wszystkie komentarze i… mam pytanie: przyjeżdżam z rodziną (ja, mąż i dwie prawie dorosłe córki) na 3 dni do Barcelony. Będziemy tam po raz pierwszy, dlatego chcemy zobaczyć to co najważniejsze. Lubimy zwiedzać. Nocleg mamy przy Sagrada. W planie spacer po mieście ze zwiedzaniem, ale chciałabym zabrać wycieczkę na wzgórze Montjuic. Oczywiście ze zjazdem kolejką do portu. Jak to sprawnie zorganizować i jak się przemieszczać? Myślę, że zwiedzanie zajmie nam trochę ponad pół dnia, ale nie ma pośpiechu – możemy tam posiedzieć dłużej. Czy jest jakaś sensowna komunikacja na górę, z góry i po górze?
  Drugie pytanie: czy jest jakieś miejsce do zwiedzenia w ciągu tych trzech dni, do którego trzeba podjechać metrem lub autobusem?
  Chciałam kupić T10 plus ewentualnie dwa pojedyncze lub drugi T10. Wystarczy?

  • Witaj!
   Na górę MontJuick jeździ autobus numer 150, który odjeżdża z Plaza Espanya i jedzie przez caaały MontJuick więc można pooglądać widoki.
   Bilet na kolejkę linową możesz kupić tutaj: http://bcnshop.barcelonaturisme.com/shopv3/en/product/19916/montjuic-cable-car.html?o=h

   • Dziękuję za info. Jeszcze pytania uzupełniające:
    1. Dojeżdżamy autobusem 150 i co dalej? gdzie wysiąść? lepiej przejechać kawałek tym autobusem czy przejść? chcemy coś pozwiedzać, ale nie chodzić kilometrami
    2. Jak dostać się do tej kolejki? Wyczytałam na Waszej stronie, że są dwie. Nie chcę się zgubić i krążyć 2 godziny, tym bardziej, że kupię bilet przez internet.
    3. Czy są jakieś opłaty za zwiedzanie na MontJuick? Warto?
    Ceny barcelońskie rzucają mnie na kolana – szczególnie za wejścia dla czteroosobowej rodziny. Masakra. Chcemy jednak skorzystać z tego co najlepsze.

    • Znalazłam ten autobus 150 – jedzie z Plaza Espana do zamku na MontJuick około 30 minut. Wysiąść pod zamkiem czy może gdzieś wcześniej? Olbrzymia ta góra, a chcielibyśmy coś ciekawego zobaczyć. Nie mogę znaleźć miejsca, gdzie wsiada się do tej fantastycznej kolejki.

    • Rzeczywiście dla 4-osobowej rodzinny wpłacenie za wstęp do wszystkich zabytków może być kosztowne… Na szczęście w Barcelonie jest dużo rzeczy do zobaczenia bez opłaty.
     Jeśli chcecie poświęcić na MontJuick pół dnia to dacie radę zobaczyć dużo fajnych miejsc. Możecie całą wycieczkę zrobić na piechotę, ale to w upale może być męczące. Proponuję wsiąść w autobus 150 i dojechać pod zamek na samej górze – Castell MontJuick. Możecie zobaczyć zamek (bez opłaty chyba tylko z zewnątrz) i porobić piękne zdjęcia panoramy Barcelony. Następnie udajcie się piechotką w dół. Po drodze zobaczycie Palau Sant Jordi i stadion olimpijski.
     Stacja kolejki linowej jest na ulicy Av. Miramar, na przeciwko basenów Piscina Municipal. Rzeczywiście są tam dwie kolejki ale jedna z nich jest kolejką Linowo-terenową, a ta która Was interesuje jest kolejką linową. To tak jak kolejki na Kasprowy i Gubałówkę. Będziecie wiedzieć, w którą wejść 🙂 Jeśli będziecie mieć bilet wydrukowany z Internetu to obsługa Was pokieruje.
     PS wydaje mi się, ze na tym bilecie możecie później wrócić na Mont Juick. Jeśli tak – to wtedy zejdźcie w stronę Fontann

 • Dziękuję za wskazówki. Ponieważ w Barcelonie jesteśmy poniedziałek – środa, to odpuszczamy tym razem fontanny:( Chyba zrobimy tak, że podjedziemy na Plaza Espana i podejdziemy trochę w kierunku fontann, a potem wsiądziemy w autobus 150 i wjedziemy na szczyt pod zamek. Zdjęcia, ochy i achy i zejście w kierunku kolejki (po drodze Palau Sant Jordi i stadion olimpijski. Zjedziemy na dół i przejdziemy przez Barcelonetę, Ciutadellę, Łuk i Sagrada (tam mamy hotel). Mam nadzieję, że słońce nas trochę oszczędzi:)

 • Witam, za tydzień będziemy w Hiszpanii i na kilka dni zostajemy w Barcelonie. Będziemy z dwójką 7 latków.
  Czy dzieci muszę mieć karty t-12 aby korzystać z transportu miejskiego bez opłat czy jest inny sposób?

 • Witam,
  Właśnie wrócilam z tygodniowej wycieczki w Barcelonie. Oczywiście na wlasna reke. Bardzo dużo ciekawych informacji na stronie. Bezcenne okazaly sie informacje, o których na miejscu nikt by nie chcial powiedziec. Juz po wyjsciu terminalu kierowca autobusu poinformowal, że najbliżej bilet na kilka przejazdow mozna kupic w centrum Barcelony, ale nie dalam sie zwiezc, wystarczylo przedostac sie na druga strona terminala 2 – dworzec pociagow Renfe i tam mozna bylo spokojnie w kasie kupic kazdy bilet. Ten ktory mnie interesowal (T70/30) niestety nie byl dostepny w automatach. Niestety podrozal, kosztuje juz prawie 60 Euro, co juz nie jest tak korzystane i chyba lepiej zaopatrzyc sie w bitelty T10. Komunikacja dziala bezblednie i na czas, pozazdroscic. Miasto przepiekne. Sztaby ludzi sprzata, podlewa, przycina rosliny, W nocy wszystko pieknie oswietlone jak w dzien. Udało być w Parku Ciutadella (przepieknie), w parku wodnym Illa Fantasia, Parku rozrywki na gorze Tibitabo, na calym pokazie fontann, placach Espanya, Catalunya, na pieknej plazy z piekną woda w Montgat (sa tam skalki i mozna dojechac w ramach 1 zony) oraz spedziliśmy wieczor w noc swietojanska na plazy, tysiace ludzi, niestamowity klimat, ogniska na plazy, placach, parkach, a cala noc strzelali fajerwerki, nawet na drugi dzien. Pozdrowienie i wielkie podziekowania dla zalozycieli strony :))))

