La Merce 2015 – program

merce

Zbliża się najlepszy festiwal Barcelony! La Merce!

Odbędzie się pomiędzy 18 a 24 września. Musicie tam wtedy być, bo miasto zmienia się wtedy w jedną wielką scenę.

Będą odbywać się projekcje na fasadzie budynku rządu katalońskiego, Carre Foc, pokazy Castellers a także będzie można wejść za darmo do większości muzeów.

Warto się przygotować do tych dni, najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

 

Sagrada Familia – to zawsze interesuje Was najbardziej.

Podczas La Merce do Sagrady można wejść za darmo!

Nalezy dokonać rezerwaji na pośrednictwem strony: https://tickets.sagradafamilia.org/site/SagradaFamilia/product/11/type/1?torres=torres-no&lang=es

Darmowe bilety dostępne są na 19, 20 i 21 Września – Spieszcie się 🙂

 

A teraz całą reszta… sporo tego jest.

Możecie próbować szukać informacji na oficjalnej stronie festiwalu tutaj: http://lameva.barcelona.cat/merce/en/

Zmieńcie język na angielski, bo zakładam, że większość z Was właśnie nim się potrafi posługiwać, a następnie sortujcie po miejscu „by place” – do wyboru na szarym pasku po środku strony. Wiele wpisów nie zostało przetłumaczonych na angielski, ale nawet po obrazkach można się domyśleć czego dotyczy event.

Najpierw powiem Wam co ja polecam – co uważam za absolutny MUST podczas La Merce.

Parada Gigantów – czyli rozpoczęcie festiwalu, Correfoc, PiroMusical, Projekcje na budynku rządu Katalonii oraz pokazy Castellers. To są najbardziej znane tradycje La Merce, ale jednocześnie najlepsze!

 

Macie sporo lokalizacji do wyboru: Antiga Fàbrica Estrella Damm,Ajuntament de Barcelona, El Parc del Fòrum, Plaça Catalunya, Parc de la Ciutadella, Avinguda Reina Maria Cristina, Avinguda de la Catedral, Plaça dels Àngels, Plaça de la Mercè, Plaça de Sant Jaume, Castell de Montjuïc, Palauet Albéniz, Plaça Joan Coromines, Moll de la Fusta, Platja de la Barceloneta, Palau de la Virreina dlatego lepiej zastanowić się gdzie chcecie być i kiedy.

 

Antiga Fàbrica Estrella Damm- czyli stara fabryka piwa Damm. Muzyka, Muzyka i jeszcze raz muzyka. Tutaj w sobotę odbędą się koncerty grup: Ocellot, Senor y el Cor Brutal oraz Crystal Fighters. Metro Sant Pau/Dos de Maig

Ulica Via Laietana- Tutaj będzie jedna z moich ulubionych atrakcji! Corre foc czyli bieg ogna. Ulicami przechodzi marsz pełen smoków, diabłów i innych stworów zionących ogniem!   Pamiętajcie tylko aby ubrać się w długi spodnie i bluzy z długim rękawem i kapturami (bawełniane!), a wtedy jesteście dobrze zabezpieczeni i możecie tańczyć razem z nimi, wbiegając pod pochodnie z zimnymi ogniami. Super zabawa zarówno dla dzieciaków jak i dorosłych.
Dla Maluchów spokojniejsza wersja Correfoc odbędzie się w niedzielę 20.09.15 o godz. 18.30

http://lameva.barcelona.cat/merce/es/cercavila-de-foc-dels-diables-petits

 

Dla dorosłych w niedzielę 20.09.15 o 20.30 – musicie tam być. Jeśli nie chcecie tańczyć z nimi, to przyjdźcie przynajmniej zobaczyć jak inni się bawią, ale przyznam, że ja od razu żałowałam, że nie założyłam starych dresów i bluzy i nie mogłam uczestniczyć aktywnie w paradzie. Każdego kolejnego roku byłam już przygotowana 🙂

http://lameva.barcelona.cat/merce/es/el-correfoc-de-la-merc%C3%A8

 

El Parc del Fòrum – koncerty

Plaça Catalunya – koncerty

Parc de la Ciutadella – koncerty, spektakle teatralne

Avinguda Reina Maria Cristina – Czyli ulica, która prowadzi do fontann i zamku na MontJuick. Tutaj odbędzie się zakończenie festiwalu pokazem PiroMusical woda- dźwięk światło. WOW! Warto być tam już z godzinę wcześniej, aby stanąć sobie bliżej fontann.

Avinguda de la Catedral – pokazy tańca Sardana – piatek 18.09.15 o godz. 19

Zawody szkół w Tańcu Sardana niedziela 20.09.15 godz.11

Koncert chóru niedziela 20.09.15 godz.18

Koncert: Orkiestra i Chór opery Liceu wtorek 24.09.15 godz.20.30

 

Plaça de Sant Jaume – tutaj rozpocznie się festiwal Paradą Gigantów w piątek 18.09.15 o godz 19.50.

Następnie w niedzielę odbędzie się pokaz Castellers, start godz 12. Warto równiez przyjść wcześniej, aby stanąć po środku placu. Jeśli ktoś by nie zdążył to można zobaczyć Castellerów z lokalnych szkół we wtorek 22.09.15 o 12.30.

Dużo terminó Iluminacji na fasadzie budynku rządu. Warto zobaczyć. Sprawdźcie na stronie terminy.

Castell de Montjuïc – zamek na Mont Juick (ten na szczycie). Pokazy cyrkowe.

Platja de la Barceloneta- pokazy sztucznych ogni na plaży Barceloneta w piątek i w niedzielę, start godz.22.

Pytaliście o muzea, które będą otwarte. Otóż macie ich listę tutaj: http://lameva.barcelona.cat/merce/en/search/node/portes%20obertes

Jak widzicie wtedy ciągle się coś dzieje! A zauważcie, że wymieniłam tylko niektóre, moim zdaniem najbardziej godne polecenia wydarzenia! To niesamowity czas! Kto będzie w te dni w Barcelonie doświadczy czegoś super!

Aby przeczytać coś więcej o festiwalu La Merce, możecie wrócić do mojego starego, ale wciąż aktualnego wpisu: https://barcalena.pl/barcelona-imprezy/festival-la-merce/

5 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.