Fiesta Major de…

Po przyjeździe do Barcelony, każdego dnia zwiedzaliśmy nowe miejsca. Czasem nawet chodzenie bez celu było ekscytujące. Pamiętam, jak natrafialiśmy na małe festiwale, pokazy Castellers czy inne eventy. Byliśmy strasznie szczęśliwi, że dane nam było to zobaczyć, bo byliśmy w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie – często przypadkiem. Zawsze jednak pozostawało to uczucie niezaspokojenia i ten wewnętrzny głos mówiący „Nie możemy przegapić kolejnych imprez! Musimy być lepiej przygotowani.” Czasem nawet nie wiedzieliśmy, czemu ulice są odświętnie udekorowane albo czemu każdy ma na sobie katalońską flagę. Tak jak na zdjęciu poniżej, kiedy to natrafiliśmy na pięknie przystrojoną ulicę na Barcelonecie i nie wiedzieliśmy czy impreza się skończyła czy dopiero ma się zacząć.

182651_1444586694780_4031413_n

Barcelona jest tym cudownym miejscem, gdzie zawsze się coś dzieje – tylko Ciebie tam nie ma! Chcemy Wam pomóc znaleźć się tam, gdzie powinno się być.

Lipiec i sierpień to cudowny czas, kiedy każda z dzielnic obchodzi swoje święto. Organizowanych jest wiele ulicznych koncertów. Można dobrze zjeść i napić się piwa na specjalnie rozstawionych na ten cel barach. Kamienice zostają cudownie przystrojone, a głównymi ulicami  przechodzą pięknie przebrane pochody. Skwery są pełne bawiących się ludzi. Jedyne co musicie wiedzieć, to w której z dzielnic należy się znaleźć!


Abyście mogli bez problemu trafić na festiwale – poniżej zamieszczamy  mapę przedstawiającą podział na dzielnice.

barrios mapa

 

Od 13 do 19 lipca odbywa się Fiesta Mayor del Poble Sec. Rok temu sceny koncertowe były rozstawione  już od skweru przy metrze Paral-lel.

Najbardziej oczekiwaną i chyba najlepszą fiestą jest Fiesta Mayor de Gracia! W tym roku odbywać się będzie od 15  do 21  sieprnia. Tego nie możecie przegapić! Mieszkańcy własnoręcznie przyozdabiają swoje ulice, aby następnie wzięły one udział w konkursie na najlepszą dekorację. Zobaczcie, co was czeka w naszej galerii.

Między 23 a 30 sierpnia odbywać się będzie Fiesta Mayor de Sants. Pamiętajcie, że ta dzielnica ma swoją grupę Castellers, dlatego można spodziewać się ich występów!

Poza Barceloną: Fiesta Mayor 2013 – Sitges  ma miejsce od 21 do 27 sierpnia.

Fiesta de Gracia

4 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.