 • Witajcie, mam pytanie odnośnie biletów dziennych. Zostało napisane, że T-Dia nie jest ważny 24h tylko do końca dnia – okej. A co w takim razie z biletem dwudniowym? On już normalnie 48h od momentu skasowania czy też jakoś dziwnie?

 • Witam. Chciałabym zapytać czym dojechać z Calleli do Barcelony ? Na jakim przystanku wsiaść i gdzie wysiąść ?

 • Witam. Chciałabym uzyskać informację jak dojechać z lotniska Barcelona El Prat do Mataro (konkretnie w pobliżu hotelu Castell de Mata). Chodzi tutaj o transport w godzinach 19;00 -20;00 i obojętnie czym (ale w miare tanio). Będę wdzięczna za podanie konkretnych linii np. autobusów wraz z cenami i godzinami odjazdu, gdzie wysiąść.

 • Mam prośbę.Wybieram się na mecz na Camp Nou,który kończy się póżno bo ok.24 i chcę wrócić do hotelu w Calella.Czy jest możliwy jakiś dojazd do Calella po północy?Zgóry dziękuję za wszelkie informacje

 • Witam,
  Czy orientuje się ktoś czy z miejscowości Tossa de mar można bezpośrednio dojechać do Barcelony? Bardzo prosił bym o podanie nazwy przewoźnika a najlepiej stronę internetową. Chciałbym także zapytać czy do zwiedzania Barcelony (głównie interesują mnie najpopularniejsze miejsca), wystarczy bilet na 1 strefę?

 • witam
  Mam pytanie czy podróżując z Calella do Barcelony ( i po Barcelonie) są zniżki na transport dla studentów z legitymacją studencką ISIC ( bilety transportu Renfe czy tez tzw bilet T10)
  Jaka opcja zakupu biletów będzie najlepsza dla 3 dorosłych osób w tym 1 studentka lat 20 na 1 dzień pobytu w Barcelonie.
  Dziękuję za informację i serdecznie wszystkich użytkowników tej strony pozdrawiam

  • Nie ma żadnych zniżek dla studentów. ( Tzn. są, ale takie bilety trzeba specjalnie wyrobić i są to bilety 3 miesięczne).
   Kupcie przejazd z Calella do Barcelony bilet (jeśli się uda kupić bilet w automacie dla grup to taki- wydaje mi się, że grupa to już 3 osoby, ale podpytajcie), a po samej Barcelonie mozecie użyć t-10

 • Czy po północy nie będzie problemu ze złapaniem taxi w okolicy Estacio del Nord?
  i ile orientacyjnie może kosztować przejazd do Carrer de la Industria (to jest ok. 3 km)?

 • Witam,
  świetna strona, bardzo pomogła mi się dostać z El Prat do Calella, dzięki!
  Mam przy okazji pytanie: kupiłem bilet T-10 na 4 strefy (Do Calella właśnie). Nie wykorzystam go do końca swojego pobytu, a czeka mnie jeszcze jedna wyprawa do Barcelony. Czy na tym bilecie dam radę przejechać się też z Pl.De Catalunya w okolice Parc Guell metrem? Czy też biletu na 4 strefy nie można wykorzystać w samej Barcelonie do przejazdów? (Nie chcę kupować kolejnego biletu, skoro nie wykorzystam puli jednego).
  Będę wdzięczny za wskazówki.
  Pozdrawiam!

 • W grudniu wybieram się do Barcelony. Przylatuję na lotnisko El Prat. Będę w Barcelonie przez dobę a następnie jadę do Tarragony na 7 dni. Potem wracam z powrotem do Barcelony na dwie doby. Na poruszanie się po Barcelonie chciałam kupić bilet T-10. Czy bilet na renfe do Tarragony można połączyć z tym do jeżdzenia po Barcelonie , czy muszę kupić oddzielny kolejowy? Pozdrawiam

 • Witam, jak długo ważny jest bilet na 10 przejazdów (T 10, zona 1)? Jeśli skasowalam go w marcu, wykorzystałam tylko 2 przejazdy, to mogę użyć go będąc ponownie w Barcelonie w październiku? Czy one są ważne określoną ilość dni od pierwszego skasowania?

 • Witam!
  Wybieramy się w 5 osób do Barcelony w sobotę. Lądujemy przed południem na El Prat, powrót w niedzielę 18.10 w południe, czyli mamy 8 dni na zwiedzanie i 9 dni na jazdę komunikacją miejską. Proszę o informację odnośnie Barcelona Card, czy ona jest ważna na 5 dni dokładnie od momentu zakupu czy w jakiś inny sposób jest do obliczane? Druga kwestia, przeczytałam gdzieś w necie to: “dzięki Barcelona Card można korzystać z transportu publicznego za darmo. Wszystkie autobusy transportu publicznego, metro, pociągi (Ferrocarrils), podmiejskie pociągi, tramwaje oraz Renfe (w 1 strefie) są bezpłatne.” czy to oznacza, że jest ona ważna na wszystkich strefach (z wyjątkiem Renfe – tylko w 1szej)? Trzecia kwestia, będziemy mieszkać na Ronda del Guinardo, czy to jest jeszcze 1sza strefa? Pozdrawiam

