W związku z wieloma pytaniami w komentarzach i mailach o bilety online do atrakcji w Barcelonie, kart transportowych, wycieczek do takich miejsc jak Figueras, Montserrat i innych, postanowiliśmy, że ułatwimy trochę sprawę planowania wyjazdu.

Wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze propozycje z oferty turystycznej Barcelony, opisaliśmy je oraz zamieściliśmy linki do ich bezpośredniego zakupu. Teraz stanie się to dla Was dużo prostsze.

Bilety do atrakcji w Barcelonie kupicie bardzo prosto. W niektórych przypadkach, po wykonaniu transakcji, musicie wydrukować voucher, a potem pozostaje już tylko wymienić go na bilet 🙂 Większość biletów jest też dostępna online – to znaczy, że wystarczy zapisać bilet na Waszym telefonie i okazać przy wejściu. Prosimy o sprawdzanie szczegółów na stronie produktu.

Barcelona Card

Barcelona Card coś dla tych, którzy planują zwiedzać muzea w Barcelonie. Karta zapewnia również bezpłatny transport. Bilet zwraca się już po odwiedzeniu 3 miejsc (MNAC, Tapies, MACBA)

Barcelona Card - Bilety do atrakcji w Barcelonie
Barcelona Card

Karta Barcelona Card jest Twoim kluczem do stolicy Katalonii. Oferuje ona bezpłatną komunikację miejską, wejścia bez kolejki do muzeów i dziesiątki zniżek na atrakcje w całym mieście. Jedyne, co Ci pozostało, to zdecydować, w jakiej kolejności chciałbyś to wszystko zobaczyć!

Hola Barcelona – karta na komunikację miejską

Karta Hola Barcelona – nieograniczone przejazdy komunikacją publiczną przez wybrany okres (48-120 godzin) plus podróż między lotniskiem El Prat w Barcelonie a Barceloną. Karta turystyczna Hola BCN Card dostępna w opcjach 48h, 72h, 96h, 120h uprwniająca do bezpłatnego podróżowania bez ograniczeń w obrębie Barcelony korzystając z takich środków publicznego transportu jak: metro, autobus (TMB), trawaj (TRAM), kolej miejska (FGC) oraz pierwsza strefa kolei regionalnej (Rodalies de Catalunya).

Billete sencillo - Bilety do atrakcji w Barcelonie
Karta na komunikację miejską w Barcelonie

Aerobus – transfer z lotniska

Aerobus – najlepszy środek transportu z i na lotnisko w Barcelonie

Aerobus - Bilety i wycieczki online - Barcelona
Aerobus – flickr.com

Articket

Articket – kolejna propozycja dla zainteresowanych sztuką Barcelony. Bilet uprawnia do wejścia do 6 muzeów w Barcelonie:

  • Museu Nacional d’Art de Catalunya
  • Fundació Joan Miró
  • Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie
  • Fundació Antoni Tàpies
  • Muzeum Picasso
  • Barcelona Museum Pass
Articket - Bilety do atrakcji w Barcelonie
Articket – flickr.com

Pokaz Flamenco

Zobacz prawdziwy pokaz flamenco w Barcelonie w Tablao Flamenco Cordobes, założonym w 1970 roku pod kierownictwem rodziny artystów.

Show Flamenco dostępny jest w dwóch opcjach:

  • Pokaz flamenco + Drink – 80 minutowy show Flamenco z wliczonym jednym napojem (wino, piwo, cava, sangria lub napój bezalkoholowy)
  • Pokaz flamenco + kolacja – 80 minutowy show Flamenco w wersji z kolacją inspirowaną tradycyjną gastronomią regionów Hiszpanii wraz z napojami (wino, piwo, cava, sangria lub napój bezalkoholowy )
Flamenco Barcelona - Bilety do atrakcji w Barcelonie
Flamenco Barcelona

Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych – wstęp z ominięciem kolejki – zobacz ponad 200 woskowych postaci zamieszkujących to urokliwe muzeum przy Las Ramblas. Zrób sobie zdjęcie z gwiazdami takimi jak Billie Eilish, postaci z La Casa de Papel, Don Kichot i Picasso.

Muzeum Figur Woskowych Barcelona
Muzeum Figur Woskowych w Barcelonie

Muzeum Picassa

Muzeum Picasso – zwiedzanie muzeum Picassa bez kolejki

Poble Espanyol

Poble Espanyol – Zobacz repliki hiszpańskich wsi w pełnych wymiarach. Przyjdź i poczuj hiszpańską duszę, od architektury i sztuki współczesnej po żywe rzemiosło i tradycje! W cenie także wejście do muzeum Fran Daurel

Poble Espanyol
Poble Espanyol Barcelona (CC BY 2.0 via wikipedia.pl)

Sant Pau Art Nouveau

Sant Pau Art Nouveau – omiń kolejkę. Na początku XX wieku wizjonerski architekt Domènech i Montaner zbudował coś radykalnego. Na miejscu średniowiecznego szpitala zaprojektował nowoczesny szpital, który zapewniłby pacjentom architektoniczne i naturalne piękno, które pomogłyby uleczyć ich dusze. Było to wówczas niespotykane pojęcie i wciąż wydaje się rewolucyjne. Odkryj ten wspaniały kompleks Art Nouveau!

Sant Pau Barcelona
Sant Pau Barcelona, Bernard Gagnon / Wikimedia (CC BY-SA 3.0)

Fundació Joan Miró

Fundacja Joan Miró – omiń kolejkę – odkryj świat katalońskiego artysty Joana Miró. Poznaj dużą kolekcję nowoczesnych i współczesnych obrazów i rzeźb.

Fundació Joan Miró
Fundació Joan Miró, Oleksandr Samoylyk / Wikimedia (CC BY-SA 3.0)

64 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.