Transport z lotniska – raz jeszcze

Drodzy czytelnicy Barcaleny!

Pojawia się wiele pytań jak dostać się z lotniska El Prat pod wyznaczone adresy hoteli. Chciałabym Wam opisać jak samemu poradzić sobie i wyszukać najlepsze połączenie.

Kieruję się prostą zasadą – z lotniska najlepiej wydostać się pociągiem!

Nie można się zgubić albo wsiąść w zły pociąg, gdyż na lotnisko kursuje tylko jeden pociąg. Należy pamiętać, że ostatni pociąg odjeżdża z lotniska około 23.

Rozkład jazdy pociągów można sprawdzić tutaj.

Jako Origen wybieramy Aeroport, a jako stację docelową – no właśnie 🙂 posłuchajcie….

Pociąg z lotniska ma na trasie następujące stacje:

1) El Prat de Llobregat – dla turystów zazwyczaj nieistotna. Należy jednak pamiętać, że jest to stacja miasteczka El Prat, a nie lotniska El Prat i NIE NALEŻY WYSIADAĆ na tej stacji!

2) Bellvitge – nieistotna

3) Barcelona Sants – ISTOTNA! Jest to największa stacja pociągów w Barcelonie (taki Dworzec Centralny). Tutaj informacja dla wszystkich podróżujących do miejscowości przybrzeżnych zarówno na północ jak i na południe od Barcelony (Sitges, Santa Susana, Casteldefelds, Mataro i inne). To właśnie na tą stację musicie się dostać z lotniska, aby tu przesiąść się w docelowy już pociąg do danej miejscowości. Nawet jeśli podróż do Barcelony jest „cofaniem się”, bo np z lotniska do Sitges jest bliżej to i tak musicie to zrobić, gdyż pociąg z lotniska ma tylko jedna trasę i to właśnie w stronę Barcelony. W celu sprawdzenia połączeń do tych przybrzeżnych miejscowości również wchodzicie na znaną Wam już stronę i jako Origen wybieracie Barcelona Sants, a następnie już stację docelową.

Barcelona Sants jest również już pierwszą stacją, na której możecie się przesiąść w metro. Aby mieć lepszy obraz na sytuację wchodzicie na barcalena.visitisrael.pl w zakładkę Transport a następnie w Mapy. Teraz pięknie widać, że na Sants Estacio można się przesiąść w zieloną lub niebieską linię metra.  Jeśli chcecie dostać się np. z Sants Estacio do Drassanes to musicie zobaczyć w którym kierunku należy się udać – odnajdujecie na mapie stację końcową i już wiecie, że trzeba jechać w stronę Trinitat Nova. Nic prostszego! Wiem, że w dobie GPS zapominamy o korzystaniu z map i planów, jednak ja gorąco zachęcam do wydrukowania mapy, a wtedy podróżowanie po Barcelonie staje się łatwiejsze.

4) Passeig de Gracia – znów zerkamy na mapę i odnajdujemy informację, że przesiąść się można w aż trzy linie metra – zieloną, fioletową i żółtą.

5) El Clot- Arago – możliwa przesiadka w czerwoną lub fioletową linię metra.

Jeśli kogoś interesują kolejne stacje proszę zajrzeć do Plan pociągów i metra, ale zazwyczaj, dla odwiedzających Barcelonę i wybrzeże wystarczy znajomość stacji Barcelona Sants i Passeig de Gracia.

Wiecie już jak dostać się z lotniska do Barcelony, to teraz pozostaje kwestia dotarcia pod konkretny adres.

Tutaj kolejna prosta zasada – najlepiej po Barcelonie podróżuje się metrem!

Może na mapie wygląda to na dalekie odległości, ale zapewniam, że stacje metra są tak dobrze rozlokowane, że zawsze jest blisko do którejś z nich.

A jak sprawdzamy która stacja jest najbliżej? Odpowiedź jest prosta Google Maps. Wpisujemy adres hotelu, odnajdujemy go na mapie, przeglądamy okolicę hotelu i znajdujemy nazwę najbliższej stacji metra. Odnajdujemy tę stację na planie metra i sprawdzamy do jakiego koloru linii metra musimy się dostać i gdzie najlepiej się będzie przesiąść (Sants, Passeig de Gracia)

Voila!

 

Sprawa komplikuje się gdy przylatujecie nocą – wtedy polecam albo wziąć taksówkę (szczególnie gdy jesteście w 3-4 osoby) albo nocny autobus, który odjeżdża sprzed wejścia na lotnisko.

Mam nadzieję, że ten opis pomoże Wam odnaleźć się po przylocie do Barcelony i że będziecie swobodnie posługiwać się pociągiem i metrem.

 

 

9 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.