  • Hola!
   Barcelona Card jest ważna dopiero od momentu skasowania.
   Z Barcelona Card można korzystać z każdego transportu publicznego w pierwszej strefie, poza RENFE – prawda.
   Tak będziecie mieszkać w pierwszej strefie 🙂

 • Witam, przyjechałam niedawno do Barcelony na Erasmusa. Muszę dojeżdżać do stacji Av. Tibidabo z Sagrady Famili i spowrotem 5 x w tygodniu. Czy bilet studecki obowiązuje w momencie jak mam równo 25 lat? Czy jest respekowana w jakikolwiek sposób karta ISIC będąca jednocześnie miedzynarodową legitymacją studencką? Bardzo proszę o pomoc w doborze biletu. Będę tutaj mieszkać przynajmniej pół roku.
  Pozdrawiam

  • Witaj!
   ISIC nie obowiązuje – po 3 miesięczny bilet ulgowy musisz się uda do jednego z punktów obsługi TMB. Najlepiej będzie jak po prostu tam pójdziesz i sama się wszystkiego dowiesz. Taki bilet się opłaca – no chyba, że będziesz jeździć rowerem Bicing 🙂

 • Witam 03 listopada wylatuję do Barcelonyniestety lot mam nie do Barcelony lecz na lotnisko REUS i mam strasznego stresa bo lądowanie o 17.00 i co dalej? Wiem już z internetu, że kursują autobusy do Barcelony z lotniska na Główną stację kolejową wiec jak dobrze pójdzie około 20. powinniśmy być w Barcelonie pytanie moje: Czy wiesz może jak najlepiej i najtaniej dostać się do hotelu w okolicy Lesseps? i Czy to jest pierwsza strefa? stacja kolejowa i moja stacja metra??? Rozważam zakup karty Halo na max dni. Czy to dobry pomysł i czy te karty są dla dzieci? Bo wycieczka jest dla 9 letniego synka? Czy lepiej zkożystaćz TRawel Busów?W planiejest mecz FC i zwiedzanie miasta. Pozdrawiam

  • Witaj!
   Bez strasu 🙂
   Z REUS do Barcelony możesz dostać się albo pociągiem albo właśnie takimi busami. Zapewne bus dojeżdża do PL. Catalunya, a tam możesz wsiąść w zieloną linię metra. Twoja stacja metra to Lesseps 🙂

 • Witam,
  Wybieram się z dzieckiem (6 lat) do Barcelony, będziemy po miesicie poruszać się komunikacja miejską, dla siebie planuję kupić bilet T-10, a jaki mam kopić dla dziecka ? Wiem że do 4 lat dzieci podróżują za free. Jakie zniżki przysługują dzieciom na bilety. Za odpowiedź będę wdzięczny
  pzdr
  Piotrek

 • Cześć! Mam takie czysto filozoficzne pytanie dotyczące praktyki z biletami.

  Z wyżej widocznego tekstu wywnioskowałam, że:
  – Bilet T-10 może być używany przez dwie osoby, gdy kolejno go one skasują
  – 1 przejazd w bilecie T-10 obejmuje 10 przejazdów, z czego 1 przejazd może się składać z wielu przesiadek (przy których za każdym razem kasuje się bilet) – ważne jest jedynie to, by pierwsze i ostatnie skasowanie biletu było w obrębie 75 minut.

  Poprawne wnioski? 😀

  I teraz mam pytanie:
  – Przesiadka metro-autobus będzie liczona jako jeden przejazd. A przesiadka metro-metro, metro-autobus-metro, etc także? Chodzi mi o sytuacje, w której po prostu jeden typ środka transportu się powtarza. 😀

  Drugie pytanie:
  – Przykładowa sytuacja: Jadę ze znajomym metrem, mamy jeden bilet T-10, kasujemy go w ten sposób, jaki jest opisany wyżej w poście [czyli ja kasuję bilet i podaje go koledze]. Tym sposobem na bilecie tworzą się jakby “2 przejazdy”. Po kilkunastu minutach wysiadamy z metra i kierujemy się na autobus. W autobusie znowóż kasujemy dwa razy nasz bilet.

  Czy w tym momencie system “automatycznie” doliczy do jednego przejazdu przesiadkę i do drugiego przejazdu przesiadkę? Mam na myśli to czy na pewno dalej będą 2 przejazdy, a nie stworzy się np przez przypadek trzeci, bo system przesiadkę z pierwszego przejazdu, czyli np mojego, nie doliczy jako przesiadke tylko jako nowy przejaz? 😀

  Mam nadzieję, że umiałam wytlumaczyc, o jaką sytuację mi chodzi.^^

  Po prostu intryguje mnie to jak ten cały system jest zbudowany i zaprogramowany, że tak to działa. 😀

  Dzięki z góry za odpowiedź, pozdrawiam!

  • Ups, popełniłam błąd we jednym z wniosków.

   Oczywiście miało być “1 bilet T-10 obejmuje 10 przejazdów”. 😀

  • Zrozumiałam Cię 🙂
   Chciałabym umieć to wytłumaczyć, ale nie potrafię. Generalnie powinno być tak, że kasując bilet raz masz 1,5 godziny na przesiadki, jednak jeśli z biletu korzystają dwie osoby to sprawa może się bardziej skomplikować. Pamiętam jak przesiadając się razem z drugą osobą z metra do autobusu skasowało nam bilet pomimo tego, że nadal mieściliśmy się w wyznaczonym czasie. Może to był wtedy tylko błąd systemu.

   • Okej, rozumiem. To zobaczymy jak to się ma i najwyżej dokupimy drugi bilet dla drugiej osoby, albo jeszcze popytamy kogoś na miejscu. Wielkie dzięki!

    • Okej, teraz już jestem pewna jak brzmi odpowiedź na moje pytania!

