Casa Batlló

Casa Batlló

Projekt Casa Batlló ma symbolizować smoka z legendy o Sant Jordim, bardzo ważnej dla kultury katalońskiej. Kolejne z dzieł Gaudiego godne polecenia. Wznosi się dumnie przy Passeig de Gracia, wyróżniając spośród wszystkich innych budowli. Wewnątrz znajdują sie oryginalne żyrandole i meble zaprojektowane również przez Gaudiego.

Casa Batlló

Godziny otwarcia:

Cały rok- 9:00-20:00

*Zamknięte od godziny 14 tylko jeśli odbywają się tam ważne wydarzenia

Ceny:

Bilet indywidualny- 16,50€

Bilet grupowy(powyżej 20 osób)- 13,20€

*w cenie biletu zawarty jest przewodnik audio w 8 językach: katalońskim, hiszpańskim, angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, chińskim i japońskim)

*wstęp darmowy dla przewodników oraz organizatorów grup (powyżej 20 osób)

Dojazd: stacja Passeig de Gracia – zielona, fioletowa i żółta linia metra, autobusy: 7, 16, 17, 22 i 24. RENFE : Pg. de Gràcia station.

Z La Rambla pieszo

 

 

Co zrobić, żeby kupić bilet do Casa Batllo?

Kliknij w KUP Casa Batllo

Zjedź na dół strony.

Wybierz interesujący wariant karty.

Pod pozycją No. of items wybierz liczbę kart, jaką chcesz zamówić.

Następnie kliknij przycisk Purchase.

Następnie zobaczysz podsumowanie zakupów.

Zweryfikuj, czy zamówienie się zgadza i kliknij Payment.

Następnie wypełnij formularz swoimi danymi, zaznacz akceptację warunków i ponownie kliknij Payment.

 

Po dokonaniu płatności otrzymasz voucher,który musisz zachować gdyż, za jego pomocą którego będziesz mógł odebrać swoją kartę.

 

Gdzie odebrać bilet

Kasy w Casa Batlló: Passeig de Gràcia, 43.
Należe okazać dokument potwierdzający wiek przy zakupie biletu od 8 do 18 lat.
Wycieczki odbywają się codziennie od 9.00 do 20.

20 komentarze do “Casa Batlló”

 • 5 dni temu wróciłam z Barcelony
  wcześniej przejrzałam Waszą stronę, prawie wszystkie zakładki
  skorzystałam z podpowiedzi i większość się potwierdziła 🙂 dzięki
  jednak ceny są aktualnie nieznacznie wyższe

 • Aktualny cennik dostępny tu: http://www.casabatllo.es/
  Bilet indywidualny aktualnie w cenie 21,50 EUR

 • Po pierwsze dzięki za fantastyczną stronę! Wybieramy się do Barcelony już za trzy dni 🙂 , w planach koniecznie Casa Batllo, chyba w piątek. Byłem sam w listopadzie, zakochałem się w tych wnętrzach, teraz przywożę żonę. Czy o tej porze roku trzeba nastawić się na długą kolejkę? Czy zakup biletu przez internet bez “fast pass” przyśpieszy cokolwiek przy kasie i wejściu. Z góry dzięki i pozdrawiam!

 • Czy warto kupić przewodnik Barcelona Modernisme Route za 12 EUR? Piszą, że otrzymuje się wraz z nim kupony rabatowe (vouchery) na wstępy do obiektów na trasie, a nawet za dodatkowe 5 EUR takie kupony otrzymuje osoba towarzysząca.Czy faktycznie można go dostać w każdej księgarni? Razem z kuponami? Będę wdzięczny za odpowiedź.

  • Cześć, musiałbyś posprawdzać ceny do muzeów które chcesz odwiedzić i przekalkulować sobie co Ci się bardziej opłaca. Nie słyszałem o tym, ale na stronie jest napisane, że kupisz go w każdej dużej księgarni lub którymś z centr Modernisme.

 • Wczoraj wróciłam z Barcelony, według mnie Casa Batllo to numer 1. Oglądałam budynek wieczorem, kiedy był pięknie oświetlony, wrażenia niesamowite… coś pięknego. Polecam!

 • czy ja dobrze widzę, że w przeciwieństwie do innych obiektów, w Casa Batllo nie ma kalendarza przy zakupie biletów on-line? można przyjść w dowolnym terminie?

  • Dokładnie tak. Do Casa Batlo możemy wejść kiedy chcemy.

   • Dziękuję. Są tego plusy i minusy. A orientujecie się, czy zadeklarowane godziny wejść (np.do muzeum Picassa) są rygorystycznie przestrzegane? tam są bilety w przedziałach czasowych co 10 minut.

    • Casa Batlo jest dość mała w porównaniu na przykład do Sagrady, więc i liczbę ludzi w środku są w stanie łatwiej kontrolować – z tego względu nie określają godzin wejścia.
     Co do Museum Picassa to nie wiem – gdyż byłam tam w La Merce, kiedy wejście do muzeum jest darmowe i obowiązuje kolejka. Może ktoś inny wie/ był?

 • Chciałabym sobie możliwie korzystnie zaplanować czs w Barcelonie i jak najwięcej zobaczyć. Dlatego chciałabym wiedzieć ile mniej więcej czasu powinnam przeznaczyć na każdą z większych atrakcji: domy Gaudiego, Sagradę, park Guella czy muzeum Picassa. Chętnie też poszłabym do muzeum historii miasta, albo museum sztuki katalońskiej

  • Oczywiście to kwestia indywidualna… Domy Gaudiego szacuję na 1h-1h15, Sagrada 1h-1h30, Park Guell 1h1h30, Muzeum Picassa też około godzinę.
   Jeśli jednak jesteś bardziej zainteresowany sztuką i zwiedzasz wolniej niż przeciętny turysta to w Muzeum Pisassa pewnie przy każdym obrazie kilka minut można postać. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
   Muzeum sztuki katalońskiej jest ogromne! Jeśli chce się zobaczyć wszystko to kilka godzin. Muzeum historii miasta – bardzo fajne – myślę, że z ponad godzinę.

 • Bardzo dziękuję,
  Wiadomo, że to tak orientacyjnie, ale ponieważ bilety kupuję przez internet, to muszę określić się co do godziny. Chciałabym zobaczyć jak najwięcej, ale wiadomo, że w ciągu 4 dni nie da się wszystkiego.
  Jedziemy w grupie znajomych, ale planowanie jest na mojej głowie. Bardzo jesteście mi pomocni. Jeszcze raz dziękuję

 • Jaki jest czas do wykorzystania vouchera od momentu zakupu przez internet ?

 • Czesc. Zastanawiam sie czy podczas zakupu biletu przez internet wybierajac opcje “reduced” maja tez na mysli ulgi studenckie.? Lece na kilka dni do Barcy i strasznie mnie to ciekawi.

 • Kilka dni temu zwiedziałam Casa Battlo, szczerze polecam.
  Audioguide w cenie.
  Biletu akurat na tą atrakcję nie kupiłam online, ale kolejka zajęła około myślę 10 min czasu.
  Piękny dom, dobrze opisany, z wejściem na dach.
  Udostępniane jest zrobienie zdjęcia chętnym na najwyższym balkonie Casa Battlo, zdjęcie w większym formacie można kupić (12 euro), a potem ściągnąć z www mając określony kod.
  Dałam się skusić:)

Trackbacks & Pings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.