Chyba nie musimy wspominać jak bardzo ważnym elementem dla Katalończyków jest piłka nożna? Każde zwycięstwo ich drużyny jest hucznie świętowane (czego nie można powiedzieć po wygranych reprezentacji Hiszpanii). W dniu meczu, miasto zmienia się niesamowicie. Mnóstwo osób ma na sobie już od rana koszulki FC Barcelony, studenci przychodzą na zajęcia w barwach swojej drużyny a flagi wiszą w każdym oknie! Wieczorem jest prawie niemożliwe znalezienie pustego miejsca w barze, gdzie transmitują mecz. Polecamy zająć stolik przynajmniej kilka godzin przed transmisją. Zmianom ulega także rozkład metra, tak aby kibice mogli wrócić do domów po meczu.

Ważne wygrane, jak Finał Ligi Mistrzów czy Copa del Rey celebrowane są na ulicach miasta. Plaza de Cataluña, La Rambla, Plaza de España czy okolice Arc de Triomf zmieniają się w wielką imprezę: tłumy tańczących kibiców, dźwięki bębnów, miliony flag i rozpalone race sprawią, że nawet Ci, którzy nie interesują się piłką nożną, w ten wieczór zapragną świętować razem z Katalończykami.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z finału Ligi Mistrzów 2010/2012, po wygraniu FC Barcelony z Manchesterem United 3:1 !
(po kliknięciu w poniższe zdjęcie)

Finał Ligi Mistrzów 2010/2011

[fblike]

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.