     Znalazłam takie info na pewnym forum, wyjaśniające w skrócie prace tych biletów tak, że rozumiem już wszystko. 😀 Wrzucam dla innych:

     Za każdym razem, gdy się przesiądziesz, musisz włożyć bilet do kasownika i w zależności czy minęło 75min czy nie, bilet zostanie odpowiednio skasowany albo tylko odczytany.
     Na bilecie drukuje się informacja tylko przy pierwszym skasowaniu, kolejne skasowania przy przesiadkach [czyli w ciągu 75 od pierwszego skasowania] będą zapisywane magnetycznie. Więc jeśli zobaczymy, że na bilecie wydrukowały się kolejne cyferki, znaczy to, że policzyło nam kolejny przejazd. 😀

     Co do opisanej przeze mnie sytuacji: Bilet działa tak, że nalicza nam przejazd w momencie, gdy po prostu przejdziemy bramke metra, albo skorzystamy z danej linii autobusu/tramwaju kolejny raz.

     Także w skrócie chodzi tylko o to, by:
     1) ponownie nie wchodzić do metra (czyli można używać róznych linii metra, ale pomiedzy wysiadaniem i wsiadaniem do różnych linii nie można opuścić stacji metra)
     2) nie jechać i wracać tą samą linią autobusową/tramwajową (Bo w momencie gdy skorzystamy z linii X i wysiądziemy i przesiądziemy się znowu do linii X, lecz innego autobusu, to naliczy nam kolejny przejazd) ale można zrobić kurs RT jadąc innymi liniami ale które akurat maja podobny przebieg trasy, np H12 i 9 😉

 • A teraz popełniłam błąd języka polskiego…
  “We jednym z wniosków”?! Matko boska, co ta późna pora robi z ludźmi…

  Dobra, już nie spamuję. 🙁

 • Witam,
  mam pytanie o nową trasę metra z lotniska El Prat.
  Na stronie metra jest napisane, że bilet jednorazowy kosztuje 4,50. Natomiast jest również napisane: “Other tickets valid for travel to the airport in the TMB tickets are:
  T-Dia, T-12, Targeta Rosa, T-4…”
  Nie ma natomiast wymienionego biletu T-10. Jaki to rodzaj biletu T-12 i ile on kosztuje? Przylatuję o 20.30 na El Prat i T-Dia już mi się nie opłaca kupować…
  pozdrawiam
  Rafał

  • Już chyba odnalazłem 🙂 to bilet tylko dla dzieci o ile dobrze zrozumiałem… Zatem jedyną rozsądną opcją będzie zakup biletu jednorazowego 🙂

  • T-Dia ważny jest przez 24 godziny od skasowania, więc będzie ważny przez cały następny dzień.

   Nie ma czegoś takiego jak T-12. Musieli się pomylić. Oczywiście chodziło o T-10.

 • czyli, kontynuując temat poruszony przez Maxi, mogę jechać w 3 osoby na jednym T-10 z El-Prat pociągiem potem przesiąść się do metra, oczywiście odbijając bilet 3x ?( wszystko w obrębie 75 minut) i zdejmie z biletu 3 przejazdy?

 • Witam,
  Planujemy z mężem na dniach wyjazd na 5 dni do Barcelony. Konkretnie zamówiliśmy noclegi w Sitges.
  Lądujemy na lotnisku El-Prat. Z El-Prat pociągiem planujemy dostać się do Sitges i od następnego dnia odkrywać Barcelone (planujemy 2 dni zwiedzania) i okolice (w tym Montserrat i Girone, ew. Figuares). Przemieszczać chcemy się pociągami między miejscowościami a po Barcelonie metrem.

  1)Pytanie jaki bilet na komunikację najlepiej wykupić żeby wyszło najkorzystniej?
  Dodam, że przy zwiedzaniu Montserrat zgodnie z Waszymi wskazówkami planujemy wykupić
  TRANS MONTSERRAT.
  2) Jaki bilet będzie obejmował transfer pociągiem z lotniska do Sitges?

  • Witaj!
   1) Na poruszanie się po Barcelonie kupcie sobie po bilecie T10.
   2) Na lotnisku kupcie bilet na pociąg do Barcelona Sants. Następnie wysiądźcie na Sants i w maszynie lub w okienku kupcie bilet do Sitges. Cała filozofia 🙂
   Powodzenia! 🙂

   • Dzięki za odpowiedź. Skorzystaliśmy jednak z Hola Barcelona. Osobiście polecam to rozwiązanie. Codziennie dojeżdzaliśmy z Sitges do Barcelony a po Barcelonie poruszaliśmy się metrem i to wyszło najtaniej. Tym bardziej, że na tej karcie mogliśmy również dojechać do Monteserrat.
    A i z lotniska do Sitges też bardzo łatwo się dostać – można kupić na lotnisku bilet T-genral do 3 (4?) zony za 4,10 euro. Na tym bilecie dojedzie się z przesiadką w Sants do Sitges.
    Sitges również polecam – odpoczynek od zgiełku Barcelony i piękne plaże 🙂

 • witaj,
  czy dobrze rozumiem, że jeśli na mapce metra dwie stacje są jakby “połączone” kółkiem lub elipsą to znaczy, że wtedy można z jednej linii metra przejść do drugiej bez wychodzenia poza bramki i ponownego kasowania biletu? np. stacje Provenca i Diagonal (z linii L5 na L7) lub Catalunya (z linii L1 na L7 )?

  • Tak, stacje są połączone.
   Jednak przez bramki będziesz musiał przejść, gdyż Provenca to pociągi a Diagonal to metro 🙂 ale i tak nie powinno Ci nabić dodatkowego przejazdu jeśli wyrabiasz się w 1,5h

 • Witam wybieram się do Barcelony z Santa Susanna.
  Prosze o kontakt i pomoc.. Gdy by ktoś mogl…

  • Jakiej pomocy oczekujesz? Z Santa Susana do Barcelony dostaniesz się pociągiem, a bilet kupisz na peronie.

