Przyjeżdżając do Barcelony możecie się lekko zagubić w rodzajach i taryfach biletów oferowanych przez tutejszy zarząd transportu TMB. Postaramy się Wam podpowiedzieć co i za ile kupić.

Bilety podzielone są na strefy. Jest ich 6, jednak poruszając się tylko po Barcelonie korzystacie z biletów tylko na 1 strefę. Także na dojazd z lotniska El-Prat do centrum miasta używacie biletu 1 strefy.

W Barcelonie istnieje zintegrowany system biletów. Na jednym bilecie możecie podróżować metrem, autobusem, tramwajem czy pociągiem, dokonując przesiadek i zmieniając środek transportu (za wyjątkiem biletu jednorazowego).

Bilety kupuje się w automatach biletowych lub punktach obsługi TMB płacąc gotówką lub kartą.

Istnieje także możliwość zakupu biletów oraz wzięcia bezpłatnej mapy Barcelony w informacji turystycznej na lotnisku El-Prat (na przeciwko wyjścia na terminal T2).

Dzieci poniżej 4 lat mogą podróżować za darmo we wszystkich środkach transportu, za wyjątkiem pociągów, gdzie aby podróżowały za darmo, nie mogą zajmować osobnego miejsca. Należy zawsze mieć przy sobie dokumentu tożsamości dziecka, stwierdzający jego wiek.

Oprócz biletów na komunikację miejską w Barcelonie – zachęcamy Was do zakupu online biletów do najlepszych atrakcji w Barcelonie:

Bilety i taryfy dla 1 strefy:

Aktualne ceny biletów możecie znaleźć na stronie TMB Barcelona

 Bilet Jednorazowy – Billete sencillo – cena 2,40 €

– jedna podróż metrem, autobusem lub kolejką szynową  (funicular). Nie jest możliwe podróżowanie na tym bilecie pociągami, jak również nie możemy dokonać przesiadki. Nie polecamy zakupu tego biletu.

Billete sencillo

Bilet dzienny – T-Dia – cena 10,50 €

– możliwość podróżowania wszystkimi środkami transportu przez 1 dzień od pierwszego skasowania. UWAGA! Bilet ważny jest tylko do końca danego dnia! Nie są to 24 godziny od momentu pierwszego skasowania!

Istnieją także karty 2,3,4 i 5-dniowe w cenach odpowiednio 12,80 €, 18,50 €, 23,50 €, 28 €.

T-Dia

Bilet na 10 przejazdów – T-Casual – cena 11,35 €

– jedna z najlepszych możliwości dla odwiedzających Barcelonę na kilka dni. Każde skasowanie karty to możliwość podróżowania przez 1 godzinę 15 minut wszystkimi środkami transportu wraz z możliwością dokonywania przesiadek. Uwaga, karty nie możecie używać w kilka osób, tak jak było to w przypadku poprzedniego biletu T-10.

Bilet 50 przejazdów w ciągu 30 dni – T-50/30 – cena 37,70 €

Bilet tylko dla 1 osoby, umożliwiający pięćdziesiąt 75 minutowych przejazdów z przesiadkami w ciągu 30 dni od momentu pierwszego skasowania. Bilet możemy przekazać innej osobie, ale nie możemy podróżować z nią na tej samej karcie.

bilet T-50 30

Bilet miesięczny – T-Mes – cena 50,95 €

Odpowiednik naszego biletu miesięcznego, do zakupu oraz przyszłej kontroli wymagany dokument tożsamości. Ważny przez 30 dni od momentu skasowania.

bilet T-Mes

Bilet 3-miesięczny – T-Trimestre – cena 137,50 €

Bilet ważny przez 90 dni od momenty pierwszego skasowania i tak jak w przypadku biletu miesięcznego, do zakupu i kontroli wymagany jest dokument tożsamości.

Bilet trzymiesięczny Barcelona

Bilet 3-miesięczny z ulgą dla osób poniżej 25 roku życia – T-Jove – cena 101,85 €

Bilet można kupić jedynie w punktach obsługi klienta TMB (metro Sagrada Familia, Sants Estación, Diagonal, Universitat). Aby uzyskać zniżkę należy przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem i datą urodzenia.

Bilet polecamy szczególnie ze względu na niską cenę w porównaniu do innych opcji. Niestety w przypadku zgubienia biletów TMB nie wyrabia duplikatu, ani nie zwraca pieniędzy. Jedynie w przypadku, gdy karta się zegnie i przestaje działać, możemy ją wymienić w punkcie TMB.

bilet ulgowy Barcelona

Bilet wieloosobowy na 70 przejazdów w ciągu 30 dni – T-70/30 Familiar – cena 52,75 €

Z biletu może korzystać wiele osób, tak jak w przypadku karty T-10. Umożliwia 70 przejazdów w ciągu 30 dni. Polecamy grupom i rodzinom spędzającym czas w Barcelonie.

bilet rodzinny T-70/30 Barcelona

Taryfy dla pozostałych stref biletowych dostępne tutaj.

642 komentarze