Barcelona transport z lotniska

W artykule przedstawimy Wam kilka sposobów na transport z lotniska do Barcelony oraz Girony, a także z powrotem. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Wam na bezproblemą podróż i wybór najbardziej odpowiedniego dla Was środka transportu.

Barcelona transport z lotniska El Prat

Na lotnisko El Prat z Barcelony można dostać się czterema sposobami:

1. Pociąg Rodalies linia R2

Bezpośredni pociąg z lotniska El Prat do Barcelony kursuje z terminal 2 mniej więcej co 30 minut (rzadziej nocą). Stacja pociągu znajduje się  w terminalu T2. Pierwszy kurs jest o godz 5, a ostani o 23.14

Trasa:
Terminal 2 – El Prat de Llobregat – Bellvitge – Barcelona Sants Estacio – Passeig de Gracia – El Clot – Granollers Centre – Sant Celoni – Macanet

Czas przejazdu: Podróż z Barcelona Sants(możliwy transfer między zieloną i niebieską  linią metra) trwa 18 minut, natomiast z Passeig de Gracia (możliwy transfer między zieloną, żółtą i fioletową linią metra) 26 minut. 

Koszt przejazdu:  można jechać używając tego samego biletu TMB, co do metra czy autobusu, lotnisko leży w pierwszej strefie. Należy mieć jednak kartę wielorazowego użytku, np T10. Jednorazowy bilet kupowany w automacie biletowym kosztuje więcej. (patrz tu)

2. Autobus miejski z El Prat do centrum Barcelony

– linia 46 – Odjeżdza sprzed terminalu T2 i jego ostanią stacją jest Plaza Espanya, skąd można przesiąść się do autobusu lub metra(czerwona i zielona linia metra)

Czas przejazdu: około 30 minut na terminal T2, 40 minut na terminal T1

Koszt przejazdu: 2€ w przypadku zakupu u kierowcy lub bilet TMB (patrz tu)

linia N17 -autobus nocny: odjazdy od 23:00 do 05:00, co 20 minut z plaza de Catalunya, przystanek także na plaza Universidad i plaza de Espanya

Czas przejazdu: około 50 minut na terminal T2, 60 minut na terminal T1

Koszt przejazdu: 2€ w przypadku zakupu u kierowcy lub bilet TMB (patrz tu)

3. Polska firma oferująca transport z lotniska do centrum Barcelony

barcelona transport z lotniska

Polecamy Wam polską firmę oferującą transport osobowy ze wszystkich lotnisk w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus pod wskazany adres w Barcelonie, na Costa Brava czy Costa Dorada.

Więcej informacji tutaj: Polski Transport w Barcelonie lub klikając w powyższe zdjęcie.

4. Aerobus Barcelona

Specjalne busu zapewniające transport turystów między lotniskiem i Barceloną. Kursują między Placa Catalunya a terminalami T1 lub T2. Busy odjeżdżają co 5 do 20 minut każdego dnia o każdej porze.

Czas przejazdu: z Placa Espanya około 15 minut

Koszt przejazdu: bilet jednorazowy kosztuje 5,65 €, a w dwie strony 9,75 €.

Bilety na Aerobus można kupić online na naszej stronie.

*Dzieci poniżej 4 roku życia jadą za darmo.

aerobus mapa
źródło: aerobusbcn.com

5. Taxi

– czas przejazdu do centrum Barcelony to około 15-20 minut , za co zapłacimy około 25 euro.

Jeżeli wybierzecie transport publiczny najlepiej sprawdzić czasy odjazdów na mapach google wpisując miejsce początkowe Aeropuerto Barcelona-Prat T2 lub Aeropuerto Barcelona-Prat T1 oraz miejsce docelowe (po kliknieciu więcej opcji) i wybierając ikonę Transportu Publicznego:

Transfer z lotniska w Gironie do Barcelony:

Najlepszą metodą jest autobus transferowy przewożący pasażerów bezpośrednio na lub z lotniska w Gironie (Costa Brava) do Barcelony. Autobus podstawiany jest po każdym przylocie samolotu i dowozi pasażerów na Estació Nord w Barcelonie (okolice Arc de Triomf – Carrer d’Alí Bei, 80).

koszt:
15€ pojedyńczy bilet
25€ bilet w obie strony (ważny przez 30 dni od momentu skasowania)

dokładny rozkład można znaleźć tutaj, przydatny szczególnie w celu sprawdzenia, o której godzinie mamy autobus dowożący nas z Barcelony na lot z Girony.

Warto też sprawdzić na stronie przewoźnika czy rozkład nie uległ zmianie.

Transfer z lotniska w Reus do Barcelony:

Z lotniska w Reus (Costa Dorada) dostępny jest także autobus transferowy. Odjazdy są mniej więcej co godzinę i są uzależnione od przylotów/odlotów samolotów. W Barcelonie autobus zatrzymuje się na Estación de Sants
rozkład odjazdów

237 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.