 • Witam!
  Jedziemy rodzinnie (z 2 dzieci) do Hiszpanii w lipcu i na Barcelonę chcemy poświęcić tylko 1 dzień. Planujemy Camp Nou, Tibidabo i włóczęgę po centrum. Z tego co czytam po mieście lepiej poruszać się komunikacją miejską, ale co z samochodem? Bardzo proszę o polecenie niedrogiego parkingu. I czy jest szansa, jadąc od strony Walencji, na objechanie samochodem Barcelony, by część atrakcji (zwłaszcza budynki Gaudiego) zobaczyć chociaż z okna. Pozdrawiam

  • Objechanie Barcelony wchodzi w grę 🙂
   Aby zaparkować za darmo to trzeba się zatrzymać gdzieś w bezpłatnej strefie, a te strefy są w dzielnicach oddalonych od centrum – np w Santa Eulalia.
   Możecie spróbować zaparkować na parkingu w centrum handlowym Diagonal Mar, ale tam tez bezpłatna jest chyba tylko pierwsza godzina.
   A może po prostu zostawcie samochód pod Camp Nou i ruszcie stamtąd metrem 🙂

   • O! Dzięki! Nie wiedziałam, że pod Camp Nou jest darmowy parking. I jeszcze jedno pytanie. Czy trasy metra i autobusów, które pokazuje google map przy planowaniu trasy są aktualne? Można im spokojnie zaufać?
    Pozdrawiam 🙂

    • Nie jest bezpłatny, ale może lepiej zostawić tam samochód i zapłacić a nie kombinować już.
     Tak google maps jest aktualny

 • witam .wybieramy sie do Barcelony .moze ktos wie jak dostac sie z lotniska EL Prat do do miasta ,a konkretnie na ulice Calle San Pau 34 .Dzieki

 • Przeglądając stronę metra znalazłem taki sobie wpis dotyczacy biletów 10 przejazdowych: ” Not valid for Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations on line L9 Sud.”
  No i się pogubiłem. Czy można na tym bilecie dojechać na lotnisko?

  • Bilet T-10 nie obowiązuje na linię metra L9 Sud. Innymi środkami transportu możesz podróżować na T-10.

 • Witam!
  Prosilbym o informacje dwoch sprawach:
  1. Zatrzymalem sie w Malgrat de mar, ale moi znajomi polecieli do lloret. Chcemy jevhac do Barcelony. Czy w takim razie musza dojechac busem do blanes, wsiasc w pociag i dopiero po drodze mnie ‘zlapac’? Czy jest jakas lepsza i szybsza opcja niz autobus z lloret do blanes?
  2. Gdzie moge znalesc sprawdzony i wiarygodny rozklad jazdy pociagow miedzy blanes a barcelona? Jakie sa ceny takich biletow?

  Pozdrawiam

 • witam,
  jaka będzie naliczana opłata za metro dla 3 letniej dziewczynki ( mamy składany wózek dziecięcy),
  jak to wygląda w autobusach (również poza Barceloną),np.Sarfa?
  Dziękuję i pozdrawiam

  • Dzieci poniżej 4 lat mogą podróżować za darmo we wszystkich środkach transportu, za wyjątkiem pociągów, gdzie aby podróżowały za darmo, nie mogą zajmować osobnego miejsca. Należy zawsze mieć przy sobie dokumentu tożsamości dziecka, stwierdzający jego wiek.

 • Cześć,
  czy T-Dia dla strefy 1 upoważnia do jazdy kolejką Renfe (z Castelldefels do Barcelona Sants)?

  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 • Witam, czy jadąc w 3 osoby z El Prat do Blanes opłaca się kupić bilet łączony Billet Combinat czyli Pociag + Bus, czy korzystniej T10? Czy bilet Combinat można kupić w automatach biletowych?
  Pozdrawiam

  • to zależy czy potem będziecie podróżować po samej Barcelonie (wtedy T-10 na 1 strefę jest idealny).
   Inaczej po prostu kupujecie bilet na pociąg BCN-Blanes.

 • Cześć,
  lecimy (2 osoby) do Malgrat de Mar, lądujemy na El Prat.
  Planujemy odwiedzić Barcelonę raz w ciągu pobytu.
  Czy dobrym rozwiązaniem jest zakup Bonotren na 5 strefę i T10 na zwiedzanie Barcelony?
  Czy mogą z niego korzystać 2 osoby?
  Ile jest ważny od momentu skasowania? Czy mogę wsiąść w R2 z lotniska i przesiąść się w R1 na jednym skasowaniu?

  • Tak, jest to dobry pomysł, mogą z niego korzystać 2 osoby. Powinniście dać radę zrobić taką przesiadkę. pozdrawiam

 • Witam, przylatujemy do Barcelony o 23:45 na lotnisko El Prat. Planujemy jechać autobusem A2 nastepnie przesiąść się do nocnego N7 lub N9. Pytanie brzmi: czy na nocne autobusy również można używać bilety T10?

 • Witam przylatujemy na El Prat na Terminal 1 i pewnie pojedziemy do Place d’Espanya,bo widze ze jest bezposrednie połączenie a niedaleko bedziemy mieli hotel.Proszę mnie poprawić jeśli się mylę-planujemy zakupić bilet T-10 na 2 osoby i wsiąść w linię autobusową 46,która jedzie do Place d’Espanya,a bilet normalnie skasować w autobusie dwukrotnie czy tak?

 • Witam. Czy bilet T-10 można użyć dla 4 osobowej rodziny 2 dor. +2 7-latków z lotniska na linii L77? Jeśli tak, to należy go skasować 4 razy? Bo chyba nie ma dla dzieci żadnych ulg poza darmowymi przejazdami do 4lat? Pozdrawiam.

 • Hej,
  chciałam zapytać o bilet T-10. Z tego co zrozumiałam możemy wspólnie korzystać z jednego biletu. Lądujemy na lotnisku El Prat, skąd chciałam dojechać do Barcelona Sants pociągiem. Czy na pociąg R2 również obowiązuje bilet T-10? Czy muszę kupić osobne bilety na pociąg i dopiero w mieście T-10?

 • Witam serdecznie.
  Czy dzieci (wiek różny 4,8,12 lat) mają jakiekolwiek zniżki przy zakupie biletów – chodzi o bilet całodzienny i ten na 10 przejazdów? Czy płacą tak samo jak dorosły?
  Dziękuję z góry za odpowiedź.

