Uwielbiam Tibidabo. Z wielu powodów. Niesamowity widok, specyficzny klimat tego miejsca czy choćby sposób w jaki można tam dotrzeć sprawiają, że jest to jedno z moich ulubionych miejsc w Barcelonie. Byłem tam kilkakrotnie -pierwszy raz jako typowy turysta, biorąc pociąg jadący w tamtym kierunku, a następnie płacąc za kolejkę (Funicular) 4 €. Na szczęście, spacerując, uniknąłem dodatkowej opłaty 3 € za antyczny tramwaj dowożący turystów od stacji metra do kolejki wiodącej na szczyt wzgórza -Tramvia Blau. Potem było już tylko lepiej. Pieszo, rowerem lub transportem publicznym, lecz używając tylko 1 biletu.




Aby to zrobić musicie wziąć pociąg ze stacji: pl.Cataluña lub Diagonal, każdy z wyjątkiem linii „L7 Tibidabo (pociąg dla turystów)” oraz „L6 Reina Elisenda”. Wysiadacie na stacji „Peu del Funicular” i następnie wsiadacie do kolejki linowej Funicular de Vallvidrera, która wwozi Was kilkaset metrów w górę.

Tibidabo Funicular

Wysiadacie w niesamowicie spokojnym, willowym regionie Barcelony, z którego po raz pierwszy możecie zobaczyć panoramę miasta.

Tibidabo panorama

 Kolejnym etapem jest podróż minibusem, linia 111. Jeździ z częstotliwością ok. 30 minut, więc będziecie mieli trochę czasu na podziwianie widoków. Wszystko zabiera Wam jeden bilet z karty T10. (Pamiętajcie, że nie działa w przypadku zakupu biletu jednorazowego „Billete sencillo”). Autobusem jedziecie do końca, czyli pod sam klasztor na wzgórzu Tibidabo.

Jeżeli macie więcej czasu, proponujemy Wam wybrać się na całodniową wyprawę na Tibidabo rowerami! W Barcelonie jest to najlepszy i najszybszy środek lokomocji. Może na Tibidabo nie dowiezie Was szybciej niż transport miejski, ale wycieczka jest niesamowita.

Co robić na górze? Po szybkim obejrzeniu wnętrza klasztorów (są dwa, na dole i na górze) proponuję zrelaksować się przy filiżance kawy lub szklance piwa w jednej z kawiarni z widokiem na Barcelonę.

Barcelona panorama

Tibidabo jest głównie miejscem przeznaczonym dla dzieci. Na wzgórzu jest park rozrywki, często na głównym placu organizowane są występy oraz gry i zabawy dla najmłodszych (polecam niedzielę wieczorem). W pobliżu jest także park z huśtawkami, gdzie Wasze pociechy mogą się na prawdę dobrze bawić.

Park rozrywki zadowoli także starszych czytelników naszej strony, ale nie oczekujcie bardzo mocnych wrażeń. Jest to raczej miejsce dla rodzin z dziećmi. Wam proponuję przejść się na pobliską wieżę radiowo-telewizyjną i wjechać na jej szczyt, z którego rozciąga się niesamowity widok na Katalonię. Przy dobrej pogodzie możemy zobaczyć ośnieżone Pireneje!

Kliknijcie w zdjęcie aby zobaczyć fotorelację z Tibidabo.

Tibidabo Klasztor

 [fblike]

75 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.