źródło: www.tibidabo.cat 

Godziny otwarcia

W zależności od miesiąca i dnia park atrakcji czynny jest od godziny 12:00 do 21:00/22:00 lub 23:00.

Godziny otwarcia na dany dzień sprawdzamy tutaj. Uwaga! -park nie jest czynny we wszystkie dni tygodnia.

Ceny

Wejście do parku atrakcji jest płatne. Koszt to 25,20€ za osobę dorosłą i 9€ za dzieci poniżej 120 cm wzrostu. Wejście dla dzieci poniżej 90 cm wzrostu jest bezpłatne. Bilet obejmuje wszystkie atrakcje parku.

Istnieje także możliwość wykupienia biletu na „Sky Walk” – „Camino del Cielo”, który obejmuje wybrane atrakcje: Talaia, Carrousel, Avión, Museo de Autómatas, Edifici Cel i trzy atrakcje dla dzieci Las Latas, Pony Rodeo i Río Grande. Ceny to odpowiednio 11,10€ / 7€.

Wjazd na wieżę radiowo-telewizyjną Torre de Collserola, z której rozciąga się niesamowita panorama Barcelony to 5€ za osobę dorosłą i 3€ za dzieci od 4 do 14 lat; młodsze dzieci wchodzą za darmo.

Pełen cennik dostępny tutaj.

Jak dojechać?

Dojazd na Tibidabo

Transport Publiczny

1. Tibibus T2A -bezpośredni autobus z Plaça Catalunya na Tibidabo

Przystanek znajduje się na rogu Rambla de Catalunya i Ronda de la Universidad, na przeciwko banku Caja Madrid. Autobus kursuje od godziny 10:15, we wszystkie dni, w które otwarty jest park atrakcji.

Koszt biletu jednorazowego: 2,80€

Tibibus pl Catalunya

2. Tibibus T2B -autobus, który dowozi nas na Tibidabo z parkingu Vall de Hebron

Pierwszy autobus jest o godzinie 11:00, a ostatni pół godziny po zamknięciu parku rozrywki. Autobus odjeżdża sprzed parkingu na Vall de Hebron, do którego możemy dotrzeć autem lub metrem L3 i L5 – przystanek Vall de Hebron.

koszt parkingu: 4€ za dzień, dla członków Tibi klubu bezpłatnie.

Autobus jest wyłącznie dla tych, którzy wykupili wejścia do parku atrakcji i jest bezpłatny po okazaniu wcześniej zakupionych wejściówek (można je kupić w kasach przy parkingu).

Tibibus Vall de Hebron

 3. Połączenie turystyczne kolejką na Tibidabo – Funicular del Tibidabo

Pierwszym etapem jest pociąg FGC, linia 7 „L7. Av.Tibidabo”. Pociąg możemy wziąć z pl. Catalunya oraz stacji Diagonal-Provença.

Następnie możemy wziąć autobus 196 lub zabytkowy, antyczny tramwaj Tramvia Blau, które dowożą nas do kolejki prowadzącej na szczyt Tibidabo. Trasę tę, możemy także pokonać pieszo -ok 10 min.

Koszt Tramvia Blau to 4.80€ za bilet w obie strony (4€ za bilet w jedną stronę), autobus 196 funkcjonuje na zintegrowanych taryfach TMB.

Kolejnym etapem jest podróż kolejką linową na szczyt wzgórza. Koszt to 7,50 € lub 4 € jeżeli kupujemy także wejście do parku atrakcji.

4. Połączenie przez Funicular de Vallvidrera

Pierwszym etapem jest pociąg FGC ze stacji na pl. Catalunya oraz Diagonal-Provença: linie S1 oraz S2 (wszystkie pociągi za wyjątkiem L7 oraz L6).

Po wyjściu na stacji „Peu del Funicular” bierzemy kolejkę linową Funicular de Vallvidrera, która wwozi nas aż do przystanku „Vallvidrera Superior”.

Kolejnym etapem podróży jest autobus 111, odjeżdżający co 30 min.

Koszt całego przejazdu można ograniczyć do 1 biletu TMB.

Zapraszamy do przeczytania relacji z wycieczki odbytej właśnie tę trasą.

Transport Prytwatny

Do parku atrakcji możemy dojechać autem. Adres: Plaza del Tibidabo 3-4, 08035 Barcelona.

Park atrakcji dysponuje 5 poziomowym parkingiem na 450 miejsc. Ceny parkingu:

0,05€ za minutę
3 € za godzinę
10€ za dzień
10€ za zgubienie biletu

Rezerwacji parkingu można dokonać tutaj. (tylko w języku hiszpańskim)

Dla gości dostępny jest także parking znajdujący się przy wieży radiowo-telewizyjnej Torre de Collserola, położonej niedaleko (300m) od Tibidabo. Ceny parkingu są identyczne, jak te opisane powyżej, jednak dostępnych jest jedynie 50 miejsc.

Dostępny jest także opisany powyżej parking „Aparcamiento Tibidabo Vall d’Hebron”, przy którym możemy zakupić wejściówki do parku oraz wziąć bezpłatny autobus dowożący nas do parku atrakcji. Cena parkingu to 4€ za dzień.

Aparcamiento Tibidabo Vall d'Hebron

18 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.