 • Witam
  Z lotniska El Prat musimy dojechać w 4 osoby do centrum Barcelony, w okolicę dzielnicy Gracia.
  Chcemy podróżować pociągiem – jaki nr pociągu mam wybrać aby dojechać do Passeing de Gracia?
  Czy kupując 1 bilet T10 kasuję go 4 razy i starcza mi jeszcze na powrót dla 4 osób?
  Dziękuję za odp

 • Witam,
  Proszę o informację jak najlepiej się dostać z miejscowości Callela na Tor wyścigowy Circuit de Barcelona-Catalunya Montmeló kolejką Renfe. Jaki kupić bilet na 3 dni dla 2 osób? Czy jest jakis inny prostrzy dojazd?
  Pozdrawiam
  Monika

 • Mam pytanie, gdzie mozna wymienic zakupiony online ilet Hola BCN. Wiem ze w Informacji Turystycznej n lotnisku na przeciwko terminala 2, ale przylatujemy po 21:00 wiec bedzie juz zamkniete (do 21:00 chya otwarte). Gdzie sprawdze punkty wymiany tych voucherow?

 • Witam.8 marca bedziemy bardzo duza mieszana grupa (21 osob dzieci i dorosli) podrozowac do Barcelony.pytanie: jakie najlepiej kupic bilety na przejazd lotnisko el prat barcelona centrum.sprawdzalismy ze dwoma liniami metra w 1h 17 min chyba bysmy dojechali do sant Andreu Lanzarote w Barcelonie.czy kupic T 10 x2 czy jakas inna kombinacja.bilet jednorazowy jest na 75 min wiec pewnie kazdy musialby kupic dwa bilety.malo ekonomicznie.

  • Najbardziej opłacalnym będzie albo T-10 albo T-Familiar (70/30 – 70 przejazdów do wykorzystania w 30 dni).
   Bilet może być użyty przez wiele osób – wtedy należy skasować tyle razy ile osób podróżuje.

 • Witam,
  Proszę o informację jak najlepiej się dostać z miejscowości Callela na Tor wyścigowy Circuit de Barcelona-Catalunya Montmeló kolejką Renfe. Jaki kupić bilet na 3 dni dla 2 osób? Czy jest jakis inny prostrzy dojazd?
  Pozdrawiam
  Monika

 • Witam! przylatuje na lotnisko w Gironie o 23:55. Proszę o informację jak najszybciej i najtaniej dostać się o tej godzinie do Santa Susanny….pozdrawiam

 • Cześć, po pierwsze, świetna strona! A po drugie – czy za przewóz wózka dziecięcego płaci się w metrze, autobusie i R1? Przekopałam z 500 komentarzy u Was i wiem, wiem, dzieci do lat 4 jadą za darmo, ale co z wózkiem i bagażem? Pozdrawiam serdecznie

 • WITAM, PROSZĘ O WSPARCIE:)
  5 maja o 9 lądujemy w Barcelonie (rayanaer). będziemy nocować w hotelu Fira Congres. jakimi liniami i czym tam się dostać? tego dnia chciałabym zwiedzić camp nou. w jaki sposób się dostać i wrócić z hotelu i do hotelu. (w sobotę jedziemy na mecz, ale po piatkowym zwiedzaniu już chyba dam radę:)) w niedzielę o 12 mamy zaplanowane zwiedzanie parku Guell, i znów jakimi liniami sie tam dostać z hotelu. w poniedziałek wracamy, wylot 9.35. czy wystarczy t10? poniewaz gdzieś przeczytałam, że na metro trzeba dokupić odrębny bilet, z góry dziękuję

  • wystarczy t-10. Wszędzie najlepiej podróżować metrem. Hotel macie przy lini L9, w zasadzie poza Barceloną. Ale metrem jedziecie np do stacji Collblanc / Zona Universitaria i stamtąd na piechotę na camp nou. Z tych 2 stacji też są dogodne przesiadki w inne linie metra

 • Witam
  w Barcelonie ląduję o 0,50 w nocy muszę dojechać z żoną
  na ul. Carrer de Salva jak dojechać z lotniska EL PART

  Pozdrawiam

  • Witam. Proszę o informację !!
   w Barcelonie ląduję o 0,50 w nocy w sobotę na lotnisku
   El Prat czym dojechać do centrum na Carrer de Salva

   Pozdrawiam

 • Witam, wszystkich mam pytanko do osób mieszkających lub często zwiedzających Barcelonę jak kupię bilet T-10 (10 przejazdów) to rozumiem że ja z żoną mogę ggo użyć ale przy przejściu przez bramkę muszę skasować go dwa razy tak? czyli będę miał łącznie 5 przejazdów na dwie osoby? A jak jest z tym czasem 1 godz. i 15 min. czy przesiadając się z jednej linii na drugiej (w tym czasie) również muszę przyłożyć kartę do czytnika czy nie? i jeszcze jedno pytanko mam dziecko urodzone w sierpniu 2013 r. jadę do Barcelony w czerwcu 2017 r. czy na dziecko muszę też wykupywać bilet? Co prawdę pisze ktoś tutaj że dziecko do lat 3 ma za darmo ale gdzie indziej wyczytałem że do lat 4 ma za darmo więc już sam nie wiem

  • 1. Tak, dwa razy przez bramkę.
   2. Podczas przesiadki nie wychodzi się poza bramki dlatego nie ma konieczności kasowania po raz kolejny.
   3. Dzieci do lat 4 podróżują bezpłatnie

   • Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Dobrze a jakbym chciał na jednym odbiciu przesiąść się z metra do autobusu (bo rozumiem że jedno odbicie biletu jest tam ważne 1h 15 min bez względu czy jedzie się metrem czy autobusem?) to czy muszę bilet jeszcze raz kasować w autobusie czy wysiadam z metra idę do autobusu i nic nie kasuję?

