Bus Turistic

Jeśli jesteście w Barcelonie tylko na kilka dni, nie będzie złym pomysłem wykupienie sobie biletu na Bus Turistic. Jego trasa wiedzie przez większość szandarowych miejsc, które powinno się zobaczyć będąc w Barcelonie. Zyskuje się przy tym sporo cennego czasu, gdyż autobusy turystyczne kursują dość często. Niestety są dużo droższe niż transport publiczny.

Do biletu dołączony jest pliczek zniżek, uprawiający między innymi do niższych cen na wejścia do muzeów i galerii(łącznie 180€). W cenie biletu zawiera się również przewodnik audio(każdy dostaje indywidualne słuchawki) w 10 językach! (niestety bez języka polskiego)

Busy rozpoczynają funkcjonowanie o 9-9:30 rano i jeżdżą aż do 20:00( w lato) 19:00( w zimę). W zależności od stacji kursują co 5 do 25 minut.

Jeden bilet uprawnia do korzystania ze wszystkich tras, a do autobusu można wsiadać i wysiadać na każdym z przystanków. Do wyboru są trasa zielona, czerwona i niebieska.

Przesiadki z jednej linii na drugą można dokonać na niektórych stacjach jakich jak: La Pedrera, Casa Mila czy przystanek przed Torre Mapfre.

Linia czerowna

 

 

Linia zielona

Linia niebieska

 

Ceny:

Dorosły- 24,30 € jedeń dzień  lub 31,50 € dwa dni

Dziecko(4-12lat) – 14,40€ jeden dzień lub 18€ dwa dni  (0-3 latki podróżują gratis)

 

Gdzie kupować bilety?

Kliknij Kup Bus Turistic

Zjedź na dół strony.

Wybierz interesujący wariant karty.

Pod pozycją No. of items wybierz liczbę kart, jaką chcesz zamówić.

Następnie kliknij przycisk Purchase.

Następnie zobaczysz podsumowanie zakupów.

Zweryfikuj, czy zamówienie się zgadza i kliknij Payment.

Następnie wypełnij formularz swoimi danymi, zaznacz akceptację warunków i ponownie kliknij Payment.

 

Po dokonaniu płatności otrzymasz voucher,który musisz zachować gdyż, za jego pomocą którego będziesz mógł odebrać swoją kartę.

 

Gdzie odebrać bilet?

Jest wiele miejsc, gdzie można odebrać bilet, jednak najprościej będzie wsiąść do jakiekolwiek Busa, na jakimkolwiek przystanku i odebrać bilet od pilota.

Pl. Catalunya: Plaça de Catalunya, 17-S. Otwarte: codziennie od 9.30am. do 9.30pm. Zamknięte 1 stycznia i 25 grudnia.
Pl. Sant Jaume: Ciutat, 2. Otwarte poniedziałku do piątku od 8.30am do 8.30pm. Soboty od 9am do 7pm. Święta i dni wolne od pracy od 9am do 2pm. Zamknięte 1 stycznia i 25 grudnia.

Cabina Colom (Pomnik Kolumba): Plaça Portal de la Pau, s/n.  Otwarte: codziennie od 8.30am. do 8.30pm. Zamknięte 1 stycznia i 25 grudnia.

Lotnisko Terminal T1 i T2: Otwarte: codziennie od 8.30am. do 8.30pm. Zamknięte 1 stycznia i 25 grudnia.

 

 

 

13 komentarze do “Bus Turistic”

 • Na stronie Bus Turistik można zakupić bilety on-line pisze tam że bilety są ważne przez 90 dni – więc należy je tak zakupić żeby obejmowały okres pobytu w Barcelonie – czy aktywacja następuje w autobusie? i jak wygląda wykorzystanie biletu 2 dniowego czy musza to być dwa dni z rzędu? pozdrawiam.

 • Witam ! Czy jak kupuje bilet na ten turystyczny bus to mozna podruzowac. Kazda linia czy tylko jedna ? Np czesc wycieczki linia czerwona a czescie niebieska ? Pozdrawiam

  • Cześć. Z tego co wyczytałam na stronie internetowej bus turistic, to 1 bilet umozliwia przejazdy na wszystkich 3 trasach ;) Pozdrawiam :-)

   • Zgadza się! Dzięki Moniko! Jeden bilet obejmuje przejazdy na trzech trasach, a Ty możesz wsiąść i wysiąść kiedy chcesz.
    Saludos

 • Niestety zmieniły się ceny. Bilet dla os. dorosłej kosztuje 27 €/1 dzień i 31 €/2 dni. Dla dzieci: 16 €/1 dzień i 20 €/2 dni ;)

 • Czy w tych autobusach można podróżować z psami? Jest jakaś dodatkowa opłata?
  Czy w komunikacji normalnej można się przemieszczać z psami? I czy jest jakaś dodatkowa opłata?

 • Trafiłam gdzieś na informację, że kupując bilet na pociąg do BCN (w naszym przypadku z Malgrat de Mar) i równocześnie na BBT ten pierwszy jest gratis, czy możecie to potwierdzić? Jeśli tak, czy działa to również w przypadku dwudniowego biletu na BBT? Jedziemy za 10 dni :)

 • Mam pytanie, czy do Bus Turistic można wejść ze składanym wózkiem dziecięcym typu „parasolka” i czy jest za to dodatkowa opłata?

  • Nie mogę znaleźć informacji o tym, ale wydaje mi się, że można. Dużo osób z małymi dziećmi korzysta z Bus Turistic i bez sensu by było gdyby nie pozwalali wchodzić z wózeczkami.

Trackbacks & Pings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>