Panorama Barcelony z Turó de la Rovira

Jest to jedno z naszych ulubionych miejsc w Barcelonie! Nieznane turystom, z niesamowitym widokiem na całą Barcelonę. Wieczorami zawsze znajdzie się ktoś, kto zaczyna grać na gitarze lub bębnach. Nie trzeba długo czekać, aż w okół niego zbiorą się tańczący i śpiewający ludzie organiuzując własną imprezę.

Panorama Barcelony z bunkrów Carmel

Jak się dostać?

Istnieje kilka sposobów.

Można dojechać metrem do stacji Alfons X (linia L4) i iść na piechotę kierując się w górę ulicą Carrer de Tenerife, następnie odbijając w prawo na schody prowadzące przez Parc de Guinardo.

Drugim sposobem są autobusy (uwaga! kursują jedynie do ok. 21:30)

linia 28 z placa Catalunya – Carmel (autobus możemy wziąć także z przystanku autobusowego niedaleko stacji metra L5 El Carmel lub ze stacji metra L3 Vallvarca  i wysiadamy na ostanim przystanku linii-znacznie szybszy sposób, niż podróż z pl. Catalunya)

linia 119 (autobus możemy wziąć z przystanku niedaleko stacji metra L5 El Carmel i wysiadamy na przystanku Panorama-Labèrnia)

linia 92 w kierunku Gracia (autobus możemy wziąć z Glories, Alfons X, jak również z plaży przy Hospital del Mar(obok dwóch wież). Wysiadamy na przystanku Caretera del Carmel-Mühlberg i idziemy cały czas prosto ulicą Mühlberg. Na jej końcu odbijamy schody znajdujące się po lewej stronie.

Powrót z bunkrów:

jest możliwy metrem ze stacji Alfons X lub autobusami nocnymi:

N4,N5 z przystanku Gran Vista-Turó de la Rovira, ulica Carrer de la Gran Vista

N0,N6 z przystanku Av Mare de Déu de Montserrat-França, ulica

[fblike]

20 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.