Flamenco w Barcelonie

f1

Nie do końca wiadomo skąd pochodzi nazwa Flamenco.  Niektórzy twierdzą, że nazwa pochodzi od andaluzyjskiego wyrażenia „“fellah min gueir ard”, co oznacza „chłop bez ziemi„.
Inna teoria mówi, że pierwsze ubiory artystów flamenco miały kolor zbliżony do
ptaków brodzące o tej samej nazwie.
Niektóre teorie mówią, że Flamenco przyszło do Hiszpanii z Flandrii w czasach Karola V. Chociaż hipoteza tę łatwo podważyć gdyż, jak flamenco jako styl muzyczny pojawi się dopiero kilkaset lat później.
Z kolei w jednym z pierwszych badań dotyczących flamenco pojawia się informacja, że w XVIII wieku, Cyganie przedstawiający swój gatunek muzyczny, nazywani byli w Andaluzji jako flamingi.

Flamenco pochodzi z Andaluzji jednak można je również obejrzeć w Barcelonie i innych miastach. Co więcej mówi się, że Flamenco jest sztuką, którą można się nauczyć. Nie trzeba być Andaluzyjczykiem, żeby być mistrzem Flamenco – nie jest to sztuka, która przechodzi tylko z ojca na syna, z matki na córkę.

Pamiętajcie, że Flamenco to nie tylko taniec, choć z tym głównie się kojarzy. To także śpiew i muzyka (gitara).

Flamenco w Barcelonie

Palacio de Flamenco znajduje się w centrum Barcelony i jest jednym z najpiękniejszych budynków w mieście, a konkurencję ma niemałą.

Poza tym, że zobaczymy jego piękne wnętrza to będziemy mogli zachwycać się tym jakże emocjonalnym tańcem jakim jest FLAMENCO!

Ponadto w ofercie jest również możliwość najpierw zjedzenia kolacji, a następnie gdy stoły opustoszeją przy lampce wina można oddać się pokazowi Flamenco. Z pewnością jest to dobry pomysł na spędzenie magicznego wieczoru z drugą połówką, ale i nie tylko.

Bilety można kupić tutaj.

Menu
sala91419600486-636x424
flamenco-restaurant1419600477

Wnętrza zapierają dech w piersiach!

11 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.