Sandwicze Bó de B

Jeśli macie ochotę zjeść coś na szybko (np. tanie kanapki) w Barcelonie albo właśnie idziecie na plażę i chcecie wziąć coś na wynos to zatrzymajcie się w „Bó de B„.

Trochę enigmatyczny zapis „Bó de B” to skrót od Bocadillos de Barcelona, czyli po prostu Kanapki z Barcelony. To miejsce znajduje się na mapie Barcelony już od wielu lat. Przetrwało pandemię, przetrwało kryzysy, więc chyba jeszcze trochę z nami pobędzie.

Ale do sedna – co tam można zjeść? Jeśli macie ochotę na kanapkę ze świeżo grillowanym mięsem (wołowina, kurczak, hamburger) wypełnioną po brzegi warzywami to dobry adres. W restauracji „Bó de B” jest to możliwe w cenie 3,50euro za sztukę! Wybieracie rodzaj mięsa, sosy oraz dodatki. W ofercie również kanapki wegetariańskie, dostępne są także z tuńczykiem, omletem z jajek i ziemniaków (tortilla de patatas) oraz serem feta. Ostatnio w ofercie można znaleźć nie tylko kanapki ale i całe dania, patas bravas, hummusy i wiele innych.

A czy wiecie czym zdobyli moje serce? Dodatki do kanapki nakłada dla nas Pani ekspedientka, my je pokazujemy tylko palcem. I wiecie co? W ogóle ich nie żałuje! Sosy lecą jej po palcach, warzywa się wysypują bokami, a ona upycha Wam kolejną porcję ogóreczków na górę, bo przecież poprosiliście. Rzekłabym- prawie jak polska gościnność.

Latem przed wejściem potrafi formować się dość duża kolejka. Zapewne jest to zasługa niskich cen, które udaje im się utrzymać już od wielu lat, ale i jakości! Składniki są zawsze świeże, a porcje spore. Warto poczekać, kolejka dość szybko się posuwa.

Polecamy zamówić na wynos i zjeść na pobliskiej ławce – w restauracji bywa gorąco.

Albo jeszcze lepiej – „Bó de B” znajduje się przy drodze na plażę, więc weźcie kanapki w dłoń i idźcie na plażę!

Także jeśli pomyślicie sobie tanie kanapki w Barcelonie, to wiecie gdzie iść!

Więcej zdjęć po kliknięciu w obrazek

sandwich Bo de B

Adres: róg ulic Carrer Fusteria i Carrer de la Mercè

Godziny otwarcia: codziennie od 12:00 do 23:00, niedziela 12:00-20:00

23 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.