    • Tak, bilet kasujemy jeszcze raz w autobusie żeby pokazać kierowcy i innym pasażerom że mamy ważny bilet. Nie spowoduje to pobrania kolejnego przejazdu z karty T10

 • witajcie
  4 osoby 4 dni, hostel Twentytu blisko stacji metra L1 Glories i Bogatel L4.
  Do zwiedzenia wszystko to co wszyscy 🙂 plus dojazd z i na lotnisko El Prat.
  Czy Barcelona Card się opłaci czy lepiej T10 czy hola?

 • Hej,

  Mam do Was parę pytań. Po pierwsze – jaki bilet kupić aby wydostać się z El Prat do hotelu w Castelldefels? Google Maps pokazuje mi jakąś linię L99.

  Drugie pytanie – z Castelldefels do samej Barcelony Google pokazuje mi L97. Jak tutaj z biletami?

 • witam. czy na bilecie t-10 w ramach jednego przejazdu można przesiadać się z jednego pociągu renfe na inny? chodzi mi o dojazd z lotniska do placu katalońskiego z przesiadką na Sands z lini R2 na R4 lub R1

 • Witam, mam takie pytanie. Bede z Zona na przełomie sierpnia i wrzesnia w calella. Planujemy trzy wypady do Barcelony, jak najbardziej ekonomicznie sie poruszac? Na pociag do barcy jest jakis bilet tak jak w miescie T10? na kilka przejazdow , zeby wyszło taniej niz pojedyncze przejazdy? Planujemy jezdzic pociagiem do Plaza Catalunya i juz z tego miejsca robic wycieczki,wiekszosci pieszo, ale jeden bilet T10 chyba warto tez kupic? I czy ten bilet jest wazny na kolejke linowa na wzgorze Montjuic ?

  • Tak, bonotren to bilet na 10 przejazdow tylko pociagiem. T10 warto. Na montjuick obowiazuje tylko na kolejke linowa odjezdzajaca z para-lel

 • Czy startując z centrum miasta i jadąc do lokacji w 2 strefie trzeba mieć bilet na 2 strefę czy liczy się strefa wsiadania ?

 • witam, będę na przełomie sierpnia i września w Castelldefels, 2 dorosłych i dzieci skończone 4 i 6 lat. Czy wszyscy maja tę samą cenę biletów? są bilety ulgowe tam? Do Barcelony myślimy o pociągu (czy lepiej autobusem?) a po Barcelonie to wiadomo, metro, autobus, zwiedzimy może kilka miejsc tylko bo wiadomo jak to z maymi dziećmi.

 • Witam. 02.07 lądujemy z rodziną (3 osoby) na lotnisku El Prat docelowo zmierzamy do Canet de Mar. Planujemy transport linią R2 do stacji Barcelona-Sants i przesiadkę do R1. Czy dobrym wyjściem jest zakup biletu T-10: 34,45 € 4 zones czy Bonotren 10 journeys: 27,55 € jaka jest między nimi różnica oprócz ceny i czy na całą drogę z przesiadką wystarczy jeden z nich. Oczywiście planujemy też kolejne wyprawy do Barcelony połączone ze zwiedzaniem. Tam najbardziej ekonomiczny jest pewnie T-10 na jedną strefę. Jeszcze jedno pytanko jak wygląda sprawa biletu z Canet de Mar do np. Blanes w 5 strefie?.Pozdrawiam Marek.

 • Dzień dobry,

  Czy bilet T10 na 5 stref obowiązuje również w Renefe?
  Planuję dostać się (po kilku dniach pobytu w Barcelonie) do Santa Susana a następnie dostać się z powrotem do Barcelony.
  Czy na tym bilecie mogą podróżować 2 osoby?

  Pozdrawiam

  • obowiązuje aczkolwiek korzystniej kupić bilet bonotren, który jest odpowiednikiem T-10 ale tylko i wyłączenie na pociągi, a do podróży po BCN T-10 na 1 strefę. Na obu tych biletach można podróżować w wiele osób

 • Witam,niedlugo bede z rodzina w Blanes.Dwie osoby dorosle plus troje dzieci.Chcielibysmy sie wybrac do Barcelony,jaki bilet bylby najlepszy dla nas zeby tam doejchac oraz zeby pozwiedzac Barcelone.Wraz z nami beda jeszcze dwie osoby dorosle.Lepiej kupic bilet wspolny czy osobne?Dziekuje i pozdrawiam.

  • Na podróż z Blanes do BCN kupcie sobie bonotren (bilet na 10 przejazdów jedynie na pociąg). Na podróżowanie po BCN – bilet T10. Z obydwu biletów możecie korzystać wspólnie.

 • Czy zawsze weryfikowany jest wiek dziecka w metrze, czy tylko jak budzi jakieś podejrzenie. Syn niedawno skończył 4 latka, więc będzie musiał mieć bilet?
  Pozdrawiam

 • Strona niesamowita ! 😉
  Nie mogę jednak odnaleźć się z transportem. Będziemy mieszkać w Santa Susana i wiem, że do Barcelony dojedziemy pociągiem, ale nigdzie nie mogę znaleźć ceny biletów. Będziemy podróżować z 4 latką i rocznym synkiem. Chcemy też odwiedzić Blanes, Lloret de mar, ale nie mogę znaleźć żadnego prostego i szybkiego połączenia. I jeszcze mam pytanie odnośnie przemieszczania się po samej Barcelonie, jeśli chcemy ją zwiedzić wręcz w każdym kierunku (możliwe, że w jeden dzień się nie wyrobimy z tym co zaplanowane) to jaki transport, bilet czy karta będą najodpowiedniejsze – uwzględniając wózek-spacerówkę 🙂 Bardzo będę wdzięczna za pomoc, choć Wasza stronka pomogła mi już ogromnie w planowaniu tego wyjazdu 🙂 Pozdrawiam

 • Hej. Znakomita stronka

  2 pytanka

  1. Skąd mam wiedzieć jak są podzielone strefy na metro ?
  2. Przylatujemy na lotnisko International a mieszkać będziemy w SB Plaza Europa Carrer de les Ciencies 11-13
  08908 Hospitalet de Llobregat . Oczywiśćie chcemy w te 3 dni pojeździć metrem na zwiedzanie bo problemy z chodzeniem ma żona. Czy na 4 osoby nie lepiej kupić bilet dla wszystkich na te 70 przejazdów ? I czy wystarczy On na zwiedzanie centrum , dojazd z lotniska czy te strefy w tym przeszkadzają ? Z góry dzięki.

