Costa Daurada

Costa Dorada to wybrzeże rozciągające się na południe od Barcelony, aż do ujścia rzeki Ebro. Długie, piaszczyste plaże osiągające łączną długość 214 km otoczone skalistymi klifami oraz krystalicznie czysta woda zachęcają do wypoczynku z dala od miasta.

Dojazd do plaż wybrzeża Costa Dorada jest możliwy na kilka sposobów:

Wypożyczenie samochodu

Tak jak pisaliśmy w przypadku dojazdu na plaże Costa Brava, dobrym sposobem jest wypożyczenie samochodu. Szczególnie, jeżeli podróżujecie z rodziną i dziećmi.

 

Pociągi

Rodalies

Pociagi Rodalies

Dojazd do plaż wybrzeża Costa Dorada położonych blisko Barcelony możliwy jest pociągami Rodalies, linią R2 oraz R2 Sud. Pociągi bierzemy z Estación de Francia, Passeig de Gràcia lub Sants Estació. Linią R2 dojedziemy jedynie do centrum Castelldefels , skąd do plaży trzeba spacerować dobre 15 minut.

Aby dotrzeć bezpośrednio do plaż Costa Dorada należy wziąć pociąg Rodalies R2 Sur.

Zatrzymuje się w następujących miejscowościach: Gavà, Castelldefels, Platja de Castelldefels (plaża), Garraf, Sitges, Vilanova i la Geltrú, Cubelles, Cunit oraz Segur de Calafell.

Pociągami Rodalies możemy podróżować na zintegrowanych biletach TMB, należy jednak zakupić je na odpowiednią strefę. Dostępne są także bilety tylko na pociągi Rodalies.

Ceny za bilet jednorazowy to: 2,00€ (1 zona), 2,20€ (2 zona), 2,95€ (3 zona),  3,60€ (4 zona) i 4,30€ (5 zona). Istnieje także odpowiednik karty T-10: Bonotren. Może być używany przez kilka osób na raz, pod warunkiem, że podróżują razem (ten sam początek i koniec podróży). Ceny to: 8,10€ (1 zona), 12,95 € (2 zona), 19,25€ (3 zona), 25,00€ (4 zona), 30,40€ (5 zona) oraz 39,00€ (6 zona).

 

Renfe

Renfe

Dojazd do dalszych plaż jest możliwy pociągami Renfe Media Distancia. Istnieją pociągi Express oraz Regional; odjeżdżają z Estación de Francia, Passeig de Gràcia lub Sants Estació.

Pociągi Express zatrzymują się w: Torredembarra, Altafulla-Tamarit, Tarragona, Port Aventura, Salou, Cambrils, L’Hospitalet de l’Infant, L’Ametlla de Mar, L’Ampolla, Camarles

Pociągi Regional zatrzymują się w: Gavà, Castelldefels, Sitges, Vilanova i la Geltrú, Cubelles, Cunit, Segur de Calafell, Torredembarra, Altafulla-Tamarit oraz w Tarragonie

Godziny odjazdu oraz ceny pociągów sprawdzamy tutaj. Aby znaleźć wszystkie stacje należy kliknąć „Find all stations”. Przykładowa cena pociągu z Barcelony do Salou to 7,70€ za podróż w jedną stronę.

 

Autobus

Bus Plana

Istnieje także możliwość podróży autobusami, jednak bilety są zazwyczaj droższe niż bilety na pociąg. Operator Bus Plana oferuje odjazdy z lotniska El Prat do następujących miejscowości na Costa Dorada: Torredembarra, Altafulla, Tarragona, La Pineda, Port Aventura, Salou, Vilafortuny, Cambrils oraz Reus. Przykładowa cena połączenia z lotniska El Prat do Salou to 14,95€, więc prawie 2 razy więcej niż pociąg.

Informacja o godzinach odjazdu oraz cenach dostępna na stronie przewoźnika.

 

 

 Dojazd na plaże wybrzeża Costa Azahar

Bus HIFE

Istnieje także drugi operator autobusów Autobusos HIFE. Umożliwia dojazd do dalszych plaż, za wybrzeżem Costa Dorada: L’Aldea, Amposta, La Rapita, Sant Carles de la Ràpita, Les Cases d’Alcanar, Alcanar, Vinaròs, Benicarló, Peñíscola, Oropesa oraz Benicasim. Są to plaże wybrzeża Costa Azahar.

Punkt sprzedaży biletów znajduje się na Calle de Anglesola 33. Autobusy odjeżdżają z przystanku HIFE znajdującego się na Calle Numància, na przeciwko numeru 165 (przy skrzyżowaniu z Calle Diagonal). Aktualny rozkład odjazdów autobusów dostępny jest tutaj (pdf)Cena połączenia Barcelona – Benicasim to 29.55€ w jedną stronę oraz 55.40€ za bilet powrotny.

Informacja o godzinach odjazdu oraz cenach dostępna na stronie przewoźnika.

[fblike]

 

42 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.