Pragniemy Wam przedstawić jedną z możliwych wycieczek jakie możecie zaplanować będąc w Barcelonie.

Figueres i Teatro-Museo Dalí

Teatro-Museo Dalí
Teatro-Museo Dalí

Pierwszym punktem jest miejscowość Figueres, w którym sztandarowym punktem jest Teatro-Museo Dalí. Chociaż nie jestem wielkim miłośnikiem muzeów, miejsce to zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Oprócz wystawy prac Salvadora Dalí muzeum posiada elementy interaktywne -dużo rzeczy możemy poruszyć, dotknąć, spojrzeć przez lunetę, przez którą widzimy zupełnie inny obraz otaczającej nas rzeczywistości.

Figueres - Dalí Joies

W cenie biletu zawarte jest także wejście do muzeum biżuterii, które znajduje się na rogu budynku, kierując się w prawą stronę, po wyjściu z głównego muzeum. Wystawiona tam biżuteria jest niesamowita, gwarantujemy, że będziecie pod dużym wrażeniem!

Adres: Gala-Salvador Dalí Square 5, E-17600 Figueres

Ceny: 12€ bilet normalny, 9€ bilet ulgowy

Godziny otwarcia (wejście zawsze min.45 minut przed zamknięciem):

Od 1 listopada do 28 lutego: od 10:30 do 18,
Od 1 marca do 30 czerwca: od 9.30 do 18
Od 1 lipca do 30 września: od 9 do 20
Od 1 października do 30 października: od 9.30 do 18

Zamknięte w dniach: 
01 stycznia i 25 grudnia oraz w każdy poniedziałek między 1 października a 31 maja

Tutaj możesz kupić zorganizowaną wycieczkę do Figueras a także od razu do Girony.

Cadaqués i Casa-museo Salvador Dalí

Cadaques

Po wizycie w muzeach i szybkim zwiedzeniu miasta polecam przenieść się od Cadaqués. Jest to oddalone o 40km nadmorskie miasteczko, które urzeka swoim klimatem. Moim zdaniem, jest to jedno z najładniejszych miasteczek na Costa Brava, które widziałem. Białe, niewysokie domy, niewielka plaża, mnóstwo zacumowanych łódek i lazurowy kolor wody powodują, że poczujecie się jak w raju.

Cadaques

Polecam odwiedzać miasteczko poza sezonem, w czerwcu lub we wrześniu, kiedy atmosfera jest spokojniejsza i nie ma zbyt wielu turystów.

Cadaques

W Cadaqués, a dokładniej w Portlligat, znajduje się dom Salvadora Dalí: Casa-museo Salvador Dalí

Ceny: 11€ bilet normalny, 8€ bilet ulgowy

Godziny otwarcia (ważne od 12 lutego 2012 do 6 stycznia 2013),
ostatnie wejście 50 minut przed zamknięciem:

Od 1 do 6 stycznia:  od 10:30 do 18:00
Od 7 stycznia do 10 lutego:   zamknięte
Od 11 lutego do 14 czerwca: od 10:30 do 18:00
Od 15 czerwca do 15 września: od 9:30 do 21:00
Od 16 września do 31 grudnia: od 10:30 do 18:00

Zamknięte we wszystkie poniedziałki za wyjątkiem: 2,9,30 kwietnia, 28 maja i 30 grudnia oraz poniedziałków od 15 lipca do 15 września i w dniach 1 stycznia i 25 grudnia

Uwaga! Należy dokonać wcześniejszej rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej, telefonicznie pod nr +34 972 25 10 15 lub e-mailowo: pllgrups@fundaciodali.org. W dniu wizyty należy odebrać bilet pół godziny przed wejściem; w przeciwnym razie muzeum wystawi bilety na sprzedaż.

Jak się tam dostać?

Polecam wypożyczyć samochód, szczególnie jeżeli chcecie wrócić tego samego dnia. Ceny aut, w zależności od sezonu, wahają się w granicach 80€ za weekend. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę, że bilet z Barcelony do Figueres kosztuje od 11 do 18 euro w jedną stronę. Jeżeli doliczycie do tego cenę autobusu z Figueres do Cadaqués (ok.5 euro), różnica robi się niewielka, a jadąc autem możecie pozwiedzać również pobliskie miejscowości i zabrać więcej bagażu. Dodatkowo autobus z Figueres do Cadaques jeździ co kilka godzin (rozkład tutaj), natomiast w przypadku powrotu z Cadaques do Barcelony jest tylko jeden kurs dziennie. Wtedy także należy wpierw jechać autbusem do Figueres, a następnie wsiąść w pociąg do Barcelony(rozkład pociągów znajdziecie tutaj).

Polecamy wycieczkę dwudniową i spędzenie nocy w miasteczku, w kawiarni przy plaży lub w którejś z przytulnych restauracji w głębi miasta. Dla bardziej rozrywkowych czytelników Cadaqués oferuje kilka dyskotek. W mieście jest sporo hosteli/hoteli ale ich ceny nie zachęcają do spędzenia tam nocy. My zatrzymaliśmy się na campingu . Jest tylko jeden, 10 minut od centrum miasteczka: Camping Cadaqués Intucsa, Carretera de Port-Lligat 17. Ceny to około 8 euro za noc za osobę dorosłą, 6€ za dziecko + 8€ za samochód, 6€ za skuter, 10€ za namiot lub przyczepę i 6€ za podłączenie prądu. Na terenie campingu jest także dobrze zaopatrzony sklep.

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z wycieczki

29 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.