 • Doczytałem że można dojechać metrem L9 ale bilety T10 na nie nie obowiązują . Więc zwykły bilet jednorazowy ? Czy to t sama I strefa ? Jak nie to jaki kupić do centum bo linia prowadzi prawie pod hotel

 • Czy jeśli planuję pojeździć po okolicznych miejscowościach np Sitges z Barcelony w 2 osoby, to lepiej kupić bilety na przejazdy czy to ATM T10?
  Bo to jest ten sam bilet co po barcelonie metrem mogę jeździć czy też nie?

  • Lepiej kupić sobie T-10 na 1 strefę do podróżowania po BCN i oddzielnie bilety jednorazowe albo “bonotren” (na 10 przejazdów) na pociągi do innych miejscowości

 • Zapewne T-10 ale pytanie brzmi jak z lotniska dostać się do Badalony – optymalne połączenia po godzinie 21.00 ( mam nadzieję, że nie zdublowałem pytania ). dziekuję za pomoc 🙂

 • Z lotniska El Prat chcę dojechać koleją do Blanes z przesiadką w El Clot-Arago, tzn. przesiadka z linii kolejowej R2 do linii R1. W El-Clot chcę zrobić przerwę na około 2-3h na zwiedzenie Sagrady. Pytanie- czy musze kupić dwa oddzielne jednorazowe bilety, czy wystarczy jeden z lotniska do Blanes? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź 🙂

 • Ile ważny jest bilet T10 ????

 • Cześć,
  czy z kartą hola Barcelona mogę podróżować komunikacją miejską w nocy? Na jakieś stronie polskiej sprzedającej vouchery na te bilety było info że nie stąd moje pytanie. Pozdrawiam

 • Czy mając bilet “bonotren” na 5 strefę dojadę nim do Montserrat?

 • Witam. Mam pytanie. Z rodzina wybieramy sie do Hiszpanii. Hotel mamy w Santa Susana ale chcemy przez 5 dni zwiedzac Barcelone. Dwihe osob doroslych coreczka 4 lata ale rocznikiem 5 i druga roczek. Jaki bylby najbardziej ekononiczby bilet na 5 dni na pociag z Santa Susana do Barcelony? Po miescie bedziemy podrozowac autobusem wycieczkowy.

  • Bilet Bonotren uprawniający Was na 10 przejazdów. Na jednej karcie zużywacie 3 przejazdy za osoby dorosłe i dziecko > 4 lat, czyli 6 przejazdów na dzień. Wychodzi, że potrzebujecie 3 takich kart na 5 dni

 • Witam jutro lecimy z zona do Barcelony.Musimy sie dostac do Alfons x.lecimy na 5 dni i cchielibysmy zakupic bilety na metro na 5 dni.Jaka jest cena takiego biletu i na jaka strefe musze zakupic by pozwiedzac barcelone i dostac sie z lotniska?dziekuje

 • A w trzy osoby na jednym T10 można jechać? Czy tylko dwie?

 • witam
  jesli jestem w Calella 3 os dorosłe i mlodziez lat 13 i 15 lat chcemy dostac się pociagiem do barcelony a w barcelonie korzystac z np autobusów any dojechac pod stadion z jakiego biletu nalezy skorzystac. oczywiscie tego dnia wracamy do calella.bede wdzieczna za szybką odpowiedz

 • Cenne informacje, dziękuję 🙂 przejrzałam komentarze, jednak nie znalazłam odpowiedzi na jedno pytanie. Przy bilecie t10 – czas 1,15 jest liczony również podczas przesiadania się czy liczy się tylko czas spędzony w autobusach/metrach itd? Czy przy wychodzeniu z autobusu/metra też trzeba jakoś “odbić” bilet?

 • Witam! Czy z placu Catalunya można dojechać metrem L1 do Glories, na mapie metra zaznaczone są jakieś wkurzające schody a będziemy z bagażem.

 • Zostały mi bilety T-10 czyli 10 przejazdowe ZONA1, jeden z jeszcze 6 a drugi z 7 przejazdami. Sprzedam po 5 Euro każdy (21,5 zł), prześlę listem poleconym na swój koszt

 • Czy jedzie ktoś do Barcelony? Mam częściowo wykorzystane bilety T-10 (10 przejazdów), proszę o kontakt na jajqmac@o2.pl

 • Prośba o poradę. Lecimy za tydzień do Lloret de Mar i oczywiście padło hasło “Zobaczmy Barcę”. 7 osób (5 dorosłych plus sześcio- i siedmiolatka). Co radzicie?

  • cześć, radzimy “zobaczyć Barcę” 🙂 pytanie czy w grę wchodzi 1 dzień czy więcej? Jeżeli jeden to pewnie “wypadałoby” zobaczyć Sagradę i Parc Guell, przejść się La Ramblą od pl. Catalunya do pomnika Kolumba i stamtąd na plażę. Więcej w 1 dzień nie dacie rady. Pomyślałbym też nad autobusem Hop-on Hop-off – to dość dobry sposób na objazdówkę po najważniejszych punktach BCN

   • Super wielkie dzieki za tę trasę. Skorzystamy na pewno. Pytanie:
    1) W jakiej kolejności to zwiedzić by dzieci nie padły.
    2) Jakie bilety kupić z Blanes do Barcelony czy te T-10 i na którą strefę.
    3) Czy w Blanes kupuję bilety w jakimś automacie czy też jest jakaś Pani w kasie?

 • A czy te Bonotren 10 w pociagach Rodalies działają tak samo jak T-10, że parę osób może na ten sam bilet?